اقامت حضانتی اوکراین

اقامت اوکراین از طریق حضانت ( اقامت حضانتی اوکراین )

اوکراین یکی از کشورهایی است که یک فرد خارجی می‌تواند با قبول حضانت یک اوکراینی مستحق که دادگاهی در اوکراین نیازمند بودن وی را تایید کرده اقامت اوکراین را دریافت کند. واضح است که این راه پیچیدگی ها و فراز و نشیب های خود را داراست که تیم تخصصی سفیر نور در این راه شما را تنها نمی‌گذارد و به صورت تضمینی تمامی مراحل اخذ اقامت اوکراین از طریق حضانت را برای شما طی می کند.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

آماده سازی فردی که دارای چنین شرایطی از نظر دادگاه باشد و همچنین آماده سازی تمامی مدارک جهت ارایه به سازمان های ذیربط به عهده موسسه ما خواهد بود .و پس از گرفتن اقامت و ادای دین نسبت به فرد موردنظر متقاضی در آینده  مسئولیت دیگری  به عهده  نخواهد داشت .

تعریف فرزند خواندگی: فرزندخواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست تحت سرپرستی سازمان بهزیستی اوکراین  به خانواده های متقاضی که واجدالشرایط قانون جاری حمایت از کودکان بی سرپرست باشند.درصورت تائید وضعیت مراقبت از فرزند و توانایی خانواده و حفظ منافع فرزند، گزارش نهایی تهیه و برای صدور حکم قطعی سرپرستی به دادگاه ذیربط منعکس می شود.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

آیا با فرزند خواندگی در اوکراین می توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورد؟

بله با پذیرش یک کودک به عنوان فرزند خوانده می توان در ابتدا اقامت دائم اوکراین و سپس پاسپورت اوکراینی را بدست آورد.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

آیا یک نفر از زوجین می تواند برای فرزند خواندگی در اوکراین اقدام کند؟

بله ولی در این صورت باید رضایت نامه همسر خود را داشته باشد و همچنین هر دو گواهی سلامت روان و عدم سو پیشینه خود را ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد اقامت اوکراین و اقامت اوکراین از طریق حضانت می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیر نور تماس گرفته و از مشاوره وکلای ما بهره مند شوید.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
مهاجرت اوکراین ، مهاجرت به اوکراین ، ویزای ویزا تحصیلی کاری ثبت شرکت در اوکراین ، ویزای کاری دانشجویی اقامت حضانت ازدواج ثبت شرکت اوکراین ، اقامت حضانتی اوکراین ، اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین فرزند خواندگی پاسپورت تابعیت
مهاجرت اوکراین ، مهاجرت به اوکراین ، ویزای ویزا تحصیلی کاری ثبت شرکت در اوکراین ، ویزای کاری دانشجویی اقامت حضانت ازدواج ثبت شرکت اوکراین ، اقامت حضانتی اوکراین ، اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین فرزند خواندگی پاسپورت تابعیت
 
 
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت حضانتی اوکراین )

10مارس

یکی از کشور های اروپای شرقی اوکراین است. اوکراین با کشور های روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی مرز مشترک دارد‌. پایتخت کشور اوکراین شهر کی اف است. زبان رسمی مردم این کشور اوکراینی می باشد. اوکراین از بیست و چهار استان تشکیل شده و پس از روسیه پهناور ترین کشور قاره اروپا محسوب می شود. این کشور را می توان گلوگاه انرژی اروپا دانست. زندگی در اوکراین مزیت های بسیاری دارد که از جمله آن می توان به تحصیل رایگان برای شهروندان اوکراینی اشاره نمود. این کشور جمعیتی بیش از چهل و شش میلیون نفر دارد.

مهاجرت به کشور اوکراین این روز ها با افزایش بیشتری مواجه شده و افراد زیادی این کشور را مقصد خود انتخاب می کنند‌. اقامت در این کشور بیشتر از طریق ویزای دانشجویی اوکراین مورد توجه بوده، گرچه روش های دیگری مانند کار در اوکراین یا سرمایه گذاری در اوکراین و … نیز وجود دارد. اما می توان گفت یکی از روش های جالب توجه مهاجرت به کشور اوکراین، اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی است که در این مقاله به همت محققان گروه ویزاچی به توضیح آن می پردازیم.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

در این مطلب میخوانید

 • اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی
 • شرایط دریافت پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی
 • چه اشخاصی نمی توانند کودکی را به فرزند خواندگی بگیرند؟
 • مزایای اقامت در اوکراین از طریق فرزند خواندگی
 • سوالات متداول در ارتباط با اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت حضانتی اوکراین )

