ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

مدارک ویزای توریستی انگلیس

برای سفر به انگلستان باید از شرایط اخذ ویزای انگلیس آگاه باشید. برای این منظور، این صفحه برای راحتی مسافران ویزاچی طراحی شده است. که به راحتی مدارک ویزای توریستی انگلیس را آماده کنند و به اپراتور ویزای انگلیس تحویل دهند. تا کارهای اخذ ویزای انگلیس به راحتی برای شما عزیزان انجام شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس:

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی .
 • پاسپورت فعلی حتما دو صفحه سفید روبروی هم  داشته باشد.
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط ویزاچی انجام پذیر است.
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، کاملاً از روبرو بدون لبخند، بدون عینک.
 • اصل و یا کپی دعوتنامه معتبر
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، برگه رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

سوالاتی که درباره ویزای توریستی انگلیس برای شما پیش میاید، برای ما در پایان صفحه یادداشت کنید تا در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهیم.

ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

مدارک مورد نیاز سفارت انگلستان در روز مصاحبه:

 • اصل و کپی از کلیه صفحات پاسپورت فعلی حتی صفحات سفید روی برگه A4 (اعتبار پاسپورت باید شش ماه از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)
 • اصل و کپی از کلیه صفحات پاسپورت های ده سال گذشته حتی صفحات سفید روی برگه A4
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی و تمام رخ
 • اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل برگه ای است که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپا است و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامیست در صورت وجود دعوتنامه مدارک میزبان باید شامل: دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز و… )
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل

۰۲۱-۸۸۳۹۵۴۰۲

 

 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • برگه پرینت شده فرم درخواست وقت سفارت انگلیس و تأییدیه ای که سفارت انگلستان پیش از شروع وقت سفارت به شما خواهد داد.
 • اصل و ترجمه گردش های حساب شخصی و جاری در شش ماه گذشته، سپرده های بانکی و… (توضیح: برای مدیران شرکت ها، ارائه ریز پرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی است.)
 • اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره نامه مورد نظر
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه شش ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • ترجمه کارت پایان خدمت

باید ها و نبایدهای ویزای ویزیتور انگلستان

با ویزای ویزیتور در انگلستان می توانید برای دوره های زیر در انگلستان بمانید:

 • حداکثر 30 روز. اگر مسافر تحت توافق نامه ADS باشید.
 • حداکثر 6 ماه اگر برای یک دیدار خانوادگی یا گردشگری در سفر هستید.
 • تا 11 ماه اگر برای معالجه پزشکی خصوصی سفر می کنید.
 • حداکثر 12 ماه اگر شما یک دانشجو هستید که یک پروژه تحقیقاتی را در انگلستان انجام می دهید.

ویزای ویزیتور استاندارد بلند مدت انگلیس چیست؟

این ویزای بازدید کننده با اعتبار دوره 2 ، 5 تا 10 سال است .اگر شما فردی هستید که برای بازدیدهای موقت باید به طور مرتب به انگلیس سفر کنید، پس مناسب شماست. برای درخواست ویزای ویزیتور بلند مدت  انگلستان ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • شواهدی از بازدید موقت از انگلیس.
 • اثبات قصد ترک انگلیس در پایان دوره ویزا.
 • تأیید اینکه شما ویزا را تغییر نخواهید داد.

چنانچه قصد سفر کوتاه مدت به انگلستان را دارید، برای ورود به کشور انگلیس ملزم به داشتن ویزای توریستی انگلستان هستید. این ویزا برای مقاصدی همچون گردشگری، درمان، ملاقات آشنایان و هر نوع سفر کوتاه دیگر اخذ شود و دارندگان ویزای توریستی انگلیس اجازه تحصیل و کار را نخواهند داشت.

در این مقاله همه چیز درباره ویزای توریستی انگلیس بررسی خواهد شد. ابتدا درباره چیستی ویزای توریستی انگلستان صحبت خواهیم کرد، سپس شرایط و مدارک لازم اخذ ویزای توریستی انگلیس بیان شده و به توضیح کامل مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس و تشریح هزینه دریافت ویزای توریستی انگلیس خواهیم پرداخت. در انتهای مقاله نیز به چند مبحث جانبی همچون ویزای توریستی انگلیس برای ایرانیان ، ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه و امکان پذیر بودن یا نبودن ویزای توریستی انگلیس تضمینی خواهیم پرداخت.

