ویزای شینگن فرانسه

هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا برای اخذ ویزای فرانسه به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری دنیا اقدام می‌کنند. کشور فرانسه یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا است که از سال ۱۹۹۷ به عضویت اتحادیه شینگن نیز درآمده است. این بدین معنی است که در صورت موفقیت در اخذ ویزای فرانسه، امکان بازدید از ۲۵ کشور دیگر حوزه شینگن را در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهید داشت.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

به عنوان یک ایرانی قصد شما از سفر به کشور فرانسه هر چه که باشد ( سیاحت، دید و بازدید، تحصیل، کار و یا اقامت)، میبایست برای ورود به این کشور جذاب ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. با ما همراه باشید تا در این مطلب به تمامی جزئیات و جوانب اخذ ویزای فرانسه در سال ۲۰۲۰ بپردازیم:

۰۲۱-۸۸۳۹۵۴۰۲

مراحل اخذ ویزای شینگن فرانسه

همانطور که در مطلب راهنمای وقت سفارت فرانسه به این موضوع اشاره کردیم، متقاضیان ایرانی سفر به فرانسه می‌توانند از دو طریق سفارت فرانسه و مرکز VFS Global نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام کنند. طی چندین سال اخیر با توجه به استقبال فراوان متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای فرانسه، سفارت این کشور در تهران جهت سرعت‌بخشی به امور متقاضیان، برون سپاری و رسیدگی به بخش اعظمی از امور مهاجرتی خود را به مرکز کارگزاری VFS Global واگذار کرده است.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

برخی از خدمات ویزای فرانسه نظیر ( وقت سفارت، ویزای شینگن طولانی مدت، ویزای دیپلماتیک، ویزای خدمات و چکاپ پزشکی و ویزا برای فردی با همسر تابع فرانسه) در سفارت فرانسه انجام می‌پذیرد. و سایر خدمات ویزای فرانسه از جمله وقت سفارت، ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و خانوادگی نیز از طریق مرکز VFS Global پوشش داده می‌شود.

بدین منظور پیش از اقدام برای دریافت ویزای فرانسه، میبایست به این موضوع توجه کنید که تعیین هدف، مدت زمان سفر و مشخص نمودن نوع ویزا پیش نیاز اولیه اخذ ویزای فرانسه است. اکنون در ادامه به توضیح انواع ویزای فرانسه می‌پردازیم:

انواع ویزای شینگن فرانسه

 در حالت کلی ویزای شنگن فرانسه به دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود، نوع کوتاه‎‌مدت آن عموما برای اهداف گردشگری، سفرهای کاری و تجاری و یا بازدید از خانواده صادر می‌شود. همچنین این نوع از ویزای متداول فرانسه برای افرادی که قصد شرکت در دوره‌‌های آموزشی کوتاه‌مدت، کارآموزی، کنفرانس، جلسات سازمانی و شرکتی و موارد مشابه دیگر برای حداکثر ۹۰ روز را داشته باشند صادر می‌گردد.

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود.

ویزای کاری ( Professional Purpose)

این نوع از ویزای فرانسه همانطور که از نامش پیداست برای کسب و کار در خاک کشور فرانسه طراحی شده است و نسبت به موقعیت فرد ( خویش‌فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت) دارای شرایط و مشخصات مختلفی به شرح زیر است:

اینکه جهت به انجام رساندن امور تخصصی و تبلیغاتی و شروع و یا مشارکت در یک فعالیت خویش فرما به کشور فرانسه قدم بگذارید.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

اینکه توسط کارفرما برای مدت زمانی معین جهت ارائه خدمات و انجام ماموریت به کشور فرانسه فرستاده شوید و طی مدت زمان قرارداد به انجام امور محوله بپردازید و یا اینکه توسط کارفرمای فرانسوی برای انجام کار در فرانسه استخدام شوید. (که می‌تواند تحت عنوان قرارداد فصلی باشد) تحت عنوان گذراندن دوره حرفه‌ای و آموزشی برای یک سازمان و یا شرکت نسبت به اخذ ویزای فرانسه از نوع کاری اقدام کنید.

 ویزای تحصیلی  (Studies، training)

این نوع از ویزای فرانسه برای آن دسته از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را دارند و یا می‌خواهند در طرح‌های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو شرکت کنند.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

به طور تقریبی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه همچون اغلب دانشگاه‌های آلمان رایگان بوده و در صورت دریافت ویزای فرانسه و پذیرش تحصیلی می‌توان با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۷۵ تا ۵۷۰ یورو در سال به تحصیل در کشور فرانسه پرداخت.

