ویزای توریستی کانادا

یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا، مهاجرت به این کشور با ویزای توریستی است. این ویزا به شما این اجازه را می‌دهد که برای مدت معینی وارد این کشور شده و در آنجا اقامت داشته باشید. ویزای توریستی برای کسانی مناسب است که قصد اقامت کوتاه مدت دارند و بنا به مقاصد معینی وارد این کشور می‌شوند. اگر هدف شما از مهاجرت به کانادا دیدار خانواده و فرزندان، دیدن جاذبه‌های جهانگردی و گردشگری، شرکت در جشنواره ها، سیمینار و کنفرانس، دوره‌های آموزشی شغلی، ملاقات کاری و خدمات درمانی  است، مهاجرت با ویزای توریستی بهترین و مناسب‌ترین روش برای شماست.

بسیاری از افراد و خانواده‌ها پس از ورود به کانادا شیفته زیبایی و جذابیت این کشور می‌شوند. رفاه اجتماعی بالا، وضعیت اقتصادی و معیشتی مناسب، سطح بالای خدمات آموزشی و تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر باعث می‌شود بسیاری از خانواده‌ها تصمیم به ماندن و اقامت دائم در این کشور بکنند. برای این کار لازم است ابتدا  انواع ویزای توریستی را بشناسید. در ادامه مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا

بهترین قیمت ویزا

در سریع ترین زمان

صفر تا صد مهاجرت

مشاوره رایگان

مشتریانی که به ما اعتماد کردن

سوالات متداول

متن

شرایط اقامت توریستی در کانادا

 1. داشتن پاسپورت معتبر
 2. نداشتن سابقه ی محکومیت کیفری یا محکومیت های مربوط به مهاجرت در گذشته
 3. داشتن مدارکی که بتوان از طریق آن ها به افسر مهاجرتی اثبات کرد که پیش از پایان دوره مجاز اقامت، متقاضی کانادا را ترک خواهد کرد. (مانند وابستگی های عاطفی یا مالی)

راهنمای مهاجرت توریستی به کانادا چگونه است؟

انواع ویزای توریستی کانادا
برای اینکه نحوه دریافت ویزای کانادا و موارد استفاده از هرکدام را بشناسید، در ادامه به بررسی انواع ویزای توریستی می‌پردازیم. انواع ویزای توریستی عبارتند از:

ویزای توریستی سینگل (Single entry)
به ویزای سینگل ویزای یک‌بار ورود هم گفته می‌شود. با داشتن این ویزا شما فقط یک‌بار اجازه ورود به کانادا دارید. با ورود به این کشور، شما می‌توانید تا پایان زمان اعتبارتان بمانید. در صورتی که از خاک کانادا خارج شوید، حتی اگر ویزایتان اعتبار هم داشته باشد دیگر نمی‌توانید به آن برگردید. البته موارد استثنائی هم وجود دارد؛ اگر به کشور آمریکا و یا به ایالت سنت‌پیر سفر کنید، می‌توانید دوباره وارد کانادا شوید.

ویزای تورییستی مولتیپل (Multiple entry)
به ویزای مولتیپل ویزای چند بار ورود هم گفته می‌شود. با داشتن این ویزا شما می‌توانید به دفعات و هرچند بار که می‌خواهید از این کشور خارج شده و برگردید. بعد از هر بار ورود به خاک کانادا ویزای شما به مدت 6 ماه اعتبار زمانی دارد. بعد از اینکه اعتبار ویزایتان تمام شده، کافی است چند ساعت از خاک این کشور خارج شده و دوباره به آن برگردید. با این کار برای 6 ماه دیگر می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

سوپر ویزای کانادا (Super visa)
سوپر ویزای کانادا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به قصد دیدن خانواده و فرزندان در این کشور اقامت کنند. با داشتن این ویزا پدر، مادر، مادر بزرگ و پدربزرگِ افراد می‌توانند به دیدار فرزاندانشان بروند و در آنجا بمانند. اعتبار زمانی این ویزا 10 ساله است ولی با توجه به اینکه حداکثر اعتبار زمانی برای پاسپرت‌های ایرانی 5 سال است؛ بنابراین متقاضیان ایرانی می‌توانند به مدت 5 سال از این ویزای توریستی استفاده کرده و در کانادا بمانند.