ویزاچی دارای تجربه و تخصص در زمینه اخذ انواع ویزای توریستی انگلیس ،ثبت شرکت در انگلیس و اخذ اقامت انگلیس است. در صورت نیاز به خدمات ویزاچی در زمینه دریافت سریع و کم هزینه انواع ویزای توریستی انگلستان، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰ تماس حاصل فرمایید.

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلیس مجوزی است که با داشتن آن اجازه ورود به خاک انگلیس را خواهید داشت. این ویزا بسته به هدف متقاضی از سفر به انگلیس در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شود، ولی همه انواع ویزای توریستی انگلستان فقط برای اقامت با مدت محدود در این کشور هستند و به دارنده خود اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی‌دهند. همچنین هدف از اخذ این نوع ویزا باید کامل مشخص باشد چرا که بعد از دریافت آن اجازه تبدیل آن به نوع دیگر ویزا و تغییر کاربری آن را نخواهید داشت. بنابراین در صورتی که قصد مهاجرت به انگستان را دارید، قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله راه‌ های مهاجرت به انگلستان را بخوانید.

انواع ویزای توریستی انگلیس

همانطور که گفتیم دولت انگلستان، ویزای توریستی انگلیس را با توجه به هدف متقاضی به دسته‌های گوناگونی تقسیم‌بندی کرده است. هر کدام از این دسته‌ها متقاضیان خاص خود و شرایط خاصی را برای دریافت ویزا لازم دارند که در هنگام تشکیل پرونده برای ویزا باید آن‌ها را رعایت نمود. انواع ویزاهای توریستی انگلیس شامل موارد زیر هستند:

ویزای توریستی استاندارد انگلیس (Standard Tourist Visa)

پرکاربردترین و رایج‌ترین نوع ویزای توریستی انگلستان است. چنانچه قصد سفر به انگلیس به دلایل زیر را دارید، می‌توانید درخواست ویزای توریستی استاندارد انگلستان بدهید :

 • برای اهداف توریستی همچون گذراندن تعطیلات یا دیدار با خانواده و دوستان
 • برای اهداف خاص و کوتاه مدت تجاری همچون امضای قرارداد یا شرکت در یک جلسه کاری
 • برای تحصیل کمتر از شش ماه (تحصیل کوتاه مدت)
 • شرکت در یک برنامه تحقیقاتی و یا برنامه‌های تبادل دانشگاهی
 • به دلیل درمان پزشکی ، به طور مثال گذراندن دوره درمان در یک مرکز پزشکی خصوصی
ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

ویزای توریستی ازدواج انگلیس

چنانچه قصد ورود شما به انگلیس قرار ازدواج با یک شهروند انگلیسی باشد، می‌توانید ویزای توریستی ازدواج انگلیس را دریافت نمایید. شما می‌توانید با این ویزا وارد انگلیس شوید و مراسم ازدواج را برگزار نمایید.

ویزای دعوتنامه رسمی کاری انگلیس ( Permitted Paid Engagement visa )

این ویزا مخصوص افراد متخصص همچون اساتید دانشگاه، وکلای شرکت‌ها و متخصصین ورزشی است که به رسما توسط نهادهای انگلیسی به این کشور دعوت می‌شوند. فرد دارنده ویزای دعوتنامه رسمی کاری می‌تواند تا مدت اعتبار ویزای خود، در زمینه‌ای که از او دعوت به عمل آمده مشغول کار شود و به جز آن کار، اجازه انجام کار دیگر نخواهد داشت.   

ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس

در صورتی که یک کودک زیر 12 سال، در یک مدرسه بین‌المللی روزانه انگلیس مشغول به تحصیل باشد؛ والدین او می‌توانند با ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس وارد انگلیس شوند و فرزند خود را در طی دوران تحصیل همراهی کنند.

ویزای عبور از انگلیس (ویزای ترانزیت انگلیس)

در صورتی که به منظور رفتن به یک کشور دیگر، قصد عبور از خاک انگلستان را داشته باشید، نیاز به اخذ ویزای عبور از انگلیس یا ویزای ترانزیت انگلستان خواهید داشت. برای گرفتن این ویزا باید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای سفر به کشور مقصدتان را دارید و شما را در کشور مقصد پذیرش می‌کنند. تنها کاربری این ویزا عبور از خاک انگلستان به منظور رسیدن به یک کشور دیگر است.