ویزای تحصیلی فرانسه از نوع ویزای شینگن طولانی مدت با برچسب Etudiant است که توسط سفارت فرانسه صادر می‌شود و دانشجو می‌تواند در کنار داشتن امکان کار دانشجویی، به هر دو زبان فرانسه یا انگلیسی به تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه بپردازد.

ویزای بازدید خانواده (Family)

این نوع از ویزای فرانسه به عنوان ویزای شینگن طولانی مدت برای متقاضیان خارجی صادر می‌شود که قصد بازدید اعضای خانواده، همسر و یا فرزند خود را برای بیش از سه ماه تا یکسال دارند. متقاضی دریافت ویزای فرانسه از نوع خانوادگی میبایست پس از وارد شدن در خاک فرانسه نسبت به ثبت‌نام و دریافت مجوز اقامت (residence permit) از اداره مربوطه اقدام کند. لازم به ذکر است که تنها در صورتی که عضو خانواده شما دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی باشد و یا به صورت قانونی ساکن کشور فرانسه باشد، فرد متقاضی امکان دریافت ویزای فرانسه Family را خواهد داشت.

 ویزای ترانزیت یا عبور از فرانسه (Transit)

این نوع از ویزای فرانسه تنها مختص افرادی است که مقصد سفرشان جایی خارج از حوزه شینگن است اما برای عزیمت به آنجا ملزم به عبور از خاک کشور فرانسه و جا به جایی هواپیما در فرودگاه فرانسه هستند. بدین ترتیب فرد با در دست داشتن ویزای ترانزیت فرانسه حق خروج از محوطه فرودگاه فرانسه را نداشته و تنها مجاز به تعویض پرواز خود برای رسیدن به مقصد مورد نظر است. ویزای ترانزیت فرودگاهی ATV به سه نوع زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزای ATV یک‌طرفه که مجوز یکبار عبور از کشور حوزه شنگن را می‌دهد.
 • ویزای برگشت ATV که مجوز بازگشت هوایی از طریق یک یا دو کشور شینگن را می‌دهد.
 • ویزای مولتیپل ATV که که مجوز عبور و ترانزیت از میان یک یا چند کشور حوزه شنگن را به متقاضی می‌دهد.
ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

ویزای شینگن ملی فرانسه – طولانی مدت (long-stay national visa)

عموما برای هرگونه اقامت بیش از ۹۰ روز در خاک کشور فرانسه شما ملزم به دریافت ویزای فرانسه طولانی مدت مولتی هستید. صرف نظر از برنامه سفری که دارید مدت زمان ویزای شینگن مولتی شما با مدت اعتبار ۳ ماه تا یکسال صادر می‌شود. بدین ترتیب در صورتی که تمایل به اقامت بیش از زمان درج شده در ویزای خود داشته باشید، میبایست نسبت به دریافت مجوز اقامت از سازمان prefecture اقدام نمایید. برای اهداف زیر می‌توانید مدارک پشتیبان و مرتبط با درخواست خود را فراهم کرده و برای ویزای بلندمدت فرانسه یا همان مجوز اقامت VLS TS درخواست دهید:

 • اقامت برای اهداف گردشگری و یا دلایل موجه شخصی برای مدت زمانی طولانی‌تر
 • برخورداری از یک کسب و کار و شغل حرفه‌ای در فرانسه
 • ادامه تحصیل در این کشور
 • ملحق شدن به اعضای خانواده واجدشرایط

لازم به ذکر است که با در دست داشتن این نوع از ویزا شما امکان خروج از فرانسه و سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن را در مدت زمان اعتبار ویزای فرانسه خود خواهید داشت.

راهنمای ثبت‌نام اینترنتی و آماده سازی مدارک ویزای شینگن فرانسه

برای آماده‌سازی و بررسی دقیق مدارک لازم برای ویزای شینگن یا همان ویزای فرانسه میبایست به وب‌سایت رسمی سفارت فرانسه  France-visas  مراجعه کرده و بر روی گزینه Visa application بزنید، سپس با کلیک بر روی گزینه Access نسبت به ساختن حساب کاربری و یا لاگین شدن به حساب خود اقدام کنید. اولین صفحه با نام Your plans  برای ارائه اطلاعات اولیه سفر به منظور درخواست ویزای فرانسه است، در کادر اول یعنی بخش Your stay شما میبایست کشور ارسال درخواست ویزا ، شهر ارسال درخواست ویزا ، نوع ویزای فرانسه (کوتاه مدت، بلند مدت و یا ترانزیت )، تعداد روزهای سفر و محل اقامت ( فرانسه و یا دیگر کشورها و مناطق تحت قلمرو کشور فرانسه نظیر ( گویان فرانسه، جزایر پولینزیای فرانسه، گوادلوپ و غیره) را انتخاب کنید.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