بعد از هر بار ورود به خاک کانادا شما میتوانید به مدت 2 سال پیاپی در این کشور بمانید. پس از تمام شدن مهلت زمانی کافیست چند ساعت از خاک کانادا خرج شده و دوباره به داخل کشور بازگردید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 1. جواز کار یا مدارک ثبت شرکت یا مدارک شغلی
 2. اسکن ازصفحات اول پاسپورت و تمامی صفحات دارای مهر و ویزا (تمامی پاسپورتهای 10 سال اخیر)
 3. شرح سفرهای خارجی در 5 سال اخیر (کشور مقصد/شهر مقصد/هدف از مسافرت/تاریخ رفت و برگشت)
 4. دعوتنامه و دلیل سفر
 5. پرینت حساب 4 ماهه بهمراه نامه تمکن مالی
 6. عکس mm45*mm35 (برای ثبت آنلاین پرونده ویزا، عکس دیجیتالی با فرمت لاتاری بهترین گزینه است)
 7. برنامه سفر (مدارکی مانند رزور هتل/بلیط هواپیما)
 8. مدارک جهت اثبات رابطه با دعوت کننده
 9. ترجمه سند ازدواج
 10. ترجمه شناسنامه متقاضی ، همسر و فرزندان
 11. ترجمه سند ملکی
 12. مدارک اضافی بر اساس نظر مشاوره مهاجرتی

لازم به ذکر است برای تعدادی از افراد امکان اقدام برای اخذ ویزای کانادا وجود ندارد، یعنی این افراد اجازه ورود به خاک کشور کانادا را ندارند. این امر می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

 • شرکت در فعالیت مجرمانه
 • ارتکاب جرم سازمان یافته
 • همچنین ممکن است متقاضیان به دلایل امنیتی، پزشکی و اقتصادی امکان اقدام برای اخذ ویزای کانادا را نداشته باشند. (در این مورد باید با مشاوره مهاجرتی خود صحبت کنید)

دعوتنامه
در اکثر مواقع متقاضیان اخذ ویزای کانادا، به دعوتنامه از طرف شخصی که در کانادا زندگی می کند و یا یک شرکت معتبر در جهت اثبات دلیل منطقی سفر نیاز دارند. دعوتنامه به معنی گارانتی ورود به کشور کانادا نیست و درنهایت این افسرهای مهاجرتی هستند که در مورد، پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ویزا تصمیم گیری می کنند.
نکاتی در مورد دعوت کننده:
نوشتن دعوتنامه به معنای مسئولیت دعوت کننده در قبال فردی که وارد خاک کانادا می شود نیست. با این حال دعوت کننده موظف است نامه را با صداقت کامل نوشته و برای عمل به تعهداتی که در نامه داده اقدام مناسب کند.
نامه باید به صورت رسمی به شخص متقاضی ارسال شود. شخص متقاضی باید در زمان اقدام برای اخذ ویزا این مدرک را به سفارت یا کنسولگری کانادا ارائه کند.

اطلاعات شخص متقاضی دریافت ویزا، که باید در دعوتنامه قرار گیرد:

 1. نام کامل
 2. تاریخ تولد
 3. آدرس و شماره تلفن
 4. نسبت شخص متقاضی با دعوت کننده
 5. هدف مسافرت
 6. مدت اقامت در کانادا
 7. محل اقامت و محل تأمین هزینه ها
 8. زمان خروج متقاضی از کشور کانادا

اطلاعات دعوت کننده:

 1. نام کامل
 2. تاریخ تولد
 3. آدرس و شماره تلفن در کشور کانادا
 4. عنوان شغل
 5. وضعیت اقامت در کانادا (دائم یا موقت)
 6. فتوکپی از مدارکی که وضعیت اقامت دعوت کننده را در کانادا اثبات می کنند مانند:
 7. گواهی تولد، در صورتی که متولد کانادا می باشد.
 8. کارت شهروندی، در صورتی که تابعیت کانادا را داراست.
 9. کپی کارت اقامت یا شماره مهاجرت در صورتی که اقامت دائم کانادا را داراست.
 • جزئیات اطلاعات اعضای خانواده مانند نام و تاریخ تولد همسر و وابستگان (این بند برای اخذ سوپرویزای بازدید از خانواده اجباری است)
 • جمع افراد خانوار شما، شامل افرادی که تحت تکفل شما بوده و تا حال نیز تحت تکفل شما هستند. (این بند برای اخذ سوپر ویزای بازدید از خانواده اجباری است)

برای اخذ سوپر ویزای دیدار با خانواده دو مورد دیگر نیز ضروری است:

 • تعهد مکتوب و امضا شده برای تأمین هزینه های پدر و مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ در تمام مدت اقامت در کانادا
 • اثبات داشتن درآمد مکفی برای تأمین هزینه های تمام افراد تحت تکفل شما، شامل شخص متقاضی

دعوتنامه باید توسط شخص دعوت کننده نوشته شود. بعضی افسرها ممکن است از شما بخواهند دعوت نامه ای ارائه کنید که در دفتر اسناد رسمی تأیید شده باشد.