مهاجرت به یک کشور جدید و اقامت در آن از روش های مختلفی امکان پذیر است. یکی از این روش ها اقامت از طریق فرزند خواندگی است. در این مقاله ما این روش اقامتی را برای کشور اوکراین بررسی می کنیم و تمام شرایط و جزئیات آن را بیان می نماییم. قبل از هر چیزی ببینیم منظور از فرزند خواندگی چیست؟

فرزند خواندگی به معنی دریافت سرپرستی کودکان بی سرپرست که تحت نظارت و سرپرستی سازمان بهزیستی اوکراین قرار دارند است. سرپرستی کودکان به خانواده هایی که در این زمینه شرایط لازم را داشته باشند و از نظر قانون اوکراین مشکلی نداشته باشند، داده خواهد شد. در صورتی که خانواده مورد تایید قرار گیرد و شرایط آن برای مراقبت از فرزند و حفظ منافع او تایید گردد، گزارش برای صدور حکم قطعی و نهایی به دادگاه داده خواهد شد. اما این شرایط چیست؟ در حقیقت چه شرایطی برای اخذ اقامت از طریق فرزند خواندگی کشور اوکراین وجود دارد؟ خانواده ها باید چه شرایطی برای فرزند خواندگی داشته باشند؟! تا انتهای مقاله با ما همراه شوید تا به پاسخ این سوالات دست پیدا کنیم.

اقامت حضانتی اوکراین ، اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین ، فرزند خواندگی پاسپورت اوکراین اقامت دائم و تابعیت مهاجرت اوکراین
تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

شرایط دریافت پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت حضانتی اوکراین )

در این بخش از مقاله به بررسی شرایط فرزند خواندگی در کشور اوکراین می پردازیم. دقت داشته باشید که برای دریافت پاسپورت اوکراینی و تابعیت این کشور، باید در ابتدا اقامت دائم کشور اوکراین را به دست آورد و یکی از روش های کسب اقامت دائم این کشور همین روش فرزند خواندگی است. شرایط حضانت بین المللی در کشور اوکراین متفاوت از سایر کشور ها است.

در این کشور برای دریافت فرزند خواندگی ابتدا باید درخواست خود را ثبت کنند. ‌پس از ثبت درخواست و تا مدت زمان برگزاری دادگاه برای دادرسی حضانت فرزند، مدارک مورد نیاز باید به پایگاه اطلاعاتی ارسال شود. پس از این که درخواست ارائه می گردد، در مدت زمان ده روز، پرونده وارد پایگاه اطلاعاتی SDAPCR می شود.

اقامت حضانتی اوکراین

اما روند از این جا پیچیده تر می شود. زمانی که درخواست شما به عنوان خانواده درخواست کننده در سیستم ثبت می شود می توانید با نماینده پایگاه اطلاعاتی به صورت آنلاین در تماس باشید. زمانی که یک سال از ثبت نام بگذرد، برای متقاضیان دعوت نامه ارسال خواهد شد. با داشتن این دعوت نامه افراد می توانند به کشور اوکراین سفر کنند. در این سفر خانواده لازم است تا به بهزیستی کشور اوکراین مراجعه کرده و پرونده های پزسکی را بررسی کنند.‌ آن ها می توانند کودکان را از نزدیک ملاقات کرده و کودکی را برای حضانت انتخاب کنند.

پس از انتخاب کودک، پرونده خانواده در همان منطقه ای که بهزیستی قرار دارد برای قاضی ارسال می گردد. معمولا در همان روز بررسی ها صورت می گیرد و نتیجه به افراد اعلام خواهد شد. اگر با درخواست شما موافقت نشود می توانید اعتراض خود را اعلام نمایید. توجه داشته باشید که قاضی بر اساس مدارک ارائه شده توسط شما تصمیم نهایی خود را اعلام می کند. به همین دلیل است که باید مدارک را کامل و بدون هیچ گونه نقصی ارائه دهید. در این حالت به راحتی می توانید منتطر نتیجه مثبت دادگاه باشید. بهتر است در این راه با مشاورین ویزاچی مشورت کنید.‌

شرایط دریافت پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت اکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت حضانتی اوکراین )

همان طور که گفتیم روند فرزند خواندگی در کشور اوکراین کمی پیچیده است و برای دریافت نتیجه مثبت و اخذ رضایت دادگاه، بهتر است تا تمام مدارک را به طور کامل تحویل دهید. در این بخش از مقاله مدارک مورد نیاز جهت دریافت حضانت کودک در اوکراین و اخذ پاسپورت اوکراینی را بیان می کنیم.

