وقت سفارت کانادا

اولین قدم برای مهاجرت کانادا اخذ ویزا است. برای اینکه بتوانید ویزای کانادا دریافت کنید، باید حتما به یکی از دفاتر ویرای کانادا مراجعه و انگشت‌نگاری انجام دهید. با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران بسته است، برای انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات، عراق، ارمنستان و … مراجعه کنید.

برای انگشت‌نگاری باید از سفارات کانادا وقت قبلی بگیرید. توجه داشته باشید بدون گرفتن وقت به شما اجازه ورود به سفارت داده نمی‌شود. تعیین وقت به این دلیل انجام می‌شود که از ازدحام متقاضیان در سفارت جلوگیری شده و مراحل انگشت‌نگاری منظم و دقیق انجام شود.

وقت سفارت کانادا

بهترین قیمت ویزا

در سریع ترین زمان

صفر تا صد مهاجرت

مشاوره رایگان

مشتریانی که به ما اعتماد کردن

سوالات متداول

شرایط و نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا

طی سال­‌های اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا دستخوش تغییرات بسیاری شده­‌اند. سوالات بیشماری که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا از سوی شهروندان ایرانی مطرح می­‌شود؛ این حقیقت را آشکار می­‌سازد که هنوز بسیاری از متقاضیان در پیچ و خم اولین مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا دچار مشکل و ابهام هستند. نکته‌ی مهمی که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا باید بدانید این است که بر اساس قوانین جدید مهاجرتی این کشور که در وب سایت رسمی کانادا نیز اعلام شده است، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، ملزم به تعیین وقت سفارت هستند و پس ازگرفتن وقت می‌توانند نسبت به انجام انگشت نگاری اقدام کنند. تعیین وقت سفارت کشور کانادا از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است و نیاز به صرف وقت و شکیبایی بسیاری دارد. مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را می‌توانید شخصاً انجام دهید؛ اما چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید یا تمایل دارید با خیالی آسوده مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را طی نمایید با مشاوران با من رو در تماس باشید. متخصصان با‌من‌رو با آگاهی از کلیه‌ی روندهای قانونی و مهاجرتی کانادا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به گرفتن وقت سفارت کانادا برای شما اقدام خواهند نمود.

راهنمای وقت سفارت کانادا چگونه است؟

برای انجام ” انگشت نگاری سفارت کانادا ” نیاز به اخذ ” وقت سفارت کانادا ” دارید. کلیه اقدامات دیگر به صورت آنلاین باید با این سفارت در تماس باشید. در این صفحه قصد داریم تا درباره وقت سفارت و چگونگی اخذ آن توضیحات جامعی را به شما ارائه دهیم.

روش های تعیین وقت سفارت کانادا

ویزای کانادا از جمله ویزاهایی است که با وجود محبوبیت در میان متقاضیان ایرانی، قوانین و سختی‌­های گوناگونی را به علاقه‌­مندانش تحمیل می‌کند. یکی از مهم‌ترین معضلاتی که در مقابل شهروندان ایرانی قرار دارد؛ تعلیق کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران است که این امر سبب می‌­شود متقاضیان ایرانی به سفری ناخواسته به یکی از کشورهای همسایه تن دهند تا امور مربوط به انگشت­‌نگاری و تحویل مدارک خود را انجام دهند.
همچنین تعیین وقت سفارت کانادا کمی متفاوت از تعیین وقت سفارت کشورهای دیگر است؛ زیرا پیشخوان معتبر و رسمی صدور ویزای کانادا، کارگزاری است که تحت نام وک (VAC) و زیر نظر امور کنسولی این کشور فعالیت می‌کند. در حقیقت متقاضیان برای تعیین وقت ویزای کانادا به جای مراجعه به سفارت کانادا باید از دفاتر وک نسبت به تعیین وقت اقدام نمایند. بنابراین می‌توان گفت مهم­ترین بخش پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، دریافت وقت سفارت این کشور است.
به دلیل تعطیلی کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران و همچنین اعلام وب سایت رسمی سفارت این کشور، روش ثبت‌­نام آ­نلاین ویزای کانادا، مناسب‌ترین شیوه است؛ چرا که فرآیند آن با اطمینان بیشتری قابل انجام و پیگیری خواهد بود. برای تعیین وقت سفارت به منظور انجام انگشت‌­نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک نیز باید به صورت آنلاین اقدام کنید و آن هم از طریق وب سایت VFS Global انجام می‌پذیرد.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

مسافران و متقاضیانی که برای سفر به کشورهایی که نیاز به گرفتن ویزا دارند، می دانند که برای گرفتن مجوز ورود به هر کشوری می بایست به سفارت یا کنسولگری کشور هدف مراجعه و با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به گرفتن ویزا بنماید. در این میان کشور کانادا از محبوبترین کشورها برای سفر و مهاجرت است و هرساله تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا هستند و راهی این کشور می‌شوند. مراحل اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین صورت می‌گیرد. در سیستم حضوری به دلیل عدم وجود سفارت خانه کانادا در کشورمان متقاضیان ملزم به مراجعه‌ی حضوری به کارگذاری‌های سفارت کانادا معروف به VAC و VFS واقع در کشورهای همسایه همانند ترکیه، گرجستان، امارات و… هستند که این روش وقت زیادی را از متقاضیان می‌گیرد.

