وقت سفارت کانادا
طی سال­‌های اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا دستخوش تغییرات بسیاری شده­‌اند. سوالات بیشماری که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا از سوی شهروندان ایرانی مطرح می­‌شود؛ این حقیقت را آشکار می­‌سازد که هنوز بسیاری از متقاضیان در پیچ و خم اولین مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا دچار مشکل و ابهام هستند. نکته‌ی مهمی که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا باید بدانید این است که بر اساس قوانین جدید مهاجرتی این کشور که در وب سایت رسمی کانادا نیز اعلام شده است، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، ملزم به تعیین وقت سفارت هستند و پس ازگرفتن وقت می‌توانند نسبت به انجام انگشت نگاری اقدام کنند. تعیین وقت سفارت کشور کانادا از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است و نیاز به صرف وقت و شکیبایی بسیاری دارد. مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را می‌توانید شخصاً انجام دهید؛ اما چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید یا تمایل دارید با خیالی آسوده مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را طی نمایید با مشاوران با من رو در تماس باشید. متخصصان با‌من‌رو با آگاهی از کلیه‌ی روندهای قانونی و مهاجرتی کانادا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به گرفتن وقت سفارت کانادا برای شما اقدام خواهند نمود.
برای انجام ” انگشت نگاری سفارت کانادا ” نیاز به اخذ ” وقت سفارت کانادا ” دارید و فقط در همین یک مورد به آن نیاز می باشد.
در کلیه اقدامات دیگر به صورت آنلاین باید با این سفارت در تماس باشید. در این صفحه قصد داریم تا درباره وقت سفارت و چگونگی اخذ آن توضیحات جامعی را به شما ارائه دهیم.

روش های تعیین وقت سفارت کانادا

ویزای کانادا از جمله ویزاهایی است که با وجود محبوبیت در میان متقاضیان ایرانی، قوانین و سختی‌­های گوناگونی را به علاقه‌­مندانش تحمیل می‌کند. یکی از مهم‌ترین معضلاتی که در مقابل شهروندان ایرانی قرار دارد؛ تعلیق کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران است که این امر سبب می‌­شود متقاضیان ایرانی به سفری ناخواسته به یکی از کشورهای همسایه تن دهند تا امور مربوط به انگشت­‌نگاری و تحویل مدارک خود را انجام دهند.
همچنین تعیین وقت سفارت کانادا کمی متفاوت از تعیین وقت سفارت کشورهای دیگر است؛ زیرا پیشخوان معتبر و رسمی صدور ویزای کانادا، کارگزاری است که تحت نام وک (VAC) و زیر نظر امور کنسولی این کشور فعالیت می‌کند. در حقیقت متقاضیان برای تعیین وقت ویزای کانادا به جای مراجعه به سفارت کانادا باید از دفاتر وک نسبت به تعیین وقت اقدام نمایند. بنابراین می‌توان گفت مهم­ترین بخش پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، دریافت وقت سفارت این کشور است.
به دلیل تعطیلی کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران و همچنین اعلام وب سایت رسمی سفارت این کشور، روش ثبت‌­نام آ­نلاین ویزای کانادا، مناسب‌ترین شیوه است؛ چرا که فرآیند آن با اطمینان بیشتری قابل انجام و پیگیری خواهد بود. برای تعیین وقت سفارت به منظور انجام انگشت‌­نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک نیز باید به صورت آنلاین اقدام کنید و آن هم از طریق وب سایت VFS Global انجام می‌پذیرد.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

مسافران و متقاضیانی که برای سفر به کشورهایی که نیاز به گرفتن ویزا دارند، می دانند که برای گرفتن مجوز ورود به هر کشوری می بایست به سفارت یا کنسولگری کشور هدف مراجعه و با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به گرفتن ویزا بنماید. در این میان کشور کانادا از محبوبترین کشورها برای سفر و مهاجرت است و هرساله تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا هستند و راهی این کشور می‌شوند. مراحل اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین صورت می‌گیرد. در سیستم حضوری به دلیل عدم وجود سفارت خانه کانادا در کشورمان متقاضیان ملزم به مراجعه‌ی حضوری به کارگذاری‌های سفارت کانادا معروف به VAC و VFS واقع در کشورهای همسایه همانند ترکیه، گرجستان، امارات و… هستند که این روش وقت زیادی را از متقاضیان می‌گیرد.