این مدارک عبارتند از: پاسپورت معتبر و اسکن از آن ، شناسنامه و اسکن از آن، کپی کامل از اسناد رسمی املاک فرد متقاضی، گواهی عدم سو پیشینه ترجمه و تایید شده، گواهی تمکن مالی از بانک، گواهی تمکن مالی به عنوان درآمد های سال های گذشته فرد متقاضی که مورد تایید دفتر اسناد رسمی باشد، گواهی سلامت مورد تایید قرار گرفته، گواهی مبتنی بر صلاحیت شخص برای دریافت فرزند خواندگی از طرف نهاد های مربوطه ( توجه داشته باشید که در این گواهی باید آدرس، شرایط سکونت، شرایط معیشتی، تعداد افراد خانواده و بیوگرافی فرد ذکر شده باشد) ، پرداخت هزینه های مربوط به مدارک، تعهدات شخصی فرد و … . نکته ای که در این روش قابل توجه است این می باشد که یکی از زوجین هم می توانند به تنهایی برای دریافت فرزند خواندگی درخواست دهند اما در این حالت لازم است تا رضایت محضری زوج دیگر به عنوان مدرک ارائه گردد‌.
تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

چه اشخاصی نمی توانند کودکی را به فرزند خواندگی بگیرند؟

اوکراین قانون دقیقی برای فرزند خواندگی دارد. طبق قانون دویست و دوازده کشور اوکراین افرادی که دارای شرایط خاصی باشند نمی توانند کودکی را به فرزند خواندگی قبول کنند. اما این افراد چه خصوصیاتی دارند؟

افرادی که در کلینیک های روانشناسی تحت درمان باشند یا افرادی که در کلینیک های ترک اعتیاد حضور داشته باشند. افرادی که از مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده می کنند. افرادی که با شرایطی ناتوان هستند. اشخاصی که حقوق و دستمزد های دائمی ندارند. کسانی که بیماری آن ها توسط وزارت بهداشت اوکراین در لیست بیماری های سخت قرار گرفته باشد. فردی که به دلیل وضع سلامت نا مناسب نیاز به مراقبت و حضور شخص سومی دارد.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

علاوه بر تمام این ها شخص متقاضی به عنوان پدر کودک باید تعهد دهد که هزینه های زندگی طفل را تا سن هجده سالگی پرداخت می کند. دقت کنید که اگر منافع اشخاص متقاضی با منافع کودک در مغایرت باشد نمی توانند برای فرزند خواندگی اقدام کنند. نکته مهم دیگر این که کودک باید زیر پنج سال سن داشته باشد تا بتوانید او را برای فرزند خواندگی انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که اگر خواهران و برداران تنی به طور گروهی توسط یک خانواده به فرزند خواندگی گرفته شوند، محدودیت مربوط به سن کودک و زیر پنج سال بودن از بین می رود‌.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

قوانین کشور اوکراین برای فرزند خواندگی ( اقامت حضانتی اوکراین )

در این بخش از مقاله قوانین کشور اورکراین را در این باره بیان می کنیم. طبق قوانین فرزند خواندگی اگر خانواده ای که اقدام به این کار کرده اند تمایل داشته باشند خواهران یا برادران کودکی را که به فرزند خواندگی پذیرفته اند نزد خود بیاورند، می توانند تمام اطلاعات را از کشور اوکراین درخواست نمایند. حتی اگر یکی از زوجین تمایل داشته باشد کودکی را به فرزندی بپذیرد، گواهی سلامت و گواهی عدم سو پیشینه برای هر دو نفر لازم است.

توجه داشته باشید که اگر کودکی را به فرزند خواندگی قبول می کنید، باید در سال اول حضور کودک ، حداقل سالی یک بار شرایط معیشتی و وضعیت زندگی و سلامت کودک را به دایره کنسولی یا نمایندگی دیپلمات اوکراین ارائه کند. پس از سه سال تا سن هجده سالگی باید هر سه سال یک بار این مسئله را ارائه دهند. دقت کنید که شما باید حق گفت و گو را به نمایندگی کنسولی یا تماینده دیپلمات دهید تا با کودک ارتباط برقرار کند.
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

