اقامت خرید ملک پرتغال

اقامت خرید ملک پرتغال ، مهاجرت اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک لیسبون لاپا پورتو آلگاروه

اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک

 اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک، شرایط و قوانین سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال و همچنین چگونگی اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ملک را ما در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد تا در صورتی که شما عزیزان کشور پرتغال را مقصد مهاجرت خود قرار داده اید با اطلاعات حقوقی کامل در خصوص مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک اقدام نمایید. جهت اخذ اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک چه میزان سرمایه نیاز دارد؟ آیا خرید ملک پرتغال منجر به اخذ تابعیت این کشور برای افراد متقاضی خواهد شد؟ روش های مختلفی جهت سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد. که می توان به ثبت شرکت در پرتغال و سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال و خرید ملک در پرتغال اشاره نمود. با توجه به قوانین خريد ملك در پرتغال پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه من باب سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را دریافت نمایید و سپس در صورتی که قصد جدی در این خصوص داشتید برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر پیشنهاد می شود با کارشناسان با تجربه ویزاچی تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی در این خصوص بهره مند شوید. 

شرایط عمومی خرید خانه در پرتغال

اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک و مهاجرت به این کشور از طرق مختلف جز مواردی است که افراد متقاضی خواستار کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کلی و عمومی این کشور هستند که ما در این بخش به بررسی شرایط عمومی کشور پرتغال می پردازیم. کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که از لحاظ جغرافیایی درجنوب غربی این قاره قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای لیسبون است. زبان ۹۵ درصد از اتباع این کشور پرتغالی می باشد. جمعیت کشور پرتغال براساس آخرین آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱ میلیون نفر اعلام شد. با توجه به اینکه کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد واحد پولی رایج در این کشور یورو است پرتغال با توجه به تغییرات اصولی که در قوانین کشور ایجاد کرد جز کشورهای توسعه یافته در حال حاضر به شمار می رود. ویزاچی می تواند به شما در زمینه خرید ملک در پرتغال، کمک فراوانی نماید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اخذ اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک، در ابتدا مستلزم آگاهی افراد متقاضی قوانین و شرایط و همچنین هزینه های پیش روی افراد متقاضی است که ما در این بخش به بررسی هزینه های خرید ملک در این کشور می پردازیم. اخذ اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک به واسطه دریافت گلدن ویزای این کشور امکان پذیر است این روش جزء محبوب ترین طرح مهاجرتی و سرمایه گذاری در اروپا است. افراد متقاضی می توانند با خرید ملک به مبلغ  500000 یورو در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند و به واسطه این امر اقامت پرتغال را برای خانواده و فرزندان خود اخذ نمایند. لازم به ذکر است سرمایه گذاری از طریق گلدن ویزا در پرتغال هر دو سال یکبار به مدت دو هفته برای افراد متقاضی امکان پذیر است. فرآیند اخذ اقامت دائم به واسطه خرید ملک و برنامه گلدن ویزا پس از 5 سال منجر به اخذ اقامت دائم برای متقاضی و خانواده وی خواهد شد و یکسال پس از اخذ اقامت دائم فرد می تواند درخواست پاسپورت این کشور را نماید.

مراحل قانونی خرید ملک و اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک

سرمایه گذاران که قصد اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات در این کشور را دارند اکنون چشم انداز خوبی برای افزایش سرمایه در سال های آینده دارند. توصیه می شود هرگز راسا برای اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک اقدام نکنید و حتما با یک مشاور و وکیل مجرب در این زمینه مشورت نمایید. جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ملک شرایطی را باید در نظر داشت که در این قسمت این شرایط را برای اطلاع شما عزیزان بیان می کنیم. به طبع شخصی که قصد دارد اقامت اروپا را اخذ نماید و در آنجا زندگی کند، برای او شرط حضور مسئله مهمی است. اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ملک، ویژگی منحصر به فردی که دارد، این است که تنها در سال یک هفته نیاز است که شما در کشور پرتغال حضور داشته باشید. نکته مهم دیگر این است که شما مبلغی را که سرمایه گذاری می کنید، مطابق  همان مبلغ را پس از اتمام قرارداد، می توانید برداشت کنید و در بعضی مواقع نیز سودی به شما تعلق می گیرد. برخی افراد در مورد گارانتی و ضمانت پول سوال پرسیده بودند. که در جواب باید گفت؛ برخی از شرکت‌ ها هستند که تازه تاسیس شده اند و این نوع شرکت‌ ها هیچگونه گارانتی و ضمانتی ندارند. اما بعضا شرکت‌هایی که دارای سابقه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های مختلف می باشند، می توانند این تضمین و گارانتی را به شما بدهند که روند پروژه بدون هیچ مشکلی به اتمام رسد.

