مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای توسعه‌ یافته و ایده‌آل برای مهاجرت است. سالانه حدود 1 میلیون نفر درخواست مهاجرت به این کشور را دارند. سطح بالای رفاه اجتماعی، سیستم آموزشی و تحصیلی عالی، اقتصاد طراز اول، امنیت بالای اجتماعی، فرصت‌های  مناسب شغلی و رفاه اقتصادی از جمله مهمترین مواردی است موجب شده که مهاجرت به کانادا محبوبیت زیادی بین متقاضیان داشته باشد.

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به دریافت اقامت دائم می‌شود. اینکه کدام روش برای شما مناسب است بستگی به شرایط مالی، تحصیلی و موقعیت شغلی شما دارد. در ادامه مقاله به شرایط اخذ انواع ویزای کانادا، روش‌ها و مدارک لازم برای مهاجرت کانادا را بررسی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید.

مهاجرت به کانادا با ویزاچی

بهترین قیمت ویزا

در سریع ترین زمان

صفر تا صد مهاجرت

مشاوره رایگان

مشتریانی که به ما اعتماد کردن

شرایط مهاجرت کانادا چیست؟

افرادی که قصد گرفتن ویزای توریستی کانادا، اقامت، پاسپورت و یا مهاجرت کانادا را دارند باید با انتخاب یک مشاور با تجربه در کنار سرعت بخشیدن به روند پیشرفت پرونده، از بروز مشکلاتی که در اثر ناآگاهی به مسیر کار به وجود می‌آید و از عدم موفقیت پرونده می شود جلوگیری کنند.
از مهم‌ترین و اساسی ترین نکات مسافرت یا مهاجرت کانادا، توجه به شرایط آب و هوا و اقلیم متنوع کانادا است، شهرهای شرقی با تراکم جمعیت بیشتر، موقعیت‌های شغلی بیشتر و هوای سرد (اتاوا، تورنتو، مونترال، کلگری، ادمونتون) و در برخی استان ها فرانسوی زبان (مونترال، کبک) هستند، هزینه زندگی و مسکن بالاتر می‌باشد، شهرهای غربی کم جمعیت تر با آب و هوای گرم تر هستند (ونکوور، سوری، ریچموند).

سوالات متداول

متن

راهنمای مهاجرت در کانادا چگونه است؟

بهترین راه ها و روش های مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیان برای مهاجرت در کانادا، انتخاب راحت‌ترین و مناسب‌ترین روش مهاجرت به این کشور است. کشور کانادا با فراهم کردن روش‌های متنوع، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده تا بتوانند هر کدام از راه‌هایی که مناسب با شرایط زندگی‌شان است انتخاب و به این کشور سفر کنند. مهمترین و پرکاربردترین روش‌های اخذ اقامت کانادا عبارتند از:

 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت با ویزای توریستی
 • مهاجرت با ویزای تحصیلی
 • مهاجرت با ویزای استارت آپ
 • مهاجرت با خرید بیزینس
 • مهجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهجرت از طریق ازدواج

انتخاب اینکه کدام روش مناسب شماست بستگی به شرایط شما دارد؛ ولی بهترین کار برای اینکه انتخاب درستی بکنید، مشاوره با کارشناسان مرتبط با این حوزه است. در ادامه به بررسی سه نمونه از بهترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ ویزای مهاجرت در کانادا می‌پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به نوعی از ویزا گفته می‌شود که به شما اجازه ورود و اقامت، برای مدت معینی به خاک یک کشور را می‌دهد. اگر قصد اقامت کوتاه مدت دارید و هدف‌تان از ورود به کانادا دیدار اقوام و دوستان، جاذبه‌های گردشگری، شرکت در جشنواره‌ها و سمینارها، بیزینس و خدمات درمانی  است، اخذ ویزای توریستی بهترین گزینه برای سفر به این کشور است.

افراد بسیاری پس از سفر، شیفته زیبایی و کیفیت زندگی در این کشور می‌شوند و قصد اقامت دائم دارند. برای آشنایی بیشتر با ویزای توریستی، شرایط و محدودیت زمانی آن، لازم است با انواع ویزای توریستی آشنا شوید. ویزای توریستی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. ویزای سینگل: به این نوع ویزا، ویزای یک بار ورود (Single entry) هم گفته می‌شود. با این ویزا شما فقط یک‌بار می‌توانید وارد کانادا شوید
 2. ویزای مولتیپل: با داشتن این ویزا شما می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید به کشور کانادا رفت و آمد داشته باشید. با هر بار ورود، ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد.
 3. سوپر ویزا: با این نوع ویزا والدین فردی که در کانادا مقیم است می‌توانند به دیدار فرزندانشان بروند و در این کشور اقامت کنند. اعتبار زمانی این ویزا 5 ساله است و با هر بار ورود شما می‌توانید 2 سال در این کشور اقامت کنید.