در کادر دوم یعنی بخش Your travel document  شما میبایست اطلاعات کشور صادر کننده پاسپورت، نوع پاسپورت ( گذرنامه معمولی، دیپلماتیک ، سرویس، Laissez-passer و کارت شناسایی ID )، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و تاریخ انقضا پاسپورت را وارد کنید. سپس در آخرین کادر یعنی بخش Your plans هدف خود از سفر (تحصیل، مراقبت‎‌های پزشکی، توریستی، کاری، بازدید خانواده و دیدار رسمی) و دلیل اصلی اخذ ویزای فرانسه و اقامت را به نسبت هدف‌تان از سفر به فرانسه مشخص ‌نمایید.

در آخر با کلیک بر روی گزینه verify و سپس Next به مرحله بعدی می‌روید. در صفحه دوم با نام Your information، به منظور ادامه پروسه درخواست ویزای فرانسه، شما ملزم به ثبت اطلاعات شخصی خود هستید.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

در کادر اول یعنی Your identity شما میبایست برای ادامه روند درخواست ویزای فرانسه اطلاعات هویتی مطابق پاسپورت از جمله جنسیت، وضعیت تاهل، نام خانوادگی، نام خانوادگی قبلی به هنگام تولد (در صورت تغییر)، نام / اسم کوچک، تاریخ تولد میلادی با ترتیب سال/ ماه/روز ، شهر تولد، کشور تولد، ملیت فعلی، ملیت هنگام تولد ( در صورت تغییر) و شماره کارت ملی را وارد کنید. سپس در کادر دوم یعنی Your personal information دیگر اطلاعات آدرس، کدپستی، شهر، کشور، شماره تماس و آدرس ایمیل را وارد می‌نمایید.

در کادر Details of your identity چنانچه در کشور دیگری به غیر از کشور زادگاه‌تان زندگی می‌کنید میبایست جواب بله و در غیر اینصورت خیر را انتخاب کنید. در کادر your family چنانچه دارای عضو نزدیکی از خانواده با ملیت فرانسوی هستید و یا یکی از اعضای خانواده شما تبعیت کشورهای اتحادیه اروپا و یا شینگن را دارد میبایست جواب بله و در غیر اینصورت خیر را انتخاب کنید و در نهایت با انتخاب عنوان شغل فعلی خود از کادر Your job و کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعدی درخواست ویزای فرانسه بروید.

در صفحه سوم درخواست ویزای فرانسه با نام Your last visa، چنانچه طی ۵ سال گذشته ویزای شینگن دریافت کرده‌ باشید ملزم به پاسخ دادن به سوال‌های مربوط به ویزای شینگن فرانسه و اطلاعات بیومتریک اثر انگشت هستید، در غیر این‌صورت گزینه Next را بزنید. در صفحه چهارم با نام Your stay شما ملزم به ارائه اطلاعاتی در مورد اقامت‌تان در محدوده شینگن پس از دریافت ویزای فرانسه هستید.

بدین منظور در کادر Details of your stay چنانچه قصد مسافرت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا حتی برای چند ساعت را دارید میبایست با بله یا خیر پاسخ دهید، سپس تاریخ دقیق عزیمت/ رسیدن به محدوده شینگن، تاریخ خروج از محدوده شینگن، تعداد روزهای اقامت، تعداد ورود به کشور ( یکبار ورود، مولتی) و تعداد دفعات اقامت در فرانسه در سال جدید را مشخص نمایید.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

در کادر نهایی این صفحه یعنی The purpose of your stay نیز میبایست برای اطمینان از هدف سفر دوباره از بین گزینه‌های بیزینس، دلایل پزشکی، ملاقات رسمی، سایر ، تحصیل، توریستی و بازدید خانواده یکی را انتخاب کنید و در انتها گزینه Next را برای رفتن به مرحله بعدی درخواست ویزای فرانسه بزنید.

در صفحه پنجم با نام Your contacts، به منظور نهایی‌سازی فرآیند درخواست ویزای فرانسه، میبایست اطلاعات ارتباطات خود در کشور فرانسه و مواردی از این قبیل را ارائه دهید. در کادر Host person or organization میبایست از بین سه گزینه ( شخصی در فرانسه میزبان بوده و به شما اسکان می‌دهد)، (شرکت، سازمان و یا بنیادی به شما اسکان می‌دهد)، هتل و یا محل اقامت‌ شخصی یکی را انتخاب نموده و اطلاعات و جزئیات دقیق‌شان را وارد نمایید.

