ویزای کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته است که از نظر اقتصادی، رفاه اجتماعی، بهداشتی، تحصیلی و آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. علاوه بر موارد گفته شده سیاست جذب نیروی کار و شهروند دولت کانادا، باعث شده این کشور همواره از مقاصد اولیه بسیاری از مهاجران برای اقامت باشد. در کشور ما هم علاوه بر وجود تحریم‌ها، این کشور جزو محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت است.

برای اقامت کانادا باید حتما ویزای کانادا داشته باشید. ویزای کانادا مجوز ورود به خاک این کشور است و با توجه به هدف متقاضیان از مهاجرت، در انواع مختلفی صادر می‌شود. در واقع ویزای کانادا مدرکی است که نشان می‌دهد شخص دارنده آن، شرایط ورود و اقامت در این کشور را دارد.

دولت کانادا قوانین سفت و سختی برای صدور ویزا دارد؛ به همبن جهت برای مهاجرت به این کشور، باید با انواع ویزای مهاجرتی به کانادا و شرایط اخذ آن آشنا باشید. در ادامه با انواع ویزای کانادا، شرایط درخواست ویزا، مدارک و هزینه‌ی اخذ ویزا آشنا می‌شویم، با ما همراه باشید.

ویزای کانادا

بهترین قیمت ویزا

در سریع ترین زمان

صفر تا صد مهاجرت

مشاوره رایگان

مشتریانی که به ما اعتماد کردن

سوالات متداول

متن

شرایط ویزای به کانادا چیست؟

مراحل اخذ ویزای کانادا

برای درخواست ویزا کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد؛ ثبت نام آنلاین و مراجعه حضوری به سفارت کانادا.

اولین مرحله در ثبت نام آنلاین ایجاد حساب کاربری است. پس از ثبت حساب کاربری، فرد متقاضی یککد پیگیری دریافت می‌کند که ادامه مراحل پیگیری اخذ ویزا و تمامی مسائل مربوط به پرونده از طریق این کد انجام می‌شود. توصیه ما برای شما عزیزان اقدام به ثبت نام آنلاین است تا از این راه هم در وقت و هم هزینه‌های مربوطه صرفه‌جویی کنید. شرایط و مراحل اخذ ویزا برای هر کدام از انواع ویزایی کانادا متفتوت است ولی به طور کلی این مراحل شامل موارد زیر است:

 • ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه‌های مربوط به ویزا و انگشت‌نگاری
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه کد پیگیری
 • دریافت نامه انگشت‌نگاری
 • حضور در یکی از سفارت خانه‌های کانادا برای انگشت‌نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و دریافت ویزا

در ثبت نام حضوری، فرد متقاضی به یکی از مراکز وک مراجعه کرده و با ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌، انگشت‌نگاری می‌کند و به کشور برمی‌گردد. در حین ارائه مدارک ایمیل دریافت شده، پل ارتباطی بین فرد و سفارت کانادا خواهد بود.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلفی برای متقاضیان صادر می‌شود. هر ویزایی با هدف خاصی برای هر نفر صادر می‌شود و مدت زمان اعتبار برای هر کدام از انوع ویزا متفاوت است. انواع ویزای کانادا عبارتند از:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای سرمایه‌گذاری
 • ویزای دیپلماتیک یا سیاسی
 • ویزای محرمانه
 • ویزای تسهیلات
 • ویزای کسب و کار یا نمایندگی
 • ویزا با هدف تولد فرزند
 • ویزای اقامت موقت کانادا
 • ویزای کاری

در ادامه به بررسی چند مورد از مهمترین ویزاهایی که پرسش بسیاری از متقاضیان ایرانی است می‌پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای توریستی است. ویزای توریستی کانادا این امکان را به متقاضی می‌دهد تا با هدف گردشگری و جهانگردی برای مدت معین وارد خاک کشور کانادا شود. پس از پایان اعتبار زمانی ویزا، فرد مورد نظر باید این کشور را ترک کرده و یا اعتبار زمانی ویزا را مجددا تمدید کند. ویزای توریستی انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به هدفتان از سفر به کانادا یکی از آنها را دریافت کنید. انواع ویزای توریستی عبارتند از:

ویزای توریستی کوتاه مدت

به این نوع ویزا، ویزای سینگل یا یک بار ورود هم گفته می‌شود. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است و دارندگان آن می‌توانند به مدت 90 روز در کانادا بمانند. در طول این دوره شما نباید از کانادا خارج شوید ولی در صورت خروج، باید مجددا برای ورود به کشور، ویزایتان را تمدید کنید.

ویزای مولتیپل یا بلند مدت

به ویزای مولتیپل، ویزای چند بار ورود هم گفته می‌شود. اعتبار زمانی این ویزا 5 ساله است و شما می‌توانید به شکل نامحدود و هر چند بار که می‌خواهید از کشور خارج شده و دوباره به آن برگردید. در هر بار ورود به خاک کانادا شما می‌توانید به مدت 6 ماه در داخل کشور بمانید و پس از پایان این دوره کافیست چند ساعت از کشور خارج شده و دوباره به آن برگردید.