چنانچه سفر شما هوایی باشد و فقط قصد تعویض هواپیما در فرودگاه‌های انگلیس را داشته باشید، می‌توانید ویزای ترانزیت عبور مستقیم هوایی (DATV) را درخواست دهید؛ ولی چنانچه احتیاج به مدت زمان بیشتری برای عبور از انگلیس نیاز دارید، می‌توانید درخواست ویزای توریستی ترانزیت انگلیس را بدهید. با این ویزا می‌توانید از کیوسک کنترل مرزی عبور کنید و به مدت حداکثر 48 ساعت در خاک انگلیس اقامت داشته باشید.

بیشتر بدانید: تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

بازدید از انگلیس در قالب گروه تورهای چینی

تفاهم‌نامه‌ای موسوم به ADS میان دولت‌های چین و انگلیس وجود دارد. طبق این تفاهم نامه شهروندان چینی می‌توانند در قالب تورهایی که مورد تایید ADS هستند، به صورت گروهی ( حداقل اعضای گروه باید 5 نفر باشد) وارد انگلیس شوند و به مدت 30 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی انگلیس چند روزه است

متقاضی با توجه به دلایل سفر خود می‌تواند می‌تواند از ویزای توریستی کوتاه مدت و یا ویزای توریستی بلند مدت استفاده کند. به صورت معمول مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس به صورت کوتاه مدت و با اعتبار شش ماه صادر می‌شود، ولی سفارت اختیار این را دارد که در صورت لزوم مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس را کمتر از 6 ماه درج کند.

 در صورتی که اهداف سفر شما نیاز به زمان بیشتر داشته باشد و در صورت ارائه مدارک خاصی که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم، امکان صدور ویزای توریستی بلند مدت نیز وجود خواهد داشت. ویزاهای بلندمدت در سه نوع 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شوند و امکان صدور ویزای توریستی با اعتبار بیش از 10 سال وجود ندارد. در این نوع ویزا متقاضی باید اثبات کند که به طور مستمر در بریتانیا اقامت نخواهد داشت و نوع کاربری ویزا تغییری نخواهد کرد (برای مثال متقاضی باید هدف عنوان شده در هنگام اخذ ویزای بلند مدت را حفظ کند.)

قوانین و شرایط ویزای توریستی انگلیس

درخواست متقاضیان ویزای توریستی انگلستان در صورتی پذیرفته می‌شود که دارای شرایط زیر باشند:

 • متقاضیان ویزای توریستی انگلیس باید اثبات کنند که به اندازه کافی به کشور مادری خود وابستگی دارند (داشتن کار، خانه و خانواده) و در زمان تعیین شده از کشور انگلیس خارج خواهند شد.
 • متقاضیان باید تمکن مالی کافی داشته باشند و اثبات کنند در مدت زمان اقامت خود در انگلیس از عهده مخارج زندگی برمی‌آیند.
 • فعالیت‌های متقاضی در مدت اقامت باید در چارچوبی تعریف شده و مجاز انجام گیرد.
 • برای درخواست ویزای بلند مدت، متقاضی باید اثبات کند که ویزای خود را تغییر کاربری نخواهد داد و در تمام مدت حضور در بریتانیا نوع کاربری ویزای خود را حفظ خواهد کرد.
 • در صورت درخواست ویزا برای معالجه پزشکی، متقاضیان باید مدارک مربوط به معالجه را تهیه کنند، تمهیدات لازم جهت تأمین بودجه درمانی را فراهم کرده و همچنین ثابت کنند که پس از اتمام دوه درمان انگلستان را ترک خواهند کرد.

مدارک ویزای توریستی انگلستان

متقاضیان ویزای توریستی انگلیس باید فهرست مدارک زیر را به همراه فرم درخواست خود ارائه دهند.