۰۲۱-۸۸۳۹۵۴۰۲

کادر Funding of travel costs نیز مربوط به منابع مالی سفر شماست که می‌توانید به ترتیب هر یک از دو گزینه خودم و جزئیات ( رزرو محل اقامت، حمل و نقل، کارت اعتباری، پول نقد و موارد دیگر) و یا از طریق ضامن را انتخاب کنید و در انتها گزینه Next را بزنید. در صفحه ششم Recap که صفحه جمع بندی درخواست ویزای فرانسه است شما می‌توانید اطلاعات درخواست خود را بررسی نموده و در صورت وجود اشکالی آنرا کامل نمایید، سپس پس از چک کردن نهایی نسخه PDF اطلاعات درخواست ویزای فرانسه در پایین صفحه، تیک تایید و گزینه continue را بزنید. توجه داشته باشید که پس از بررسی نسخه PDF درخواست و انتقال به صفحه بعد، دیگر امکان تغییر اطلاعات پرونده درخواست ویزای فرانسه خود را نخواهید داشت.

اکنون برای نهایی سازی درخواست ویزای فرانسه میبایست در کنار اخذ وقت سفارت یکسری مدارک را برای مصاحبه حضوری در مرکز وی اف اس گلوبال و یا سفارت فرانسه و ارائه به آفیسر پرونده آماده کنید. بر طبق اطلاعات وب‌سایت رسمی سفارت فرانسه مدارک مورد نیاز متقاضی دریافت ویزای فرانسه به شرح زیر است:

 • پرینت نامه تایید وقت سفارت
 • ۲ عکس بیومتریک در قطع پاسپورت
 • ترجمه انگلیسی یا فرانسه شرح کامل کتبی قصد از سفر یا مهاجرت
 • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه و حداقل دو صفحه خالی به همراه کپی صفحه اصلی و آخرین ویزاهای اخذ شده
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه ترجمه مورد تایید سفارت
 • بیمه نامه بین‌المللی برای کل مدت زمان اقامت با ذکر مناطق تحت پوشش
 • مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و دعوت‌نامه برای مدت زمان اقامت
 • مدارک تاییدیه دال بر سفر برنامه‌ریزی شده و سازمان یافته شرکتی
 • اسناد مالی برای مدت زمان اقامت ( پرینت بانکی، ریز حساب، فیش حقوقی، جواز ، سند مستغلات، فیش بازنشستگی و هرگونه مدرک دال بر تمکن مالی شما)
 • اسناد شغلی مثل قرارداد رسمی، مرخصی با تاییدیه کارفرما و دیگر موارد
 • پرینت فرم تکمیل شده به انگلیسی درخواست ویزا به همراه تاریخ و امضا
 • رسید پرداخت هزینه خدمات ویزای فرانسه(معادل ۸۰ یورو برای بزرگسالان، ۴۰ یورو برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال)
ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

پس از آماده‌سازی این مدارک، با کلیک بر روی continue به صفحه نهایی درخواست ویزای فرانسه می‌روید. با مرور موارد قید شده در صفحه، تیک تایید و انتخاب گزینه continue، ایمیل تایید درخواست ویزای فرانسه برای شما ارسال شده و موارد مورد نیاز زمان مصاحبه نمایش داده می‌شود؛ این موارد همانند تصویر پیوست شده به شرح زیر است:

 • پرینت امضا شده درخواست ویزا
 • پرینت رسید درخواست
 • ویزای فرانسه و لیست مدارک مورد نیاز ( به همراه شماره مرجع)
 • رسید پرداخت هزینه‌های خدمات سرویس وی اف اس و یا سفارت فرانسه

در حال حاضر با توجه به حجم بالای درخواست‌های ویزای فرانسه در تهران و سختگیری‌های موجود برای متقاضیان آسیایی سفر به کشورهای حوزه شینگن، توجه به جزئیات مورد نظر آفیسر پرونده ویزای فرانسه و ارائه اطلاعات و مدارک کامل درخواست ویزای شینگن در زمان حضور در محل سفارت و یا وی اف اس گلوبال تاثیر بسزایی در موفقیت پرونده فرد داشته و نیازمند دقت و تجربه است. از این رو کارشناسان مجرب دپارتمان ویزای شینگن گروه ویزاچی با سالها تجربه موفق در زمینه تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن، آماده ارائه مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی کشور فرانسه به شما عزیزان می‌باشند.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