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که سیستم آموزشی و تحصیلی سطح بالایی دارد. به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا، از جمله کشور ما ایران متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستند.

ویزای تحصیلی به افرادی داده می‌شود که از دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل بورسیه و پذیرش گرفته‌اند. ویزای تحصیلی دو نوع است؛ ویزای دانشجویی و ویزای دانش‌آموزی. خانواده‌ها و فرزندان متقاضیان در دوران تحصیل می‌توانند با اخذ ویزای توریستی به دیدن عزیزانشان بروند. همچنین همسر متقاضی می‌تواند از طریق دریافت ویزای کاری هم به کانادا سفر کرده و درخواست اقامت کند. مراحل اخذ ویزای تحصیلی به ترتیب عبارتند از:

 • دریافت اطلاعات متقاضی برای بررسی شرایط توسط گروه مسافرتی ویزاچی
 • انتخاب مدرسه یا کالج توسط فرد متقاضی
 • شروع مکاتبات با مدرسه یا دانشگاه مورد نظر
 • دریافت نامه پذیرش از مرکز آموزشی مربوطه در کانادا
 • ترجمه تمامای مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تکمیل فرم توصیه‌نامه توسط مدیر مدرسه فعلی متقاضی و یا آموزش دانشگاه
 • حضور فرد متقاضی برای انگشت‌نگاری در یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران از قبیل؛ ترکیه، امارات، عراق، آذربایجان و ارمنستان
 • بررسی مدارک ارسال شده توسط دولت کانادا و اعلام نتیجه از سوی سفارت کانادا

ویزای کاری کانادا

نوع دیگری از ویزاها، ویزای کاری کاناداست که دولت این کشور با هدف خود اشتغالی و ایجاد کسب و کار صادر می‌کند. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دارد و بدون آن، درخواست فرد متقاضی ریجکت می‌شود. توجه داشته باشید که اگر به عنوان نیروی کار ماهر می‌خواهید اقدام به گرفتن ویزای کاری بکنید، باید از کارفرمای خود درخواست دعوت نامه بکنید؛ اما اگر برای خود اشتغالی یا استارت‌آپ می‌خواهید درخواست ویزا کنید، باید یک ادعانامه مبنی بر اینکه خواهان ایجاد یک فرصت شغلی منحصر به فرد و خلاقانه هستید، ارائه کنید.

ویزاچی

اگر قصد دریافت هر گونه ویزا برای مهاجرت و اقامت به کانادا دارید، توصیه می‌کنیم حتما به مراکز قانونی و معتبر اخذ انواع ویزا مراجعه کنید. تمامی خدمات ویزا و مهاجرت کانادا در گروه توریستی و مهاجرتی ویزاچی، توسط کارشناسان مجرب و متخصصین امور مهاجرتی انجام می‌شود. ویزاچی با داشتن تیم تخصصی و مشاورین باتجربه، اقدام به انجام امور مهاجرتی متقاضیان عزیز می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی ویزاچی مراجعه فرمایید.

راهنمای ویزای در کانادا چگونه است؟

متن

چرا گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

8 دیدگاه

 1. وحید گفت:

  سلام. آیا در سن 40 سالگی میتوان برای مهاجرت تحصیلی اقدام کرد؟

 2. سمانه گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم(لیسانس).میخواستم بدونم اگر برم مدرک حسابداری فنی حرفه ای هم بگیرم امتیاز به حساب میاد برای مهاجرت یا خیر؟

 3. علی گفت:

  سلام. میخواستم بدونم اگر یه خانواده ۴ نفری (که دوتا فرزند خانواده بالای ۲۱ سال هستند) قصد مهاجرت به کانادا داشته باشن از طریق ویزای سرمایه گذاری و مبلغی بالاتر از یک میلیون دلار داشته باشن و بخوان در کانادا به هر نحو ممکن سرمایه گذاری کنند میتونن مهاجرت کنن ؟

  • ویزاچی گفت:

   علی عزیز، فرزندان شما چون بالای ۲۱ سال هستند، درپرونده مهاجرتی شما قرار نمی‌گیرند. اما همسر را با خود می‌توانید همراه کنید.

 4. سعید فراهانی گفت:

  خسته نباشید. در برنامه نیروی کار فدرال که نیاز چندانی به مدرک تحصیلی نیست ،اگر سابقه تحصیلات و کار ما باهم مرتبط نباشه،آیا امتیاز مدرک تحصیلی و سابقه کار رو میگیریم?

  • ویزاچی گفت:

   جناب فراهانی عزیز، در برنامه نیروی کار ماهر ماهر فدرال، مدرک تحصیلی یکی از موارد مهم و امتیاز آور است. به صورت کلی نباید تفاوت زیادی بین سابقه کار و مدرک تحصیلی شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