مهاجرت به کانادا با اخذ ویزای کاری کانادا

یکی از راحت‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت، اخذ ویزای کاری کانادا است. با توجه به اینکه کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است، بخش زیادی از نیروی کار مورد نیاز خود را از این طریق تامین می‌کند. در این روش رزومه‌ی کاری افراد برای کارفرما در کانادا فرستاده می‌شود؛ اگر رزومه شما مورد تایید قرار گرفت دعوت نامه‌ای از طرف کارفرما برای شما فرستاده می‌شود و به این ترتیب شما می‌توانید با گرفتن ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید. دو نمونه از رایجترین راه‌های دریافت ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و خرید بیزنس است.

مهاجرت به کانادا با ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری نیاز به زمان و هزینه بیشری نسبت به سایر روش‌ها دارد. در این روش، افراد و خانواده‌ها با سرمایه‌گذاری اموالشان و بدون نیاز به مدارک تحصیلی، اقدام به اخذ اقامت می‌کنند.

جذب مهاجر از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از سیاست‌های اصلی دولت کاناداست. دولت کانادا با این کار علاوه برجذب سرمایه خارجی، به تامین منابع انسانی مورد نیازش می‌پردازد و سرمایه‌گذار را هم با گرفتن اقامت دائم این کشور و سود سرمایه‌گذاری،  راضی نگه می‌دارد. میزان سرمایه برای هر شهر وایالت کانادا متفاوت است و شرایط و قوانین مخصوص به خود دارد.

مهاجرت به کانادا با خرید بیزنس

در این روش با خرید بیزنس آماده و فعال، ابتدا اقامت موقت می‌گیرید و پس از دو سال، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. با این ویزا شما می‌توانید همسر و فرزندانتان را همراه خود ببرید و از کلیه خدمات آموزشی و درمانی بهره‌مند شوید. با خرید بیزینس شما صاحب یک کسب و کار هستید و دولت این امکان را به شما می‌دهد که با سرمایه‌ای معقول، زندگی در کشور توسعه یافته و امن را تجربه کنید. محدودیت استانی و ایالتی در این روش وجود ندارد و نیازی به داشتن مدارک زبان نیست.

مهاجرت به کانادا با ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرمتقاضی‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. کانادا یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین کشورها در زمینه توسعه علم و فناوری است و سالانه هزاران نفر این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. سطح علمی بالای دانشگاه‌ها، هزینه‌های تحصیل مناسب و امکان اخذ اقامت از طریق تحصیل، این روش را به یکی از محبوب‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم تبدیل کرده است.

مدارک لازم برای اخذ ویزا و ارائه به سفارت کانادا

 • اسناد و مدارک شناسایی هویت شامل؛ شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی
 • مدارک مربوط به تشخیص هویت و انگشت نگاری
 • اسناد بانکی جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی شامل؛ آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل
 • مدارک مربوط به کسب و کاروشغل فرد شامل؛ بیمه کار، سوابق شغلی و فیش حقوقی

لازم به ذکر است ارائه گذرنامه، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی، جهت ارائه به ماموران فرودگاه الزامی است.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی، جامع‌ترین مرکز خدمات اخذ ویزا، اقامت و مهاجرت به کانادا، ویزای شینگن، ویزای آمریکا، انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای اروپا، آماده ارائه خدمات اخذ اقامت به متقاضیان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه، مدارک لازم و سایر سوالات مرتبط در این زمینه، با مشاورین ما در مجموعه ویزاچی تماس گرفته و یا به سایت ویزاچی مراجعه کنید.

چرا گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

5 دیدگاه

 1. ویزاچی گفت:

  سلام خان صفاری عزیز؛ برای اینکه اطلاعات کامل به دست بیارید به صفحه ویزای توریستی سایت ما مراجعه کنید. مراحل و تمامی مدارک مورد نیاز در این صفحه قرار داده شده است.

 2. ویزاچی گفت:

  سلام سرکار خانم. ممنون از نظر لطف شما. بسیار خوشحالیم که مطالب موجود در سایت به درد مخاطبین ما میخورند. موفق باشید

 3. ویزاچی گفت:

  سلام دوست عزیز؛ هزینه های پرواز از طرف شرکت های هواپیمایی تعیین و اعلام میشوند.
  مقدار بودجه و تمکن مالی مناسبی دارید برای مهاجرت اما باید رزومه شما بررسی گردد. لطفا از راههای ارتباطی موسسه برای مشاوره استفاده کنید.

 4. ویزاچی گفت:

  سلام ابراهیم عزیز؛ راهها متنوع و زیادی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد. برای پاسخگویی دقیق تر به سوال شما باید؛ اطلاعاتی راجع به سطح تحصیلات، مدرک زبان، میزان بودجه و تمکن مالی، حوزه شغلی شما؛ مهارت ها و … را برای ما ارائه دهید تا رزومه شما بررسی سده و بهترین راه اخذ اقامت کانادا برای شما از سوی کارشناسان ما مشخص شود. موفق باشید

 5. ویزاچی گفت:

  سلام جناب نوری عزیز؛ اگر برای ویزای کاری میفرمایید، میتوانید در قسمت امتیازات اسکیل ورکر که در سایت قرارداده شده امتیازات خود را محاسبه کنید.
  علاوه براین اگر برای مهاجرت تحصیلی میخواهید اقدام کنید در صورتی سرمایه مناسب داشته باشید میتوانید اقدام به اخذ ویزا و درنهایت اقامت کانادا بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