نکته مهم این است که کودک اوکراینی تا سن هجده سالگی حق داشتن تابعیت اوکراینی را دارد. شما باید نام کودک و آدرس محل اقامت او را در کنسولگری یا سفارت اوکراین ثبت نمایید. توجه داشته باشید که سن شما باید بیش از بیست و پنج سال باشد تا بتوانید طبق قوانین اوکراین برای فرزند خواندگی اقدام کنید. تفاوت سنی متقاضی فرزند خواندگی با کودک طبق قوانین باید بیش از پانزده سال باشد. اگر متقاضیان طلاق گرفته باشند این وضعیت طبق قوانین اوکراین قابل قبول است. متقاضیان طبق قانون اوکراین می توانند فرزند خوانده دیگر یا کودک بیولوژیکی خود را داشته باشند و باز اقدام به فرزند خواندگی کنند.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

مزایای اقامت در اوکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین )

ما در بخش های قبل این مقاله تمام شرایط و نکات مربوط به فرزند خواندگی را بررسی کردیم و قوانین کشور اوکراین را بیان نمودیم. اما بیینیم اقامت در اوکراین از روش فرزند خواندگی چه مزایایی می تواند داشته باشد. وقتی شما از این طریق به اقامت دائم اوکراین دست می یابید اول از همه نیازی نیست که سالیانه کارت اقامت خود را تمدید کنید. در این حالت شما بدون محدودیت زمانی می توانید در اوکراین زندگی کنید. با اخذ اقامت اوکراین شما می توانید به طور آزادانه به کشور های جهان از جمله کشور های اتحادیه اروپا و آمریکا سفر کنید. با اقامت در اوکراین می توانید به راحتی سرمایه گذاری در اوکراین انجام دهید یا به خرید ملک در اوکراین اقدام کنید.

از دیگر مزیت ها می توان به حق و اجازه کار بدون داشتن ویزای کاری اوکراین اشاره نمود. علاوه بر آن می توانید به سرعت و با راحتی تمام برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. یکی از مزیت های دیگر آن این است که شما می تواند برای دریافت وام از بانک های اوکراینی اقدام کنید. پس از این که شما اقامت دائم‌ را از طریق فررند خواندگی دریافت کردید، می توانید برای شهروندی کشور اوکراین و اخذ ویزای اوکراین اقدام کنید. با زندگی در کشور اوکراین می توانید از تمام امکانات تحصیلی و استاندار ها بالای زندگی در این کشور برخوردار شوید‌.
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

سوالات متداول در ارتباط با اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی ( اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین )

 1. برای اخذ اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی فرد متقاضی باید چند سال سن داشته باشد؟اگر فردی قصد دارد در اوکراین فرزندی را قبول کند باید بیشتر از بیست و پنج سال سن داشته باشد.
 2. آیا با فرزند خواندگی در اوکراین می توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورد؟بله با پذیرش یک کودک به عنوان فرزند خوانده می توان در ابتدا اقامت دائم اوکراین و سپس پاسپورت اوکراینی را بدست آورد.
 3. آیا افرادی که در کلینیک های روانی یا ترک اعتیاد تحت درمان هستند می توانند اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی را بدست آورند؟خیر یکی از شرایط فرزند خواندگی در اوکراین سلامت جسمی و روانی فرد متقاضی است.
 4. آیا یک نفر از زوجین می تواند برای فرزند خواندگی در اوکراین اقدام کند؟بله ولی در این صورت باید رضایت نامه همسر خود را داشته باشد و همچنین هر دو گواهی سلامت روان و عدم سو پیشینه خود را ارائه دهند.
 5. آیا برای به فرزندی پذیرفتن کودک در اوکراین شرایط سنی کودک مطرح است؟بله کودک باید زیر پنج سال سن داشته باشد و تفاوت سنی کودک با شخص متقاضی پانزده سال به بالا باشد.
 6. آیا می توان کودکی با خواهران یا برادران را به طور جمعی به فرزند خواندگی در اوکراین پذیرفت؟بله و در این حالت شرط محدودیت سنی زیر پنج سال برداشته خواهد شد.
تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین

 1. اولین قدم برا اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی چیست؟در اولین قدم شما باید درخواست خود را ارائه داده تا در سیستم اطلاعاتی SDAPCR ثبت شود و سپس به طور آنلاین در تماس باشید.
 2. اگر متقاضی فرزند خواندگی خود کودکی داشته باشد یا در گذشته اقدام به فرزند خواندگی کرده باشد باز هم می تواند برای گرفتن فرزند در اوکراین اقدام کند؟بله متقاضی ختی با داشتن کودک بیولوژیکی یا فرزند خوانده دیگری باز هم می تواند برای این امر اقدام کند.
 3. آیا پس از اقامت در اوکراین از طریق فرزند خواندگی لازم است تا وضعیت کودک گزارش شود؟
 4. بله در سه سال اول باید سالی حداقل یک بار و در سال های بعد هر سه سال یک بار وضعیت سلامتی و معیشت کودک گزارش شود.
 5. آیا افرادی که حقوق و دستمزد دائمی ندارند می توانند برای فرزند خواندگی در اوکراین اقدام کنند؟خیر مسايل مالی برای دریافت کودک و فرزند خواندگی در اوکراین بسیار مهم است.
 6. شخص که به عنوان پدر کودک فرزند خوانده در اوکراین محسوب می شود چه تعهدی باید بدهد؟شخص باید تعهد دهد که تا سن هجده سالگی به طور کامل از کودک حمایت کند.
تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