در روش دیگر که به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، متقاضی پس از تکمیل فرم آنلاین و آپلود مدارک مورد نیاز، یک کد رهگیری دریافت می‌کند و پس از چند روز نامه‌ای از سوی سفارت برای فرد یا موسسه‌ای که وکالت متقاضی را بر عهده دارد ارسال می‌شود. در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا متقاضی یک ماه فرصت دارد از زمان صدور نامه، به یکی از دفاتر VAC و VFS مراجعه نموده و نسبت به انگشت نگاری اقدام نماید. انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS  نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا

 • ارائه پاسپورت جدید به همراه پاسپورت های قدیمی تا 10 سال اخیر
 • ارائه ترجمه‌ی شناسنامه و کارت ملی
 • 1 قطعه عکس رنگی 3.5 * 4.5 با زمینه سفید
 • ارائه ترجمه سند ملکی
 • تمکن مالی و گردش حساب 3 ماهه با مهر لاتین بانک روی همه صفحات
 • تکمیل فرم ثبت نام (Application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)
 • ارائه مدارک کاری متقاضی، اعم از گواهی اشتغال به کار، آخرین فیش حقوقی، فیش بازنشستگی و…
 • در صورت محصل بودن، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه مدارک دعوت کننده اعم از دعوتنامه، مدارک اقامتی دعوت کننده (PR یا Pass)، مالیات سالیانه و…

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

اولین گام برای تعیین وقت سفارت ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت VFS Global است و سپس لینک تایید به منظور فعال نمودن حساب کاربری به ایمیل‌تان ارسال می‌شود. باتوجه به کشور و مرکز وکی که قصد دارید انگشت نگاری در آن صورت بگیرد، می‌بایست مراحل زیر انجام دهید:

 • انتخاب دفتر VAC مد نظر از طریق وب سایت vfsglobal
 • کلیک بروی لینک BIOMETRIC ENROLMENT در قسمت بالای صفحه
 • ورود به بخش Schedule an Appointment و ایجاد حساب کاربری
 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در قسمت New user
 • فعال نمودن حساب کاربری از طریق ایمیل ارسال شده
 • در گام بعدی می‌بایست اطلاعات جدیدی اعم از تاریخ مورد نظر خود و همچنین تعداد وقت مورد نیاز(در شرایط داشتن همراه) را وارد نمایید و صفحه‌ی تعیین وقت برای‌ شما به نمایش درمی‌آید.
 • وقت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بروی دکمه‌ Confirm کلیلک نمایید.

محل انگشت نگاری سفارت کانادا

اخذ وقت سفارت کانادا قدری متفاوت از وقت سفارت کشورهای دیگر می‌باشد. بسیاری از کشورهای دنیا سفارت‌خانه‌ی خود را به عنوان مرجع صادر کننده‌ی ویزای خود معرفی می‌کنند؛ اما دولت کانادا انجام امور را به کارگذاری‌هایی تحت عنوان وک (VAC) سپرده است که این کارگذاری‌ها در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند، از این‌جهت متقاضیان وقت سفارت باید از وک وقت بگیرند. کارگذاری وک در ایران نمایندگی ندارد، از این‌رو بسیاری از متقاضیان ایرانی ملزم به سفر به کشورهای همسایه هستند. دفتر VAC در کشورهای اطراف ایران در ترکیه (شهرهای استانبول و آنکارا)، ارمنستان (شهر ایروان) و امارات (شهرهای دبی و ابوظبی) صورت می‌گیرد.

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت کانادا

برای گرفتن وقت سفارت هر متقاضی به مدارک زیر نیاز دارد:
 1. نام و نام‌­خانوادگی مطابق با پاسپورت
 2. تاریخ تولد به میلادی
 3. آدرس ایمیل

شما می‌توانید شخصاً نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایید؛ برای این کار لازم است که راهنمای تعیین وقت را که در ادامه آمده مطالعه کنید؛ امّا در صورتی که نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید یا می‌خواهید این کار را به کارشناسان خدمات ویزا در ,ویزاچی بسپارید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

نکات مهم در مورد بیومتریک

همانطور که قبلا هم توضیح دادیم برای گرفتن ویزا باید انگشت‌نگاری انجام دهید. برای انجام این کار باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کرده و انگشت‌نگاری کنید. پس از بررسی مدارک توسط سفارت، پاسخی به شما ابلاغ خواهد شد. این پاسخ به همان ایمیلی که در سایت ثبت کرده‌اید ارسال می شود. اگر مدارک شما مورد تایید بود و پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، در کمتر از یک ماه باید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. در این حالت شما دو راه پیش رو خواهید داشت؛

1. راه اول این است که با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به وک مراجعه  و ویزای خود را دریافت کنید.

2. راه دوم این است که از سرویس پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید. پیکاپ ویزا یا پاسپورت، قراردادی است که در آن شما به یک شرکت معتبر اجازه حقوقی اخذ ویزای خود را می‌دهید.