 • پاسپورت معتبر یا مدارک سفر
 • گواهی اثبات تمکن مالی ( صورتحساب گردش بانکی، سند ملک و ….)
 • ترجمه تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا ولزی
اگر برای اهداف ذیل قصد اخذ ویزا به انگلستان را دارید باید مدارک بخصوصی نیز به همراه داشته باشید:
 • معالجات شخصی پزشکی
 • فرصت‌های کار آفرینی
 • اهدای عضو
 • موقعیت‌های مطالعاتی آکادمیک
 • اهداف دانشگاهی – برای شرکت در دوره‌های بالینی

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

پس از آنکه خود را دارای شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس دانستید و مدارک ویزای توریستی انگلیس را فراهم آوردید، موقع اقدام است. در این قسمت قصد داریم مراحل کامل اخذ ویزای توریستی انگلیس را به صورت گام به گام برای شما توضیح دهیم.

مرحله اول : درخواست و تشکیل پرونده

ابتدا باید وارد سایت وزارت خارجه انگلیس شوید و به منظور تشکیل پرونده ویزای توریستی اقدام نمایید. قبل از هر چیزی باید فرم ویزای توریستی انگیس را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. در ادامه محتوای این فرم و اطلاعات خواسته شده در آن آورده شده است.

 این فرم به زبان انگلیسی است و باید به زبان انگلیسی تکمیل شود، همچنین مدت زمان کوتاه 25 دقیقه‌ای برای تکمیل تمام اقدامات درخواست ویزا در نظر گرفته شده است که شامل پرداخت هزینه درخواست ویزا به وسیله کارت‌های بین المللی نیز می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در صورت عدم تسلط در این موضوع حتما با ویزاچی با شماره ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما تمام مرحله درخواست ویزا و پرداخت هزینه آن را برای شما انجام خواهند داد.

سایر خدمات ویزاچی : اخذ ویزای مولتی کانادا

فرم ویزای توریستی انگلستان

فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس که به فرم «بازدید و اقامت کوتاه مدت (VAF1A) » نیز معروف است، شامل موارد زیر است :

اطلاعات مربوط به سفر

 • نوع ویزای توریستی (در ابتدای متن درباره انواع ویزاهای توریستی انگلستان صحبت شد)
 • مدت اقامت
 • هدف اصلی بازدید
 • تاریخ ورود و خروج از انگلستان

اطلاعات شخصی

 • نام کامل متقاضی
 • جنسیت
 • وضعیت تاهل
 • تاریخ و محل تولد
 • ملیت
 • تابعیت کشور دیگر در صورت وجود
 • مشخصات پاسپورت شامل: شماره پاسپورت، تاریخ انقضا، تاریخ و محل صدور
 • نشانی محل سکونت
 • راه‌های ارتباطی مانند: آدرس ایمیل، شماره تلفن و تلفن همراه

اطلاعات نسبت های خانودگی

 • اطلاعات مربوط به خانواده مانند نام پدر / مادر / همسر، تاریخ و محل تولد و ملیت
 • در صورت وجود، جزئیات مربوط به همسر / فرزندان
اطلاعات استخدامی
 • جزئیات مالی و اشتغال
 • شغل کنونی، مدت زمان اشتغال و جزئیات شرکت
 • شغل و محل کار پیشین
 • جزئیات درآمد و اشتغال
 • جزئیات مخارج بازدید از انگلستان
تاریخچه سفر
 • جزئیات سفر‌ به کشورهای خارجی قبلی
 • در صورت داشتن سابقه سفر به انگلستان، ذکر کردن جزئیات سفر
 • در صورت وجود، ذکر سوء پیشینه در کشور خارجی

مرحله دوم : مدارک مورد نیاز را ضمیمه کنید

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس باید مدارکی مورد نیاز را  بر روی سایت آپلود نمایید.

مرحله سوم : پرداخت هزینه ها

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و ضمیمه کردن مدارکتان نوبت به پرداخت هزینه درخواست ویزا می‌رسد. این هزینه‌ها غیر قابل برگشت هستند و در صورتی که درخواست شما به هر دلیلی مورد پذیرش قرار نگیرد، هیچ پولی به شما برگشت نخواهد شد. هزینه های درخواست ویزا باید به صورت پرداخت بین المللی پرداخت شوند و فقط در صورت پرداخت هزینه درخواست ویزای شما ثبت خواهد شد و پرونده شما در مسیر بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه مقاله انواع هزینه اخذ ویزای توریستی انگلیس بیان شده است.