اطلاعات مربوط به مقررات صدور روادید اوکراین و عبور ترانزیتی از طریق خاک آن

مصوبه شماره 118 مورخ 01.03.2017 کابینه وزرای اوکراین در خصوص «تصویب مقررات صدور روادید ورود به اوکراین و عبور ترانزیتی از طریق خاک اوکراین» از تاریخ 16.04.2017 به اجراء گذاشته شده است.

عمده مقررات جدید جهت اتباع جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل می باشد:

صدور روادید با تکمیل فرم درخواست روادید با استفاده از سیستم روادید اطلاعاتی – مخابراتی visa.mfa.gov.ua صورت پذیرفته، که امکانات ذیل را فراهم می نماید:

اطلاعات غیر موثق مندرج در فرم درخواست می تواند موجب عدم اعطای روادید و ممانعت از ورود شخص متقاضی به خاک اوکراین (حتی با در دست داشتن روادید صادر شده) گردد.

ارائه پرینت فرم درخواست در هنگام مراجعه به سفارت الزامی می باشد. بدون ارائه پرینت فرم درخواست،بخش کنسولی از پذیرش متقاضی معذور می باشد.

اگر جای خالی برای ثبت به تحویل درخواست برای ویزا بر تاریخ مورد نیاز در سفارت ندارد یا شماره درخواست ویزا از AV شروع شود،می توانید این درخواست به مرکز روادید اوکراین تحویل بدهید.

آدرس مرکز روادید: تهران، تهران، مرکزهروی، میدان هروی خیابان موسوی(گلستان 5)طبقه 4

تلفن تماس:

00982191314214; 00982191008055

روزهای کاری: یکشنبه و سه شنبه

– از ساعت 08:00 تا 15:00 پذیرش درخواست ویزا

– از 15:00 تا 17:00 دریافت گذرنامه.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

مقررات جدید شامل موارد ذیل می باشد ( اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین ) :

1. مدت زمان صدور روادید فوری به 5 روز کاری، و مدت زمان صدور روادید عادی به 10 روز کاری کاهش یافته است؛

2. تعرفه واحد 65 دلار امریکا جهت صدور روادید توسط سفارت بدون در نظر گرفتن تعدد و مدت اعتبار روادید تعیین شده است (در صورت اجرای اصل عمل متقابل)؛

3. بیمه نامه پزشکی نباید مبلغ کمتر از 30000 یورو (و یا معادل آن به سایر ارزها) را تحت پوشش قرار دهد؛

4. تشریفات صدور دعوتنامه جهت ورود به اوکراین از طریق اداره دولتی خدمات مهاجرتی لغو گردیده است. در عوض، امکان صدور روادید بر اساس دعوتنامه محضری از جانب شخص حقیقی و یا نامه درخواست از جانب شخص حقوقی فراهم شده است؛

اقامت حضانتی اوکراین ، اقامت از طریق حضانت فرزند در اوکراین ، فرزند خواندگی پاسپورت اوکراین اقامت دائم و تابعیت مهاجرت اوکراین

5. تعداد ورود وخروج و مدت اعتبار روادید ملی اوکراین، که حق امکان صدور مدارک جهت اقامت در اوکراین را فراهم می نماید، به عنوان روادید مولتی با مدت اعتبار 90 روز، افزایش یافته است؛

6. صدور روادید کوتاه مدت جهت اتباع جمهوری اسلامی ایران از جمله بر اساس مدارک دال بر: مالکیت املاک و مستغلات در اوکراین؛ رابطه خویشاوندی با اتباع اوکراینی، صورت می پذیرد؛

7. تشریفات اخذ تائیدیه از نهادهای ذیصلاح صدور روادید و مواقعی، که نیاز به اخذ تائیدیه نباشد، تصریح شده است (به پاراگراف آخر مراجعه شود)؛

8. امکان ارائه مدارک جهت صدور روادید به سفارت شخصاً، از طریق نماینده قانونی و یا با استفاده از خدمات پستی فراهم شده است؛

9. امکان انجام مصاحبه با متقاضیان با استفاده از وسایل ارتباط راه دور، که قابلیت شناسایی بصری متقاضیان را داشته باشد، فراهم شده است (Skype، Viber، و …).