در روش دیگر که به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، متقاضی پس از تکمیل فرم آنلاین و آپلود مدارک مورد نیاز، یک کد رهگیری دریافت می‌کند و پس از چند روز نامه‌ای از سوی سفارت برای فرد یا موسسه‌ای که وکالت متقاضی را بر عهده دارد ارسال می‌شود. در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا متقاضی یک ماه فرصت دارد از زمان صدور نامه، به یکی از دفاتر VAC و VFS مراجعه نموده و نسبت به انگشت نگاری اقدام نماید. انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS  نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا

 • ارائه پاسپورت جدید به همراه پاسپورت های قدیمی تا 10 سال اخیر
 • ارائه ترجمه‌ی شناسنامه و کارت ملی
 • 1 قطعه عکس رنگی 3.5 * 4.5 با زمینه سفید
 • ارائه ترجمه سند ملکی
 • تمکن مالی و گردش حساب 3 ماهه با مهر لاتین بانک روی همه صفحات
 • تکمیل فرم ثبت نام (Application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)
 • ارائه مدارک کاری متقاضی، اعم از گواهی اشتغال به کار، آخرین فیش حقوقی، فیش بازنشستگی و…
 • در صورت محصل بودن، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه مدارک دعوت کننده اعم از دعوتنامه، مدارک اقامتی دعوت کننده (PR یا Pass)، مالیات سالیانه و…

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

اولین گام برای تعیین وقت سفارت ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت VFS Global است و سپس لینک تایید به منظور فعال نمودن حساب کاربری به ایمیل‌تان ارسال می‌شود. باتوجه به کشور و مرکز وکی که قصد دارید انگشت نگاری در آن صورت بگیرد، می‌بایست مراحل زیر انجام دهید:

 • انتخاب دفتر VAC مد نظر از طریق وب سایت vfsglobal
 • کلیک بروی لینک BIOMETRIC ENROLMENT در قسمت بالای صفحه
 • ورود به بخش Schedule an Appointment و ایجاد حساب کاربری
 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در قسمت New user
 • فعال نمودن حساب کاربری از طریق ایمیل ارسال شده
 • در گام بعدی می‌بایست اطلاعات جدیدی اعم از تاریخ مورد نظر خود و همچنین تعداد وقت مورد نیاز(در شرایط داشتن همراه) را وارد نمایید و صفحه‌ی تعیین وقت برای‌ شما به نمایش درمی‌آید.
 • وقت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بروی دکمه‌ Confirm کلیلک نمایید.

محل انگشت نگاری

اخذ وقت سفارت کانادا قدری متفاوت از وقت سفارت کشورهای دیگر می‌باشد. بسیاری از کشورهای دنیا سفارت‌خانه‌ی خود را به عنوان مرجع صادر کننده‌ی ویزای خود معرفی می‌کنند؛ اما دولت کانادا انجام امور را به کارگذاری‌هایی تحت عنوان وک (VAC) سپرده است که این کارگذاری‌ها در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند، از این‌جهت متقاضیان وقت سفارت باید از وک وقت بگیرند. کارگذاری وک در ایران نمایندگی ندارد، از این‌رو بسیاری از متقاضیان ایرانی ملزم به سفر به کشورهای همسایه هستند. دفتر VAC در کشورهای اطراف ایران در ترکیه (شهرهای استانبول و آنکارا)، ارمنستان (شهر ایروان) و امارات (شهرهای دبی و ابوظبی) صورت می‌گیرد.

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت کانادا

برای گرفتن وقت سفارت هر متقاضی به مدارک زیر نیاز دارد:
 • نام و نام‌­خانوادگی مطابق با پاسپورت
 • تاریخ تولد به میلادی
 • آدرس ایمیل
شما می‌توانید شخصاً نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایید؛ برای این کار لازم است که راهنمای تعیین وقت را که در ادامه آمده مطالعه کنید؛ امّا در صورتی که نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید یا می‌خواهید این کار را به کارشناسان خدمات ویزا در ,ویزاچی بسپارید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در مورد بیومتریک