تعیین وقت سفارت فرانسه جهت ویزای شنگن فرانسه

پس از مرحله آماده سازی مدارک و درخواست ویزای فرانسه میبایست نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه اقدام کنید، برای انجام اینکار به وب‌سایت رسمی France-Visas مراجعه نموده و از طریق گزینه My account یک حساب کاربری درست کنید. سپس با انتخاب گزینه Submit your application بخش قاره‌ای Middle East و کشور ایران را انتخاب نمایید تا به صفحه شخصی‌سازی شده کشور ایران انتقال پیدا کنید. در این بخش با انتخاب گزینه Whom should I contact صفحه تعیین وقت سفارت، مطابق تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌کنید در این بخش اطلاعات کاری مرکز VFS Global نظیر آدرس، شماره تماس، ساعات اداری و مواردی از این قبیل نمایش داده شده است. با کلیک بر روی گزینه Book An Appointment شما به وب‌سایت خدمات VFS Global انتقال پیدا می‌کنید. بنابر اطلاعات درج شده در این صفحه، شما میبایست ایمیلی مطابق با اطلاعات زیر و به زبان انگلیسی برای آدرس  appointmentfrance [at]vfshelpline.com ارسال کنید:

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه
 • نام و نام خانوادگی
 • شماره ارجاع France-Visas
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد (سال / ماه / روز)
 • تاریخ انقضا گذرنامه ( سال / ماه / روز)
 • تابعیت
 • جنسیت
 • تاریخ سفر – عزیمت ( سال / ماه / روز)
 • شماره تماس ( شماره موبایل)

تنها با ارائه کامل اطلاعات درخواست شده از طریق ایمیل نسبت به تعیین وقت سفارت شما برای ویزای فرانسه اقدام می‌شود و در صورت ناقص بودن اطلاعات، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. لازم به ذکر است که امکان تغییر و یا لغو زمان وقت سفارت تایید شده وجود نداشته و در صورت لزوم میبایست دوباره ایمیل دیگری با اطلاعات ذکر شده ارسال کنید.

در صورت تایید اطلاعات ارسالی، ایمیلی تحت عنوان نامه تایید (confirmation letter) به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که میبایست آنرا چاپ کرده و به هنگام مراجعه حضوری برای ویزای فرانسه آنرا به بخش پذیرش ارائه دهید. در ادامه باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که متقاضیان تعیین وقت سفارت و ویزای فرانسه همچنین می‌توانند مطابق تصویر زیر از طریق لینک بخش ویزای سفارت فرانسه نسبت به گرفتن وقت سفارت خود اقدام کنند.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تماس، جزئیات ساعات کاری و مواردی از این قبیل در اختیار شما قرار داده شده است که در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از گزینه BOOK AN APPOINTMENT برای تعیین وقت سفارت فرانسه از محل سفارت اقدام کنید. اما بنابر بر تاکید وب‌سایت رسمی سفارت فرانسه، به منظور دریافت سریع‌تر وقت سفارت از لینک مربوطه مرکز VFS Global استفاده کنید.

در این بین استثنائاتی نیز وجود دارد که برخی از متقاضیان دریافت وقت سفارت و ویزای فرانسه ملزم به رعایت آن هستند: در صورتی که دارای همسری فرانسوی هستید، دارای پاسپورت دیپلماتیک و خدمت هستید و یا خواستار استفاده از خدمات پزشکی (درمان و ویزیت) در کشور فرانسه هستید، میبایست درخواست تعیین وقت سفارت خود را به آدرس ایمیل visas.teheran[at]diplomatie.gouv.fr ارسال کنید.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

همچنین چنانچه متقاضی دریافت ویزای فرانسه از نوع تحصیلی هستید میبایست با توجه به اطلاعات قید شده در وب‌سایت iran.campusfrance  نسبت به تعیین وقت و دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید. شما همچنین می‌توانید به راحتی با استفاده از سامانه آنلاین وقت سفارت گروه ویزاچی و راهنمایی کارشناسان با تجربه دپارتمان ویزای شینگن، برای ثبت‌نام آنلاین وقت سفارت فرانسه اقدام کنید.

مصاحبه حضوری و انگشت نگاری بیومتریک جهت ویزای شنگن فرانسه

در روز مصاحبه حضوری شما ملزم به ارائه پرینت نامه تایید وقت سفارت (confirmation letter) به بخش پذیرش مرکز VFS Global تهران و یا سفارت فرانسه هستید. پیشنهاد می‌شود از یک ساعت قبل در محل سفارت و یا وی اف اس گلوبال حضور داشته باشید، تا با خونسردی مراحل انگشت‌نگاری، ارائه مدارک ویزا ، اطلاعات بیومتریک و همچنین مصاحبه با آفیسر پرونده ویزای فرانسه را به انجام برسانید. تمامی ویزاهای صادر شده توسط سفارت فرانسه از نوع ویزاهای بیومتریک هستند.