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

مراجعین محترم!

مدارکی که برای صدور ویزا به صورت باز و به ترتیب زیر ارائه می شود، عبارتند از:

1.قبض واریز هزینه کنسولی و کپی آن.

2.فرم درخواست ویزا که روی آن عکس چسبانده شده است.

3.یک نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت(صفحه ای که اطلاعات و عکس در آن درج شده است.)

4.اصل و کپی دعوتنامه یا ووچر توریستی.

5. کپی مدارک طرف دعوت کننده.(کپی پاسپورت،مدارک شرکت و …)

6.کپی از مدارکی که محل زندگی در اوکراین را تایید می کند.(مدارک مربوط به مالکیتفرزرو هتل و …)

7.نسخه اصل تایید حمایت مالی(گواهی نامه یا گردش مالی از بانک)

8.مدارک دیگری که هدف از مسافرت و اطلاعات درج شده در فرم درخواست ویزا به اوکراین را تایید می کند.(کپی کارت هویت،گواهی اشتغال به کار،مدارک تحصیلی و…)

9.کپی از بیمه نامه.

10.کپی از رزرو بلیط هواپیما.

کپی همه مدارک باید سایز A4  باشد.

مدارک در فرمات(سایزهای ) دیگر تحویل گرفته نمی شوند!

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520
جهت صدور انواع مختلف روادید، در صورتیکه غیر از آن در قوانین اوکراین و قراردادهای بین المللی اوکراین پیش بینی نشده باشد، مدارک مورد نیاز جهت ارائه به بخش کنسولی سفارت به شرح ذیل می باشند:

1)    گذرنامه، که شرایط ذیل را داشته باشد:

–         حداقل سه ماه از مدت اعتبار آن از تاریخ اعلام شده خروج از اوکراین باقی مانده باشد؛

–         حداقل دو صفحه خالی داشته باشد؛

–         تاریخ اعتبار آن بیش از 10 سال نباشد؛

2)    فرم درخواست روادید تکمیل شده با درج امضاء متقاضی. ارائه فرم روادید افراد ناتوان توسط نماینده قانونی آنان صورت می پذیرد. ارائه فرم روادید افرادی که به سن قانونی نرسیده اند با درج امضاء یکی از والدین و یا نماینده قانونی این افراد صورت می پذیرد؛
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

3)    یک قطعه عکس رنگی 35 در 45 میلی متری؛

4)    بیمه نامه مسافرتی پزشکی معتبر که حداقل مبلغ 30000 یورو و یا معادل آن به سایر ارزها را تحت پوشش قرار دهد.

5)    مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شخص متقاضی، جهت تامین هزینه ها در مدت اقامت وی در اوکراین، هزینه بازگشت فرد به ایران و یا ترانزیت به کشور ثالث و یا امکان دریافت تامین مالی مکفی از طریق قانونی در خاک اوکراین باشد.

6)    مدرکی، که نشان دهنده پرداخت مبلغ تعرفه کنسولی باشد.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
علاوه بر این،جهت صدور روادید کوتاه مدت می بایست یکی از مدارک ذیل ارائه گردد:

1)    دعوتنامه ثبت شده در اوکراین توسط شخص حقوقی، بر روی فرم رسمی، که می بایست حاوی کد در اداره دولتی ثبت، شماره ثبت، تاریخ و امضاء، نام، نام خانوادگی، نام پدر شخص مورد دعوت، تاریخ و محل تولد وی، تابعیت، مشخصات گذرنامه وی، نشانی محل سکونت، هدف از انجام سفر، مدت اقامت وی در اوکراین، تعداد ورود و نشانی محل اقامت شخص مورد دعوت در اوکراین، تعهد الزامی شخص حقوقی در به عهده گرفتن هزینه های احتمالی مربوط به اقامت و خروج شخص مورد دعوت از اوکراین، باشد؛