مرحله پنجم : دریافت وقت ملاقات از دفاتر VFS انگلیس

پس از آنکه موفق به ثبت درخواست ویزای خود شدید و هزینه آن را پرداخت نمودید، باید قرار ملاقاتی با یکی از دفاتر VFS انگلیس تنظیم کنید و برای ادامه روند اداری دریافت ویزای توریستی، به این دفاتر مراجعه نمایید.

هنگام مراجعه به این دفاتر باید یک پرینت از جوابیه ارائه شده توسط سایت وزارت خارجه انگلیس را به همراه مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به همراه داشته باشید. در این دفاتر ضمن دریافت و بررسی مدارک شما، اطلاعات بیومتریک شما ( شامل اثر انگشت و عکس شما ) نیز ثبت خواهد شد. بدون ثبت اطلاعات بیومتریک پرونده ویزای شما به جریان نخواهد افتاد.

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه چگونگی دریافت نوبت از دفاتر VFS انگلیس دارید، می‌توانید مقاله وقت سفارت انگلیس را بخوانید. دریافت نوبت از دفاتر VFS انگلیس اغلب به کندی صورت می‌پذیرد، در صورت نیاز به دریافت نوبت فوری از دفاتر VFS انگلستان می‌توانید با ما به شماره  ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰ تماس بگیرید و کارشناسان ویزاچی با کم‌ترین هزینه می‌توانند از دفاتر VFS برای شما وقت ملاقات فوری بگیرند.

مرحله ششم : اعلام نتیجه

بعد از اتمام مراحل تشکیل پرونده فرآیند رسیدگی به پرونده و اعلام نتیجه آن حدود 3 هفته زمان خواهد برد. در صورتی که مدرکی از شما در نزد دفاتر VFS باقی مانده باشد، پس از طی مراحل اداری صدور ویزا به شما بازگشت خواهد شد. در صورتی که درخواست شما مورد پذیرش قرار نگیرد، درخواست ویزای شما اصطلاحا ریجکت خواهد شد. در صورت تمایل به دانستن دلایل ریجکتی ویزای انگلیس و نحوه رفع ریجکتی ویزای انگلستان ، می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای انگلیس را بخوانید.

هزنیه ویزای توریستی انگلستان

در این بخش تمام هزینه های اخذ ویزای توریستی انگلیس به صورت کامل و برای همه انواع آن آورده شده است. علاوه بر تعرفه‌های نوشته شده در این قسمت اخذ ویزای توریستی رایگان انگلیس نیز امکان‌پذیر است که آن را نیز توضیح خواهیم داد.

هزینه ویزای استاندارد توریستی انگلیس، جزیره مان، جرسی و گرنزی

هزینه درخواست ویزا ( به دلار آمریکا) انواع ویزا
140 کوتاه مدت ( حداکثر تا 6 ماه، یکبار ورود یا چندبار ورود )
532 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر دو سال )
965 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر پنج سال )
1211 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر ده سال )
280 ورود به منظور اهداف تحقیقاتی و آکادمیک( بیش از شش ماه و حداکثر تا 12 ماه )
140 ویزای توریستی ازدواج
140 ویزای دعوتنامه رسمی کاری( Permitted Paid Engagement visa )
280 استفاده از خدمات درمان خصوصی( بیش از شش ماه و حداکثر تا 11 ماه )
140 بازدید از انگلیس در قالب گروه تورهای چینی (فقط انگلیس)

هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت

هزینه درخواست ویزا ( به دلار آمریکا) انواع ویزا
274 تحصیل کوتاه مدت( بیش از شش ماه و حداکثر تا 11 ماه )

هزینه ویزای عبور از انگلیس (ترانزیت انگلیس)

هزینه درخواست ویزا ( به دلار آمریکا) انواع ویزا
52 عبور مستقیم هوایی (DATV)
94 بازدید از انگلیس در قالب ویزای عبور یا ترانزیت
94 ورود به انگلیس جهت پیوستن به خدمه یک کشتی و یا هواپیما( این کارمزد قابل تعمیم به جزیره مان نیز هست)

هزینه ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس

هزینه درخواست ویزا ( به دلار آمریکا) انواع ویزا
760 ویزای والدین دانش‌آموزان (حداکثر تا 12 ماه)(سطح 4 جزیره مان)