تضمین ویزای توریستی کانادا؟

سوالی که امروزه برای خیلی از متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا بوجود می آید این است که، آیا برای دریافت ویزای توریستی هیچ تضمینی وجود دارد؟
خیر، بر اساس قوانین کانادا هیچ مشاور یا وکیلی اجازه دادن تضمین برای گرفتن جواب مثبت در مورد هیچ نوعی از ویزاهای کانادا را ندارد. البته اخیرا دیده شده که بعضی از موسسات اقدام به بستن قراردادهای تضمینی مینمایند که این عمل کاملا غیرقانونی است و بر اساس قانون دولت کانادا و مسئولین مربوطه در بخش نظارت بر مشاورین میتوانند با این موارد برخورد کنند. اگر چه بهترین تضمین برای هر موسسه ای تجربه کارهای گذشته و تعداد پرونده های موفق آن موسسه بوده است. موسسه مهاجرتی ویزاچی مفتخر است اعلام کند هر ساله بیش از 100 پرونده موفق توریستی دارد. متقاضیان میتوانند برای جهت بازدید بخشی از ویزا های اخذ شده به بخش گالری مراجعه نمایند.

گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی با در اختیار داشتن تیمی مجرب و کارشناس، آماده ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا، اخذ انواع ویزای توریستی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، استارت‌آپ و خرید بیزینس، خدمت متقاضیان گرامی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چرا گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

10 دیدگاه

 1. م صفری گفت:

  سلام من متاهل هستم و يه دختر چند ماهه داريم و اينكه همسرم يك بار ويزاي شنگن داشتن و آلمان رفتن و با هم يه بار تايلند و تركيه و … رفتيم خود من هم وقتي مجرد بود آفريقاي جنوبي رفتم ايا اينا به همراه مدارك ديگه براي گرفتن ويزاي كانادا كافيه؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام. با فرض اینکه بقیه مدارک شما کامل باشه، بله کافی هستش. اما توصیه میکنیم در صورت امکان حداقل دو ویزای معتبر داشته باشید. مثلا ویزای شنگن یا ژاپن و بعد اقدام کنید. اگر از اقوام درجه یک هم بتونید دعوتنامه داشته باشید خیلی به شما کمک میکنه.

 2. س رنجبر گفت:

  سلام وقت بخیر .درسته که لازمه برای دریافت ویزای توریستی کانادا چند سفر به کشور های حوزه شینگن هم نیاز هست ؟ چقدر تاثیر گذار هست؟

  • ویزاچی گفت:

   خانم رنجبر عزیز سلام. بله برای سفارت کانادا سابقه سفر بسیار مهم هستش. معمولا با دو سفر به حوزه شنگن سفارت برای صدور ویزای کانادا قانع میشه. سفر به کشورهای دیگه که ویزای معتبر دارند هم توصیه میشه. مثلا ژاپن یکی از این کشورهاست.

 3. الهام گفت:

  سلام ببخشید من میخوایم ویزای 5ساله بگیرم، راهنمایی میکنین لطفا.

  • ویزاچی گفت:

   سلام. در خدمتتون هستیم. میتونید اطلاعات این صفحه رو مطالعه بفرمایید و بعد برای مشاوره رایگان برای سفر به کانادا با ما تماس بگیرید یا حضوری تشریف بیارید دفتر تا بیشتر راهنماییتون کنیم.

 4. مهرداد گفت:

  سلام برای ویزای توریستی مصاحبه با افسر مهاجرت انجام میشه؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام مهرداد عزیز؛ مصاحبه انجام نمیشه اما برای انگشت نگاری باید تشریف ببرید به یکی از مراکز انگشت نگاری (VAC) در کشورهای اطراف مثل ترکیه.

 5. راضیه ملکی گفت:

  سلام دختر من 9 سال مالزی بود در س میخوند و کار میگرد حالا برای ویزای توریستی کانادا میحاد اقدام کنه. شینگن مجارستان هم داره شانس چقدر داره که رجکت نشه؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام. اینکه ایشون مجرد هستند یا متاهل خیلی مهم هستش. بقیه مدارک ایشون هم باید بدونیم چی هست تا بیشتر بتونیم راهنمایی کنیم. برای اطلاع از جزییات بیشتر با کارشناس ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