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

2)    دعوتنامه محضری شخص حقیقی –اتباع اوکراینی، اتباع جمهوری اسلامی ایران، که بصورت قانونی موقتاً و یا دائماً در خاک اوکراین اقامت داشته باشند. دعوتنامه می بایست حاوی نام، نام خانوادگی، نام پدر شخص حقیقی دعوت کننده، نشانی محل سکونت، مشخصات گذرنامه و مجوز اقامت موقت و یا دائم وی (برای اتباع جمهوری اسلامی ایران)، و همچنین نام، نام خانوادگی، نام پدر شخص مورد دعوت، تابعیت، مشخصات گذرنامه، نشانی محل سکونت، هدف از انجام سفر، مدت اقامت وی در اوکراین، تعداد ورود و نشانی محل اقامت شخص مورد دعوت در اوکراین، تعهد الزامی شخص حقیقی دعوت کننده در به عهده گرفتن هزینه های احتمالی مربوط به اقامت و خروج شخص مورد دعوت از اوکراین، باشد.همچنین به غیر از دعوتنامه، کپی گذرنامه و کپی مجوز اقامت دائم و یا موقت اوکراین (برای اتباع جمهوری اسلامی ایران) شخص دعوت کننده می بایست ارائه گردد؛

 

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

3)    دعوتنامه نهادها، موسسات، شرکت ها و سازمان های دولتی اوکراین؛

4)    قرارداد حمل کالا و مسافر از طریق جاده (ماشینی)، و همچنین پروانه حمل و نقل بین المللی؛

5)    مدارکی ، که ماهیت توریستی سفر را تائید نماید؛

6)    دعوتنامه موسسات پزشکی اوکراین؛

7)    مدارکی، که موید انجام سرمایه گذاری خارجی مطابق با قوانین سرمایه گذاری خارجی در اوکراین توسط اتباع ایرانی باشد؛

8)    مدارکی، که موید مالکیت املاک و مستغلات در اوکراین توسط اتباع ایرانی باشد؛

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

9)    دعوتنامه سازمان های مذهبی اوکراین، که با تائید نهاد دولتی، که منشور (مقررات) سازمان مذهبی مربوطه را ثبت نموده، صادر شده باشد، جهت اقامت کوتاه مدت به منظور انجام موعظه دینی، انجام مراسم مذهبی و یا سایر فعالیت های متعارف در این حوزه؛

10) نامه درخواست رسانه های جمهوری اسلامی ایران در خصوص صدور روادید جهت خبرنگاران و یا نمایندگان خود، که بصورت کوتاه مدت  به منظور انجام وظایف خود به اوکراین سفر نمایند؛

11) نامه نهادهای دولتی جمهوری اسلامی ایران و یا سازمان های بین المللی؛

12)  مصوبه کمیسیون مرکزی انتخابات در خصوص ثبت نام ناظران رسمی از جمهوری اسلامی ایران و سازمان های بین المللی جهت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، انتخابات نمایندگان مردمی اوکراین، انتخابات محلی و رفراندوم ملی اوکراین؛

13) مدرکی، که تائید نماید تبعه ایرانی، همسر، پدر، مادر، و یا فرزند تبعه اوکراینی باشد.

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

جهت صدور روادید بلند مدت ( اقامت حضانتی اوکراین ) می بایست یکی از مدارک ذیل ارائه گردد:

1)    کپی برابر اصل مجوز اشتغال اتباع خارجی و افراد فاقد تابعیت. برای آن دسته از شهروندان، که استخدامشان مطابق با قوانین اوکراین بدون مجوز اشتغال اتباع خارجی و افراد فاقد تابعیت صورت می پذیرد، بجای مجوز اشتغال می بایست قرارداد کاری ارائه گردد؛

2)    کپی تصمیم صادره از اداره دولتی خدمات مهاجرتی اوکراین مبنی بر اعطای مجوز مهاجرت؛

3)    مدرکی، که تائید نماید یکی از اعضاء خانواده شخص متقاضی: پناهنده در اوکراین شناخته شود، و یا نیازمند حمایت جانبی باشد، و یا مورد حمایت موقت در اوکراین قرار گرفته باشد؛

4)    دعوتنامه تحصیلی، که توسط موسسات آموزش عالی اوکراین و مطابق با مقررات وزارت آموزش و علوم اوکراین ثبت شده باشد؛

5)    دعوتنامه موسسات، شرکت ها، سازمان های دولتی، که شرکت کننده در(دریافت کننده) پروژه کمک رسانی فنی بین المللی باشند؛

تماس با ما 09124880520
گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

6)    دعوتنامه سازمان های مذهبی، که با تائید نهاد دولتی، که منشور (مقررات) سازمان مذهبی مربوطه را ثبت نموده، صادر شده باشد، جهت اقامت بلند مدت به منظور انجام موعظه دینی، انجام مراسم مذهبی و یا سایر فعالیت های متعارف در این حوزه؛

7)    دعوتنامه شعبات، بخش ها، نمایندگی ها، و یا سایر زیرمجموعه های ساختاری سازمان های اجتماعی غیر دولتی جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، که مطابق با مقررات معین،به ثبت رسیده باشند؛