از این رو هر متقاضی ۱۲ ساله یا بزرگتر باید به صورت شخصی در محل کارگزاری یا سفارت حضور یافته و درخواست ویزای خود را ارائه دهند. به هنگام حضور و ارائه درخواست ویزا اطلاعات بیومتریک (شامل عکس دیجیتالی و اثر انگشتان دست) از متقاضی گرفته می‌شود.

براساس اطلاعات وب‌سایت رسمی سفارت فرانسه، متقاضیان درخواست ویزای فرانسه میبایست برای ارائه مدارک شخصا در مرکز VFS Global و یا سفارت فرانسه حضور داشته باشند، البته چنانچه دارای شرایط زیر باشید می‌توانید امور ارسال و پیگیری درخواست ویزای فرانسه را به آژانس‌های مسافرتی معتبر محول کنید:

 • برای ویزای شینگن کوتاه مدت فرانسه اقدام کرده باشید؛
 • طی ۵۹ ماه گذشته موفق به دریافت ویزای شینگن و یا همان ویزای فرانسه شده باشید ( کپی ویزای شینگن قبلی خود را داشته باشید)
 • اطلاعات عکس بیومتریک و اثر انگشتان شما از پیش برای ویزای قبلی ثبت شده باشد.
ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

پیگیری درخواست ویزای شینگن فرانسه

پس از تحویل مدارک ویزای فرانسه و انجام مصاحبه در مرکز VFS Global شما می‌توانید با وارد کردن شماره مرجع (Reference Number) درخواست ویزای فرانسه و نام خانوادگی ثبت شده، از طریق این لینک وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. آن‌دسته از متقاضیانی که از طریق سفارت فرانسه اقدام کرده‌اند نیز می‌توانند از طریق این لینک و وارد کردن شماره مرجع پرونده و تاریخ تولد میلادی و یا آدرس ایمیل visas.teheran[at]diplomatie.gouv.fr  وضعیت درخواست ویزای فرانسه خود را پیگیری کنند.

تماس با ما ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰

شرایط ویزای شینگن فرانسه با دعوت‌نامه

از آنجایی که کشور فرانسه جزو اتحادیه شینگن و حوزه اروپا محسوب می‌شود، اخذ ویزای فرانسه برای متقاضی ایرانی پروسه‌ای زمان‌بر بوده و مستلزم ارائه مدارک مختلف و سپری کردن مراحل متعدد است. از مواردی که اغلب موجب ریجکت شدن ویزای شینگن متقاضیان ایرانی می‌شود، عدم توانایی در اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های سفر و برگشت به کشور مبدا در زمان مقرر به آفیسر پرونده درخواست ویزا است. در این‌گونه موارد وجود دعوت‌نامه‌ای معتبر در پرونده درخواست ویزای فرانسه، حکم برگ برنده را داشته و در موفقیت ویزای شینگن متقاضی تاثیر شایانی دارد.

دعوت‌نامه‌ها معمولا برای اهداف توریستی از طرف خانواده و دوستان مقیم فرانسه برای شما ارسال می‌شوند و یا اینکه با اهداف کاری از طرف شرکت یا سازمانی برای شما صادر می‌گردند. در حالت اول، شما میبایست به عنوان متقاضی سفر و دریافت ویزای فرانسه مدارکی دال بر داشتن ارتباط محکم دوستی و خانوادگی با فرد دعوت‌کننده ارائه دهید و به طور شفاف به توضیح فاکتورهای مهم سفر نظیر: مدت زمان اقامت، هدف از سفر و وضعیت مالی خود در پرونده درخواست ویزای فرانسه بپردازید.

در حالت دوم، دعوت‌نامه میبایست به طور دقیق مختصات روابط کاری شما با فرد یا کمپانی دعوت‌کننده و نوع کاری که قرار است در فرانسه به انجام برسانید را به آفیسر پرونده ویزای فرانسه توضیح دهد. در عین حال نامه‌ تاییدیه کارفرما به عنوان گواهی اشتغال به کار و جزئیات کاری فرد متقاضی دریافت ویزای فرانسه به عنوان متمم دعوت‌نامه کاری مورد نیاز خواهد بود.

همچنین نامه تاییدیه کارفرما میبایست شامل جزئیاتی نظیر: جایگاه شغلی، تاریخ استخدام، میزان حقوق و توضیح دلیل سفر کاری شما به کشور فرانسه باشد. توصیه می‌شود به منظور بالا بردن درصد موفقیت پرونده ویزای فرانسه، یک برنامه سفر کاری دقیق با توضیح جزئیات سفر به دعوت‌نامه و مدارک ویزای فرانسه پیوست شود. انواع دیگری از دعوت‌نامه ویزای فرانسه نظیر تجاری، نمایشگاهی و ازدواج نیز وجود دارد که جزئیات آن متفاوت بوده و مستلزم ارائه مدارک بیشتری برای اثبات شرایط به سفارت فرانسه خواهد بود.