هزینه ویزای توریستی انگلیس برای کودکان

هزینه درخواست ویزا ( به دلار آمریکا) انواع ویزا
135 کوتاه مدت ( حداکثر تا 6 ماه، یکبار ورود یا چندبار ورود )
514 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر دو سال )
932 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر پنج سال )
1170 بلند مدت ( معتبر برای حداکثر ده سال )

هزینه خدمات بیومتریک انگلیس

هزینه ( به پوند انگلستان ) خدمات بیومتریک ( انگشت نگاری و تصویربرداری )
£19.20 برای ویزاهای با مدت اعتبار بیش از 6 ماه(برای ویزاهای کمتر از 6 ماه احتیاج به ثبت اطلاعات بیومتریک نیست)این کارمزد بر روی هزینه درخواست ویزا می‌آید

ویزای توریستی رایگان انگلیس

با داشتن شرایط خاص دریافت ویزای توریستی رایگان انگلستان امکانپذیر است و هیچگونه هزینه‌ای بابت بررسی پرونده و صدور ویزا از شما دریافت نخواهد شد. این شرایط شامل موارد زیر است :

چنانچه یکی از اعضای خانواده شما شهروند انگلستان باشد

اگر همسر و یا اعضای خانواده شما شهروند انگلستان باشد، می‌توانید به وسیله تشکیل پرونده Surinder Singh ، یک مجوز خانوادگی رایگان بگیرید و به این ترتیب نیازی به پرداخت هزینه‌های صدور ویزای توریستی انگلیس نیست.

چنانچه یکی از اعضای خانواده شما شهروند یکی از کشورهای اروپایی زیر باشد

در صورتی که همسر و یا اعضای خانواده شما شهروند کشورهای اروپایی همچون سوییس، نروژ، ایسلند و … باشند؛ باز هم نیازی به پرداخت هزینه صدور ویزای توریستی انگلستان نیست.

ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان

کشور انگلیس در ایران سفارت و دفتر رسمی VFS دارد، برای همین دلیل اخذ ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان نیازی به مراجعه به کشورهای دیگر ندارد و تمام کارهای درخواست و صدور ویزای توریستی انگلستان در ایران قابل انجام است. همچنین ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان هیچ تفاوتی با شهروندان سایر کشورها ندارد و در این زمینه محدودیت خاصی برای ایرانیان وجود ندارد.

ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه

به صورت کلی برای دریافت ویزای توریستی کوتاه مدت انگلستان نیازی به داشتن دعوتنامه نیست، گرچه داشتن دعوتنامه رسمی امتیاز مثبتی دارد و به پذیرفته شدن درخواست ویزای شما کمک بسیار خواهد کرد؛

ولی دریافت ویزای توریستی بلند مدت انگلیس ( 2 ، 5 و 10 ساله) بدون داشتن دعوتنامه رسمی تقریبا امکان‌پذیر نیست و اخذ اینگونه ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه میسر خواهد شد.

همچنین در صورتی که اعضای خانواده شما شهروند انگلیس باشند، می‌توانید با دریافت دعوتنامه از سمت آن‌ها از مزیت ویزای توریستی رایگان انگلیس بهره‌مند شوید و همانطور که گفته شد در این حالت نیازی به پرداخت هزینه های صدور ویزا نیست.

همانطور که در این مقاله به این اشاره شد، اخذ یکی از انواع ویزای توریستی انگلیس فقط با دعوتنامه امکان‌پذیر است. ویزای دعوتنامه رسمی کاری انگلیس همانطور که از نامش پیداست، برای صدور نیاز به دعوتنامه رسمی کاری از طرف نهادهای انگلیسی دارد.

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

اگر بخواهیم صادقانه ، صریح و مختصر بگوییم، اخذ ویزای توریستی تضمینی انگلیس امکان‌پذیر نیست. فرآیند صدور و بررسی پرونده‌های ویزا، مستقیما تحت نظارت کشور انگلیس و نهادهای مربوطه آن است و هیچ موسسه مهاجرتی نمی‌تواند ادعا کند که ویزای توریستی انگلیس به صورت تضمینی محقق خواهد شد، چرا که فرآیند صدور ویزای انگلیس به دور از هر گونه دخالت دیگران انجام شده و اعمال نفوذ در آن ممکن نیست.