8)    دعوتنامه شعبات، بخش ها، نمایندگی های شرکت های ایرانی در اوکراین، که مطابق با مقررات معین به ثبت رسیده باشند؛

9)    دعوتنامه شعبات و یا نمایندگی های بانک های ایرانی در اوکراین،  که مطابق با مقررات معین به ثبت رسیده باشند؛

10) نامه درخواست رسانه های جمهوری اسلامی ایران در خصوص صدور روادید جهت خبرنگاران و یا نمایندگان خود، که بصورت بلند مدت به منظور انجام وظایف خود به اوکراین سفر نمایند؛

11) نامه درخواست نهادهای ذیصلاح دولتی جمهوری اسلامی ایران و یا سازمان های بین المللی در خصوص صدور روادید جهت کارکنان  نمایندگی های سیاسی و موسسات کنسولی، سازمان های بین المللی و نمایندگی های آن، که بصورت بلند مدت به منظور انجام وظایف خود به اوکراین سفر نمایند(و اعضای خانواده آنان)؛

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

12) دعوتنامه نهادهای دولتی مربوطه  اوکراین، که مسئول برگزاری برنامه های فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی، و یا برنامه های عرصه فعالیت های داوطلبانه، جهت شرکت نمودن اتباع ایرانی در برنامه های فوق الذکر در اوکراین، و یا دعوتنامه سازمان ها یا موسسات اوکراینی، جهت جذب داوطلب برای انجام فعالیت های خود، که اطلاعات آن بر روی سایت وزارت سیاستگذاری های اجتماعی اوکراین مندرج شده باشد، همراه با ارائه کپی گواهی ثبت دولتی آن سازمان و یا موسسه؛

13) مدرکی، که موید ازدواج شهروند تبعه ایران با شهروند تبعه اوکراین باشد.. مدارک ازدواج صادر شده از نهادهای ذیصلاح ایران می بایست به زبان اوکراینی ترجمه شده و در صورت عدم وجود امکان ترجمه به زبان اوکراینی، به زبان انگلیسی ترجمه شود، حاوی مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ایران باشد و به تائید سفارت اوکراین رسد؛

تماس با ما 09124880520

14) مدرکی، که تائید نماید شخص متقاضی یکی از اعضای خانواده شخص دارای مجوز اقامت موقت در اوکراین می با یست (مدارک صادر شده از نهادهای ذیصلاح ایران می بایست می بایست به زبان اوکراینی ترجمه شده و در صورت عدم وجود امکان ترجمه به زبان اوکراینی، به زبان انگلیسی ترجمه شود،

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی

حاوی مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ایران باشد و به تائید سفارت اوکراین رسد)، همچنین می بایست کپی مجوز اقامت موقت در اوکراین، و مدرکی دال بر تمکن مالی شخص دارای مجوز اقامت موقت اوکراین جهت تامین مالی اعضای خانواده خود در اوکراین، ارائه گردد.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520

مبلغ پرداخت شده تعرفه کنسولی بازگردانده نمی شود

صدور روادید جهت اتباع ایرانی توسط سفارت و پس از انجام مصاحبه با شخص متقاضی و اخذ تائیدیه از نهادهای ذیصلاح دولتی در امر تصمیم گیری در خصوص ممنوعیت ورود به اوکراین، و در قالب کارکرد سیستم روادید اطلاعاتی – مخابراتی صورت می پذیرد.

انجام مصاحبه با شخص متقاضی می تواند با استفاده از وسایل ارتباط راه دور، که قابلیت شناسایی بصری شخص متقاضی را داشته باشد، صورت می پذیرد (Skype، Viber، و …).

پروسه اخذ تائیدیه از نهادهای ذیصلاح دولت  اوکراین جهت صدور روادید ممکن است در موارد ذیل صورت نپذیرد:

1)    وجود روادید معتبر و مورد استفاده قرار گرفته مولتی :شنگن، استرالیا، پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، ایرلند، کانادا، نیوزلند، ایالات متحده امریکا، ژاپن، در گذرنامه شخص متقاضی و یا مجوز اقامت در یکی از کشورهای فوق الذکر؛

2)    متقاضی بنا به دعوت نهادها و موسسات دولتی اوکراین و یا مطابق با درخواست نهادهای ذیصلاح دولتی جمهوری اسلامی ایران و یا سازمان های بین المللی به اوکراین سفر نماید؛

3)    وجود روادید مورد استفاده قرارگرفته ورود به اوکراین، در طول 24 ماه اخیر، در گذرنامه شخص متقاضی.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی
تماس با ما 09124880520
Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