دلایل ریجکت ویزای شینگن فرانسه

واقعا چه دلایلی موجب ریجکت ویزای فرانسه می‌شود؟ این سوالی است که ذهن متقاضیان زیادی را در سراسر دنیا به خود مشغول کرده است، افرادی که مراحل تعیین وقت سفارت، آماده‌سازی و ارائه مدارک درخواست ویزای شینگن و مصاحبه حضوری با آفیسر پرونده را به زعم خود با موفقیت به سر گذرانده‌اند و بی‌صبرانه منتظر تایید یا به اصطلاح Approved شدن ویزای فرانسه خود هستند، اما پس از کلی تلاش و چشم انتظاری با گرفتن ایمیلی از طرف سفارت با محتوایی مبنی بر ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن، ناگهان کاخ آرزوهای‎شان خراب می‌شود.

عموما متقاضیان درخواست ویزای فرانسه با دریافت چنین پیغامی از سفارت فرانسه دچار سردرگمی شده و آرامش خود را از دست می‌دهند و در اکثر مواقع به علت بی‌تجربگی نمی‌توانند دلیل واقعی ریجکت شدن ویزای خود را درک کنند. ما در اینجا به دو نمونه از پیغام‌های متداول ریجکت شدن ویزای فرانسه اشاره می‌کنیم و در ادامه به توضیح دلایل ریجکت ویزای فرانسه می‌پردازیم.

 • The information submitted regarding justification for the purpose and conditions of the intended stay was not reliable.

این پیام نشان‎‌دهنده این موضوع است که براساس نتیجه‌گیری آفیسر و به نوعی تصمیم‌گیرنده درخواست ویزای فرانسه، پرونده درخواستی شما دارای مشکلی جدی است. می‌توان گفت که دریافت این پیام به منزله سخت‌ترین ریجکت مجوز شینگن قلمداد شده و عموما با دلیل و توضیحی نهایی همراه می‌شود.

 • Your intention to leave the territory of the Member States before the expiry of the visa applied for could not be ascertained.
ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

به طور خلاصه این متن پیام‌آور این موضوع است که سفارت فرانسه به پرونده و درخواست ویزای فرانسه شما اطمینان کافی نداشته و شما را به عنوان یک متقاضی حقیقی و بی مورد به شمار نمی‌آورد.

در صورت مواجه شدن با ریجکت ویزای فرانسه پیشنهاد می‌شود پیش از تلاش مجدد برای درخواست ویزای فرانسه، با کمی تامل از مشاوره کارشناسان مجرب امور مهاجرت و بررسی دوباره جزئیات مدارک و جوانب پرونده توسط آنها بهره‌مند شوید. در ادامه قصد داریم به طور مختصر اشاره‌ای به شایع‌ترین موارد ریجکت شدن ویزای شینگن/ ویزای فرانسه داشته باشیم:

 • وجود سابقه کیفری در پرونده
 • ارائه مدارک تقلبی و فاقد اعتبار
 • عدم توانایی کافی برای توضیح هدف از سفر و اقامت در فرانسه
 • گذرنامه مخدوش و صدمه دیده
 • اعتبار کم یا فاقد اعتبار بودن پاسپورت
 • نداشتن برنامه سفر شفاف و عدم توانایی در ارائه آن
 • نامه مرجع فاقد اعتبار
 • عدم توانایی برای اثبات تمکن مالی
 • مدارک شناسایی و یا ازدواج غیرقابل قبول و مخدوش
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم توانایی اثبات محل اسکان در مدت زمان مسافرت
 • سوابق نامطلوب و ناموفق قبلی پرونده ویزای شینگن متقاضی

گروه ویزاچی با برخورداری از بیش از ده سال سابقه موفق در اموری نظیر اخذ انواع ویزا، وقت سفارت، و رفع ریجکتی ویزای شینگن، آماده خدمت‌رسانی و ارائه مشاوره به شما عزیزان می‌باشد.

هزینه اخذ ویزای شینگن فرانسه در سال 2021 چقدر است؟

در پایان این نوشتار باید به این موضوع اشاره کنیم که هزینه خدمات اخذ ویزای شینگن براساس پرونده متقاضی متغیر بوده و پس از ارزیابی اولیه توسط کارشناسان گروه ویزاچی، فارغ از نوع آن ( توریستی، تحصیلی و …) به دو گروه ویزای عادی و ویزای مولتی فرانسه تقسیم می‌شود.