گروه توریستی و مهاجرتی ویزاچی


گفتنی است که بحث اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک سخت نیست، زیرا شخصی که در کشوری پولی را سرمایه گذاری می کند، در نهایت اقامت آن کشور را اخذ می‌کند. موضوع مهم، اطمینان از پولی است که شخص در پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند. ما به دو صورت بر روی پولی که شما سرمایه‌گذاری می‌کنید نظارت داریم؛ اولین گزینه خرید آپارتمان می باشد که با شرایط فعلی روش منطقی نیست و پیشنهاد نمی‌شود. روش بعد سرمایه گذاری در هتل ها و پروژه‌هایی است که قصد بازسازی دارند که این سرمایه‌گذاری از سمت دولت نیز تایید می شود و دارای تضمین و ضمانت است.
در این روش شما پول سرمایه گذاری می کنید و  بعد از ۵ سال می توانید پول خود را به طور کامل و در بعضی مواقع نیز با سود دریافت نمایید. از مزایای این روش به طور کلی می‌توان به:
  •  اخذ اقامت برای خود به همراه خانواده و فرزندان وابسته تا ۲۴ سال؛
  • دریافت سود یورویی؛
  • اخذ اقامت برای پدر و مادر در صورت اثبات وابستگی به شما
نکته مهم که باید در اینجا ذکر کرد این است که شما از ابتدا پول را به کسی نمی دهید. ما برای شما در اروپا حساب باز می کنیم و شما پول را در حساب خودتان واریز می‌ کنید و کسی به این حساب دسترسی ندارد و زمانی که شما از این موضوع مطمئن شدید می توانید کل مبلغ را انتقال دهید. برای اطمینان نیز شما می توانید از مبالغ کم شروع کنید یعنی مبلغی در حدود ۵ تا ۱۰ تا واریز نمایید، در صورت اطمینان مابقی پول را به حساب انتقال دهید. همچنین گفتنی است که همزمان دو وکیل و تیم کلی مربوط به پروژه بر روی این امر نظارت دارند و زمانی که شما پول را واریز کردید، سند به نام شما زده می شود. از زمانی که شما پول را واریز می کنید 4 الی 8 هفته بعد برای شما ویزا صادر می‌شود. آن زمان شما به پرتغال آمده کارهای اداری مربوطه را انجام می دهید و سپس مجدد به ایران برمی گردید و کارت اقامت نیز در حدود ۲ الی ۴ ماه برای شما صادر می شود. نکته که این میان مطرح است زمانی که شما برای انجام امور اداری به پرتغال می آید می توانید خانواده را با خود آورده، کارهای مربوط به اقامت خود را انجام دهید. برای مثال ثبت نام مدرسه فرزندان و غیره.

شاخص های سرمایه گذاری و اقامت در پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

یکی از مواردی که افراد متقاضی خرید ملک و سرمایه گذاری در پرتغال باید به آن توجه ویژه داشته باشند بحث شاخص های سرمایه گذاری در این کشور است. در خصوص شاخص های سرمایه گذاری موارد مهمی چون میزان ریسک سرمایه گذاری و قوانین سلب مالکیت، استاندارد های سرمایه گذاری و جلوگیری از فساد مورد توجه قرار داده می شود. کشور پرتغال با توجه به اینکه عضو اتحادیه شنگن است خوشبختانه استاندارد های اقتصادی به حساب آید.

