اقامت خرید ملک

آیا می‌توان با خرید ملک اقامت دائم کشوری را بدست آورد؟

برای اخذ اقامت کشورهای دیگر روش‌های مختلفی مانند گرفتن ویزای تحصیلی، کاری، خانوادگی و… وجود دارد. برخی از ویزاها امکان اقامت موقت و برخی دیگر امکان اقامت دائم در یک کشور را به افراد می‌دهند. در سال‌های اخیر روش جدیدی برای اعطای اقامت دائم به خارجی‌ها تحت عنوان اخذ اقامت از طریق خرید ملک مطرح شده است. در این روش، فرد متقاضی برای گرفتن اقامت کشور مورد نظرش می‌تواند اقدام به خرید ملک در آن کشور نماید. البته ملکی که قصد خرید آن را دارید باید دارای حداقل ارزش تعیین شده توسط دولت مربوطه را داشته باشد.

کشورهای مختلف در سال‌های اخیر با بحران اقتصادی دست‌و‌پنجه نرم کرده‌اند و به همین جهت به دنبال راه‌های مختلفی برای بهبود اوضاع هستند. یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که این کشورها برای بهبود اوضاع اقتصادی خود در نظر گرفته‌اند جذب سرمایه از سایر کشورها است. اما این جذب سرمایه از چه طریقی انجام می‌شود؟ جذب سرمایه خارجی از طریق اعطای اقامت دائم به شهروندان سایر کشورها در ازای خرید ملک توسط آن‌ها انجام می‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک فرصت سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی هستید می‌توانید از این امکان بهره بگیرید.

در واقع از این طریق می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید؛ از طرفی یک ملک خریداری کرده‌اید و از طرف دیگر اقامت دائم آن کشور را خواهید گرفت. البته این روش از اخذ اقامت دائم تنها در برخی از کشورها وجود دارد که در ادامه قصد معرفی آن‌ها را داریم.

اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک

مهاجرت به فرانسه در چند سال اخیر از طرفداران بسیاری برخوردار است. فرانسه کشوری است اروپایی که بخش قابل توجهی از آن در اروپای غربی قرار دارد. این کشور عضو دائمی سازمان ملل متحد بوده و رتبه بسیار بالایی در انتخاب به عنوان مقاصد گردشگری دارد. فرانسه یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی است که اصالت، زیبایی و فرهنگ غنی آن هر گردشگری را به سوی خودش جذب می کند و جزو معدود کشورهایی است که در هر شهر آن شگفتی های منحصر به فرد انتظار گردشگران می باشد و شاید به همین دلیل است که فرانسه به عنوان پر بازدید ترین کشور دنیا شناخته می شود. به طور کلی زندگی در فرانسه برای افراد زیادی لذت بخش است. به همین علت سال های گذشته با افراد بسیاری برخورد می کنیم که فرانسه را برای خرید ملک، زندگی، کار یا حتی تحصیل انتخاب می کنند.

اقامت خرید ملک اسپانیا فرانسه یونان پرتغال ترکیه مهاجرت اقامت دائم ویزای طلایی شینگن شنگن اقامت دائم از طریق خرید ملک آپارتمان سرمایه گذاری

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن دارای شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان است. اسپانیا جزو کشورهایی محسوب می‌شود که دارای یک برنامه مدون در زمینه اعطای شهروندی از طریق خرید املاک و مستغلات است. این برنامه در کشور اسپانیا تحت عنوان ویزای طلایی golden visa شناخته می‌شود.

گلدن ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا از طریق سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات، اقامت اسپانیا را بگیرند. البته اسپانیا از این نظر گران‌ترین کشور اروپا محسوب می‌شود زیرا باید حداقل ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را خریداری کنید. ضمن این که باید مجوز ویزای خود را هر دو سال یک بار تمدید کنید در حالی که این موضوع برای کشورهای مشابه هر پنج سال یکبار است.

اقامت خرید ملک اسپانیا فرانسه یونان پرتغال ترکیه مهاجرت اقامت دائم ویزای طلایی شینگن شنگن اقامت دائم از طریق خرید ملک آپارتمان سرمایه گذاری

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

یونان یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن است که با توجه به ویژگی‌های خاص خود به عنوان مکانی مناسب برای گردشگری و سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. برای گرفتن اقامت دائم یونان که تحت عنوان ویزای طلایی Golden Visa شناخته می‌شود می‌توانید در املاک و مستغلات این کشور شامل خانه، آپارتمان، زمین و مغازه سرمایه‌گذاری کنید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری شما در این بخش ۲۵۰ هزار یورو است که قیمت بسیار مناسبی برای یک کشور اروپایی عضو حوزه شینگن به حساب می‌آید.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک این امکان را به شما خواهد داد تا به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید. در طول این ۵ سال مجبور نیستید که در کشور یونان حضور داشته باشید. ضمن این که بعد از گذشت ۷ سال حتی امکان گرفتن تابعیت کشور یونان را نیز خواهید داشت که مزایای بسیاری زیادی خواهد داشت. ضمن این که امکان گرفتن اقامت برای خانواده خود را نیز خواهید داشت. جالب است بدانید بر اساس قوانین کشور یونان علاوه بر والدین خودتان می‌توانید برای والدین همسرتان نیز درخواست اقامت کنید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

پرتغال از دیگر کشورهای حوزه شینگن است که برنامه سرمایه‌گذاری خارجی را برقرار کرده است. این کشور به افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری شرایطی را پیشنهاد می‌کند تا از طریق برنامه ویزای طلایی Golden Visa بتوانند به عنوان مقیم دائم در این کشور زندگی کنند. برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو به خرید ملک در این کشور اختصاص دهید یا این که حداقل ۳۵۰ هزار یورو در بازسازی یک ملک بالای ۳۰ سال ساخت صرف کنید.

با گرفتن اقامت دائم پرتغال این امکان برای شما به وجود خواهد آمد تا بعد از ۶ سال برای گرفتن تابعیت پرتغال اقدام نمایید. با داشتن گذرنامه پرتغال می‌توانید وارد خاک ۱۸۶ کشور دنیا شوید. آمار نشان می‌دهد که میزان سرمایه‌گذاری شهروندان کشورهای خارجی در پرتغال روند رو به رشدی داشته است. اما با تعطیل شدن سفارت پرتغال در ایران در حال حاضر اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک برای شهروندان ایرانی با مشکل مواجه شده است.

اقامت خرید ملک اسپانیا فرانسه یونان پرتغال ترکیه مهاجرت اقامت دائم ویزای طلایی شینگن شنگن اقامت دائم از طریق خرید ملک آپارتمان سرمایه گذاری

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