بنابراین ویزای توریستی انگلیس تضمینی و عبارات مشابه آن صرفا یک کلاهبرداری است و مراقب باشید فریب اینگونه تبلیغات را نخورید. هزینه دریافت شده برای صدور ویزا نیز غیرقابل برگشت است و هیچ موسسه‌ای نمی‌تواند تضمین دهد که می‌تواند در صورت ریجکتی، هزینه خرج شده را بازگرداند.

ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی انگلیس

با ویزای توریستی انگلیس می توان اقامت گرفت؟

جواب: خیر. در طی مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس باید مدارکی ارائه کنید که اثبات کند قصد تغییر کاربری ویزای خود را ندارید. بنابراین اجازه تغییر و تبدیل ویزا به شما داده نمی‌شود.

با ویزای توریستی انگلیس می توان کار کرد؟

جواب : خیر. با این ویزا فقط بازدیدهای کاری، عقد قرارداد و تحصیل کمتر از 6 ماه مجاز است و شما با ویزای توریستی انگلستان اجازه کار و تحصیل را نخواهید داشت.

ویزای توریستی انگلستان چند ساله است؟

جواب : اعتبار ویزای توریستی انگلیس به صورت عادی 6 ماهه است، ولی امکان دریافت این ویزا با اعتبارهای 2، 5 و 10 سال نیز وجود دارد.

اخذ ویزای توریستی انگلستان چقدر زمان می‌برد؟

جواب : پس اتمام مراحل تشکیل پرونده، فرآینده بررسی پرونده و صدور ویزا حدود سه هفته زمان می‌برد.

دریافت وقت فوری از دفاتر VFS انگیس امکان‌پذیر است؟

جواب : بله امکان‌پذیر است ، در صورت نیاز به دریافت وقت فوری از دفاتر VFS انگلیس (چه در کشور ایران و چه در خارج از کشور ) با ویزاچی تماس بگیرید.

دریافت وقت فوری از دفاتر TLS انگیس در ترکیه امکان‌پذیر است؟

جواب : بله. ویزاچی با داشتن شرکت در ایران و ترکیه، می‌تواند وقت فوری دفاتر TLS انگلیس در ترکیه را برای شما اخذ نماید. برای اخذ وقت فوری دفاتر TLS انگلیس فقط کافی است با شماره ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰ تماس بگیرید.

اخذ ویزای توریستی رایگان انگلیس امکان‌پذیر است؟

جواب : بله. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما شهروند انگلیس باشد، می‌توانید به ویزای توریستی انگلیس را رایگان اخذ نمایید.

دریافت ویزای توریستی انگلستان تضمینی حقیقت دارد؟

جواب : خیر. هیچ موسسه‌ای نمی‌تواند ادعا کند که ویزای توریستی انگلیس را به صورت تضمینی برای شما دریافت خواهد نمود.

ویزای توریستی انگلستان هزینه‌ مدارک اقامت وقت سفارت انگلستان مهاجرت کاری ویزا ترانزیت عبور ویزیتور ازدواج توریستی انگلیس اقامت لندن دفتر VFS

اخذ ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه به صورت قطعی انجام می‌شود؟

جواب: برخی موسسات ادعا می‌کنند اخذ ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه به صورت تضمینی صورت می‌پذیرد، اما این ادعای درستی نیست. داشتن دعوتنامه اثر بسیار مثبتی در فرآیند صدور ویزا دارد، اما هیچ چیز تضمینی نیست و امکان ریجکت درخواست ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه نیز وجود دارد.

سخن پایانی

سعی ما بر این بود تا در این مقاله تمام مطالب مربوط به دریافت ویزای توریستی انگلیس توضیح داده شود. در این مقاله ضمن بیان تمام مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان، تعرفه صدور انواع ویزای توریستی انگلیس نیز بررسی شد. همچنین درباره نحوه اخذ ویزای توریستی رایگان انگلیس و دروغ بودن ادعای ویزای توریستی انگلیس تضمینی نیز توضیحاتی داده شد.

امیدواریم توانسته باشیم در ارتقای آگاهی و اطلاعات شما نقش کوچکی را ایفا کنیم. 

چنانچه در زمینه اخذ انواع ویزای توریستی انگلستان نیاز به مشاوره و کمک دارید، می‌توانید به وسیله شماره ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰ با کارشناسان مجرب ویزاچی تماس حاصل فرمایید.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