به این ترتیب با استفاده از این سرویس، هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد. هزینه پیکاپ ویزا بسیار کمتر از هزینه سفر به یکی از کشورهای همسایه است.

براساس اعلام دولت کانادا از تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۱۸ ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک که شامل انگشت‌نگاری و عکس‌برداری می‌شود برای اکثر متقاضیان ورود به کانادا الزامی می‌باشد. در حال حاضر ۱۹۲ مرکز دریافت اطلاعات بیموتریک در دنیا وجود دارد و دولت کانادا این اطمینان را داده است که اطلاعات آن‌ها در نهایت امنیت جابه‌جا شود و حریم شخصی آن‌ها را حفظ خواهد نمود.

برای اقامت کانادا چه افرادی نیاز به انگشت نگاری ندارند؟

برای اقامت به کانادا، افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند از انجام بیومتریک و ارائه این اطلاعات معاف هستند.

 • افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال
 • افرادی که ویزای مهاجرتی دارند.
 • دیپلمات‌ها، کارمندان و کارکنان مشاغل دولتی
 • افرادی که از قبل اقامت کانادا دارند.

هزینه های وقت سفارت کانادا

هزینه‌های مربوط به تعیین وقت کانادا به عواملی مختلفی بستگی دارد. اینکه تعیین وقت در کدام یک ازکشورهای همسایه انجام شود یکی از فاکتورهای موثر در تعیین هزینه‌هاست. برای اطلاع از هزینه‌ی وقت سفارت در هر مدام از کشورها و سایر سوالات مورد نظرتان با کارشناسان ما در ویزاچی تماس بگیرید.  

وقت فوری سفارت کانادا

وقت فوری سفارت کانادا این امکان را به متقاضیان ویزا کانادا می‎دهد تا در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شود. در این روش، متقاضی پس از اینکه مراحل اولیه مانند تهیه و ارائه مدارک، ایجاد حساب کاربری و … را پشت سرگذاشت؛ ۳۰ روز بعد جهت انگشت‌نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه که خدمات ویزای کانادا را برای ایرانیان انجام می ‎دهد مراجعه کنید. وقت فوری سفارت کانادا اگرچه هزینه بیشتری برای شما دارد اما از اتلاف وقت جلوگیری می‎کند.

آدرس دفاتر VAC

متقاضیان اخذ ویزای کانادا جهت انگشت نگار و ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک خود می‌بایست به یکی از مراکز وک (VAC) مراجعه نمایند. با توجه به عدم وجود سفارت خانه‌ی کانادا در ایران، شهروندان ایرانی برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری کنسولگری کانادا باید به یکی از دفاتر سفارت کانادا تحت عنوان وک در یکی از شهرهای اطراف ایران همانند استانبول، آنکارا، ابوظبی، دبی، ایروان و… مراجعه نمایند. در ادامه لیست مراکز وک به همراه آدرس‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم.

آدرس دفتر VAC آنکارا

آدرس دفتر VAC استانبول

آدرس دفتر VAC دبی

آدرس دفتر VAC ابوظبی

آدرس دفتر VAC ایروان

گروه مهاجرتی ویزاچی تمامی امور مربوط در این زمینه، از وقت سفارت فوری کانادا و پیکاپ ویزای کانادا تا اخذ ویزای توریستی و تحصیلی به‌ همراه دعوتنامه‌ی معتبر و رسمی از این کشور را با به‌کارگیری تجربه‌ای چندین ساله در این حوزه و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان برای متقاضیان محترم توسط کارشناسان مجرب به‌انجام می‌رساند و بهترین مسیر را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه ویزای کار کانادا، در این مورد هم اطلاعات خوبی به دست آورید.

چرا گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

6 دیدگاه

 1. سیاوش رحیمی گفت:

  سلام من دعوتنامه از کانادا دارم و چند روزی هست که بدستم رسیده الان باید چه مدارکی تهیه کنم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • ویزاچی گفت:

   سلام؛ گردش حساب سه ماه اخیرتون ،برگه مانده حسابتون، سابقه سفریتون، ترجمه شناسنامه،ترجمه سند ملکی اگه دارید و فرم های فردی و خانوادگی سفارت رو باید تکمیل کنید.

 2. یعقوب رحمیمی گفت:

  درود بر شما سایت شما بسیار مفید است قصد گرفتن ویزای توریستی به کانادا را داریم من و دخترم 11 ساله در حال فروش منزل هستم حتما شما رازحمت می دهم

 3. مینا محرمی گفت:

  سلام وقت بخیر اگر الان برای انگشت نگاری مراجعه کنیم(برای ویزای تحصیلی)حدودا زمان گرفتن ویزا چه مدت طول میکشه؟ ایا اگر به سفارت دیگه ای مثل ارمنستان یا گرجستان مراجعه کنیم باز هم همینقدر زمان بر هستش؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام؛ حدودا ۴۰ تا ۱۱۲ روز کاری ممکن است طول بکشد. و اینکه فرقی ندارد به کدام کشور برای انگشت نگاری مراجعه کنید به هر حال زمان جوابدهی یکی است. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