بر طبق تصمیمات جدید اتحادیه اروپا، هزینه انواع ویزای کوتاه‌مدت شنگن فرانسه از ۶۰ به ۸۰ یورو (و از ۳۵ به ۴۰ یورو برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله) افزایش یافته است.

این تغییر قیمت درخواست ویزای شنگن از تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۰ (۱۳ بهمن ۱۳۹۸) به اجرا در آمده است، البته لازم به ذکر است که این موضوع مشمول ویزاهای سرزمین‌ها و قلمروهای تحت سلطه فرانسهFrench Overseas Territories ، انواع ویزای بلندمدت و قیمت‌های مذاکره شده بر سر توافق‌نامه تسهیل facilitation agreements نمی‌شود.

همچنین باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که هزینه‌های اجرایی و خدماتی کارگزاری وی اف اس گلوبال جدا بوده و معادل ۲۵ یورو برای هر درخواست است. در صورتی که بخواهید از طریق یک آژانس گردشگری برای ویزای فرانسه اقدام کنید، ملزم به پرداخت هزینه جداگانه‌ای برای خدمات و سرویس آژانس مربوطه خواهید بود.

تنها کافیست با گروه ویزاچی تماس بگیرید تا با استفاده از تجربه کاری و ارزیابی شرایط فعلی‌تان بهترین و قابل دسترس‌ترین فرصت مهاجرتی را در اختیارتان قرار دهیم.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه

سوالات متداول ویزای شینگن فرانسه

پروسه زمانی گرفتن ویزای شینگن / ویزای فرانسه برحسب فاکتورهایی نظیر ملیت متقاضی، هدف از  سفر متقاضی و وضعیت سفارت یا وی اف اس صادر کننده ویزا متغیر است. همچنین پرونده متقاضی دریافت ویزای فرانسه میبایست حداقل دو هفته قبل از وقت سفارت مورد نظر و یا حداکثر از ۳ ماه قبل از وقت سفارت مورد نظر به سفارت فرانسه ارسال شود.

هزینه خدمات ویزای شنگن فرانسه چقدر است؟

گرفتن ویزای شنگن فرانسه چقدر زمان می‌برد؟

به جز کودکان زیر ۶ سال، همسران افراد تابع فرانسه و دانشجویانی که پرونده‌شان توسط مرکز آموزشی فرانسوی مورد بررسی و تایید قرار گرفته، متقاضیان بزرگسال میبایست برای دریافت ویزای فرانسه کوتاه مدت مبلغ ۸۰ یورو و برای صدور ویزای بلند مدت /  اقامت مبلغ ۹۹ یورو پرداخت کنند.

چنانچه برای انجام بیش از یک هدف ( توریستی و کاری ) قصد سفر به فرانسه را داشته باشم چگونه باید اقدام کنم؟

عموما قصد از سفر متقاضی نشان‌گر اسناد و مدارک مورد نیاز( دعوت‌نامه، گواهی کارفرما و غیره) برای دریافت ویزای فرانسه متناسب با نیاز فرد است، بدین خاطر دلایل کاری و یا تحصیلی از لحاظ اهمیت و آماده‌سازی مدارک نسبت به دلایل توریستی اولویت دارند.

به طور کلی ریجکت ویزای شنگن فرانسه به چه صورت است؟

تصمیم اتخاذ شده برای ریجکت ویزای فرانسه شما ممکن است صریح explicit ( متقاضی از دلیل ریجکت ویزای خود باخبر می‌شود) و یا به صورت ضمنی implicit ( متقاضی طی ۲ ماه از ارسال درخواست ویزای فرانسه خود از ریجکت شدن ویزا باخبر نمی‌گردد) باشد.

در صورت ریجکتی ویزای شنگن فرانسه توسط سفارت چکاری می‌توان انجام داد؟

متقاضی درخواست ویزای فرانسه می‌تواند ظرف ۲ ماه از صدور رای سفارت نسبت به تصمیم اتخاذ شده تقاضای تجدید نظر کند.

ویزای شینگن فرانسه ویزا شنگن کاری ویزای بازدید خانواده تحصیلی توریستی ترانزیت عبور مدارک قیمت هزینه شنگن شینگن اقامت مهاجرت وقت سفارت فرانسه
ویژگی‌های عکس بیومتریک چیست؟

عکس متقاضی میبایست جدید و مطابق با چهره واقعی متقاضی دریافت ویزای فرانسه باشد. طول قطع عکس بیومتریک ۴۵ میلی متر در ۳۵ میلی متر و اندازه چهره فرد موجود در عکس نیز میبایست بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر( بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کل فضای عکس را شامل شود) از چانه تا بالای پیشانی باشد( به استثنای موی سر).

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