براساس اعلام دولت کانادا از تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۱۸ ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک که شامل انگشت‌نگاری و عکس‌برداری می‌شود برای اکثر متقاضیان ورود به کانادا الزامی می‌باشد. در حال حاضر ۱۹۲ مرکز دریافت اطلاعات بیموتریک در دنیا وجود دارد و دولت کانادا این اطمینان را داده است که اطلاعات آن‌ها در نهایت امنیت جابه‌جا شود و حریم شخصی آن‌ها را حفظ خواهد نمود. افراد بالای 79 سال، کودکان زیر 14 سال و متقاضیانی که درخواست ویزای کاری یا تحصیلی و یا اقامت دائم در خود کشور کانادا را می‌دهند، تا زمانی که مراکز بیومتریک در سرتاسر کشور کانادا برقرارشود از انجام بیومتریک معاف هستند از انجام ارائه اطلاعات بیومتریک معاف هستند.

هزینه های وقت سفارت کانادا

بزرگسال بالای ۱۴ سال

370CAD قیمت نهایی مسافر

کودکان بین 4 تا 14 سال

200CAD قیمت نهایی مسافر

کودکان کمتر از تا ۴ سال

150CAD قیمت نهایی مسافر

بزرگسالان بالای 80 سال

285CAD قیمت نهایی مسافر

وقت فوری سفارت کانادا

شاید بارها کلمه “وقت فوری کانادا” را شنیده باشید. در حقیقت وقت فوری سفارت کانادا همان اخذ وقت سفارت به روش آنلاین است و این امکان را برای متقاضیان فراهم می‌کند تا بدون معطلی، در کم‌ترین زمان وقت سفارت خود را دریافت نمایند و افراد می‌توانند در کم‌ترین زمان ممکن وارد سفارت شوند. مهم‌ترین مزیت وقت فوری سفارت کانادا صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌باشد.

در این روش اطلاعات فرد متقاضی توسط کارشناسان گروه مهاجرتی ویزاچی در سایت سفارت کانادا ثبت می‌شود و یک حساب کاربری برای وی ایجاد می‌‌گردد. سپس مدارکی مورد نیاز به همراه ترجمه و مهر دادگستری در سایت آپلود می‌شوند. پس از اتمام این مراحل، نامه‌‌ انگشت‌نگاری و تاییده‌ی ثبت‌نام  شماره‌ی درخواست صدر می‌شود. بعد دریافت این اطلاعات متقاضی باید طی ۳۰ روز آینده جهت انگشت‌نگاری باید به یکی از کشورهای ترکیه (شهرهای آنکارا، استانبول)، امارات (شهرهای دبی و ابوظبی) و ارمنستان (شهر ایروان) مراجعه نمایند. نتیجه‌ی نهایی از طریق حساب کاربری آنلاین به متقاضی اعلام می‌شود.

آدرس دفاتر VAC

متقاضیان اخذ ویزای کانادا جهت انگشت نگار و ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک خود می‌بایست به یکی از مراکز وک (VAC) مراجعه نمایند. با توجه به عدم وجود سفارت خانه‌ی کانادا در ایران، شهروندان ایرانی برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری کنسولگری کانادا باید به یکی از دفاتر سفارت کانادا تحت عنوان وک در یکی از شهرهای اطراف ایران همانند استانبول، آنکارا، ابوظبی، دبی، ایروان و… مراجعه نمایند. در ادامه لیست مراکز وک به همراه آدرس‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم.

آدرس دفتر VAC آنکارا

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 next to TEB Bank

آدرس دفتر VAC استانبول

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

آدرس دفتر VAC دبی

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Union National bank Mina Road, Abu Dhabi

آدرس دفتر VAC ابوظبی

25th floor, shining Tower, Khalidiya Street, Abu Dhabi

آدرس دفتر VAC ایروان

۱۰ Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia

گروه مهاجرتی ویزاچی تمامی امور مربوط در این زمینه، از وقت سفارت فوری کانادا و پیکاپ ویزای کانادا تا اخذ ویزای توریستی و تحصیلی به‌ همراه دعوتنامه‌ی معتبر و رسمی از این کشور را با به‌کارگیری تجربه‌ای چندین ساله در این حوزه و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان برای متقاضیان محترم توسط کارشناسان مجرب به‌انجام می‌رساند و بهترین مسیر را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه ویزای کار کانادا، در این مورد هم اطلاعات خوبی به دست آورید.

تماس