 همچنین نرخ تورم در کشور پرتغال بسیار پایین و 0.8 است و جز بر ترین کشور های اروپا و جهان در نرخ تورم کمتر از یک درصد است. شما عزیزان می توانید در نمودار زیر نرخ تورم در کشور پرتغال را مشاهده نمایید و این نرخ را با سال های گذشته مقایسه نمایید:

واجدین شرایط خرید ملک و اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک

افرادی که قصد خرید ملک در پرتغال را دارند دو راه در پیش رو دارند یا اینکه یه ملک نو ساز را خریداری کنند و یا اینکه در نوسازی املاک قدیمی مشارکت نمایند. دولت پرتغال به افرادی اجازه این خرید ملک را می دهد که سو پیشینه کیفری نداشته باشند و از منابع مالی خیلی خوبی برخوردار باشند و افراد متقاضی باید جز اتباع خارجی باشد. افرادی که اقدام به خرید ملک در پرتغال می نمایند بر اساس قوانین این کشور می توانند به همراه خانواده یعنی همسر و فرزندان تا 24 سال خود وارد پرتغال شوند. افراد متقاضی که اقدام به اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک می نمایند باید در ابتدا به واسطه یک ویزای توریستی وارد پرتغال شوند و ملک مورد نظر خود را مشاهده نمایند و بعد اقدام به خرید نهایی ملک مد نظر نمایند.

گروه توریستی و مهاجرتی ویزاچی

لازم به ذکر است افراد متقاضی با اخذ ویزای توریستی حق خرید ملک را در خاک این کشور ندارند و همچنین نمی توانند حساب بانکی افتتاح نمایند و پروسه خرید ملک بدین صورت است که وکیل فرد می تواند برای فرد متقاضی ملک مورد نظر را خریداری نماید و زمانی که سفارت پرتغال ویزای فرد را صادر نمود سند مالکیت ملک به موکل انتقال می یابد. پس از اخذ اقامت به واسطه خرید ملک افراد متقاضی می توانند بعد از 5 سال اقامت دائم خود را اخذ نمایند و به تبع آن بعد از 6 سال می توانند تابعیت و پاسپورت پرتغال را اخذ کرد.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در گلدن ویزای پرتغال

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک و مبلغ سرمایه گذاری در املاک پرتغال با 3 روش امکان پذیر است:

شما می توانید با حداقل قیمت 280 هزار یورو پول را وارد کشور پرتغال کرده و ملکی را خریداری کنید. این ملک می تواند در حال بازسازی باشد. شما زمانی که ملک را خریداری کردید، بعد از 5 سال می توانید درخواست اقامت دائم دهید و بعد درخواست پاسپورت نمایید.

مورد بعدی سرمایه گذاری 3500 هزار یورویی است. که در این روش نیز می توانید ملک خریداری نمایید یا آن را بازسازی کنید.

در نهایت سرمایه گذاری 500 هزار یورویی است که منجر به اخذ اقامت دائم برای افراد متقاضی خواهد شد. در جداول زیر می توانید متوسط خرید و اجاره ملک در شهر لیسبون پایتخت پرتغال را مشاهده نمایید:

عنوانقیمت به یوروشهر
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر872.08لیسبون
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1.689.71لیسبون
یک متر آپارتمان در مرکز شهر4.170.03لیسبون
یک متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر2.290.39لیسبون
خرید ویلای 600 متری3.950.000لیسبون
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر684.08پورتو
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1.272.97پورتو
یک متر آپارتمان در مرکز شهر2.649.57پورتو
یک متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر1.548.41پورتو
خرید ویلای مدرن با امکانات1.400.000پورتو
خرید ویلا با باغ460.000پورتو
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر520.00آلمادا
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر830.00آلمادا
یک متر آپارتمان در مرکز شهر1.000.00آلمادا
یک متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر500.00آلمادا
خرید ویلای 180 متری260.000آلمادا
خرید ویلای 281 متری998.000آلمادا
Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