ویزای استارت آپ کانادا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائمی این کشور وجود دارد. یکی از مطمئن‌ترین و امن‌ترین روش‌های گرفتن اقامت، مهاجرت با ویزای استارت‌آپ است. در چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا به منظور تشویق صاحبان مشاغل و کسب و کار برای مهاجرت کانادا، ویزای استارت‌آپ را مطرح کرد تا با این کار افرادی که ایده‌های خلاق و نوآورانه دارند، بتوانند به این کشور مهاجرت و کار‌آفرینی بکنند. دولت کانادا با این کار، علاوه بر اینکه منابع انسانی مورد نیازش را تامین می‌کند؛ با ورود سرمایه‌ی خارجی به داخل کشور، منجر به تولید ثروت و اشتغال‌زایی هم می‌شود.

اگر برای شروع بیزینس، ایده‌ای نو و ابداعی دارید و تواناییِ کارآفرینی با هدف رشد و توسعه کسب و کارتان را در خود می‌بینید، ویزای استارت آپ مناسب‌ترین روش برای مهاجرت به کانادا برای شماست.

مهاجرت به کانادا با ویزاچی

بهترین قیمت ویزا

در سریع ترین زمان

صفر تا صد مهاجرت

مشاوره رایگان

مشتریانی که به ما اعتماد کردن

سوالات متداول

متن

راهنمای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

اگر بخواهیم به صورت دقیق ویزای استارت‌آپ را تعریف کنیم؛ این ویزا نوع دیگری از ویزای کاری کانادا و یک روش سرمایه‌گذاری با هدف راه‌اندازی بیزینس جدید در این کشور است. ایده‌ای که برای شروع کسب و کارتان در نظر دارید، باید پتانسیل رشد بالا در جهت حل مساله یا رفع یک نیاز اساسی در بازار کار آن کشور را داشته باشد. در واقع دولت کانادا این ویزا را برای بالا رفتن سطح زندگی و رفاه اجتماعی مردمش ارائه می‌دهد و اگر استارت‌آپ شما نوآورانه باشد و بتواند ایجاد شغل کند، این کشور از شما حمایت کرده و بستر مهاجرت را برایتان فراهم می‌کند.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

در ابتدا لازم است بدانید گرفتن ویزا برای هر کدام از ایالت‌ها و شهرهای کانادا شرایط مخصوص به خود دارد. در واقع سرمایه لازم برای شروع بیزنس و قوانین مهاجرتی برای هر کدام از شهرهای کانادا متفاوت است. شرایط عمومی برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا عبارتند از:

 • داشتن ایده‌ای تازه و مبتکرانه که منجر به راه‌اندازی بیزینس شود.
 • کسب و کار شما منجر به ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی شود.
 • استارت آپ شما توانایی رقابت در سطح جهانی داشته باشد.
 • اثبات بیزینس مورد نظرتان و جلب اعتماد یکی از سازمان‌‌های مورد تایید دولت کانادا
 • تمکن مالی و سرمایه کافی برای زندگی به مدت یکسال در این کشور
 • تسلط کافی به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح آیلتس 5 یا مدرک زبان CLB با نمره‌ی حداقل 5

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ

مدارک شما توسط سازمان مهاجرت کانادا بررسی شده و پس از اینکه مورد تایید قرار گرفت، ویزای استارت‌آپ برای شما صادر می‌شود. این ویزا شامل تاییدیه اقامت دائم یا COPR است که در بردارنده‌ی مشخصات فردی و عکس شماست. هنگام ورود به کانادا علاوه بر ویزا، تاییدیه را نیز باید همراه خود داشته باشید؛ بنابراین اگر مشکلی در اطلاعات ثبت شده در COPR وجود داشت، حتما با سازمان صدور ویزا تماس بگیرید.

بعد از اینکه موفق به اخذ ویزای استارت آپ کانادا شدید، اکنون می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. برای اینکه بتوانید اقامت دائم دریافت کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • بیزینس مورد نظرتان در این کشور تاسیس شده و اشتغال‌زایی کند.
 • فرد متقاضی باید حداقل ده درصد از حق رای را در شرکت داشه باشد.
 • تا پنج نفر می‌توانند از طریق این بیزینس اقدام به اخذ اقامت دائم بکنند.
 • هیچ فرد دیگری نمی‌تواند بیشتر از پنجاه درصد از حق رای شرکت را داشته باشد.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

مدت زمان مشخص و دقیقی برای صدور نهایی ویزا نمی‌توان در نظر گرفت و طول این دوره برای هر فرد ممکن است متغیر باشد؛ ولی به طور میانگین، صدور ویزای استارت آپ برای متقاضیان، بین 12 تا 16 ماه زمان می‌برد.

اگر تجربه و اطلاعات کافی برای انجام امور مهاجرتی و همچنین ترجمه و ارسال مدارک مورد نیاز به سافرت کانادا ندارید، می‌توایند انجام کلیه مراحل را به دست کارشناسان و متخصصین ما در گروه توریستی ویزاچی بسپارید و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسید.

راهنمای مهاجرت توریستی به کانادا چگونه است؟

شرایط سازمان های حامی: ونچر کاپیتال، انجل اینوستر و انکاباتور چیست؟‌

ونچر کپیتال ها، venture capitals خوش اشتها هستند. معمولا آنها به دنبال ایده های بزرگتر می‌گردند که مراحل رشد اولیه را سپری کرده باشند. پس اگر سراغ آنها میروید با ارسال ایمیل ایده ای که چند سال در ذهن خودتان بوده را مطرح نکنید. ونچرها معمولا در همان ابتدا رکورد فروش شما را سوال می‌کنند. تجربه ما نشان می‌دهد venture capital به دنبال ایده‌ای میگردد که توانایی تولید چند میلیون دلار را داشته باشد و در حال حاضر هم چند صد هزار دلاری فروش دارد.

انجل اینوستورها،angel investors سرمایه گذاران شخصی یا شرکت های متوسطی هستند که نسبتا راحت تر از ونچرها پروژه میپذیرند. معمولا انجل ها در قبال دریافت درصدی از سهام شرکت ها به آنها مبالغی را پیشنهاد میکنند که با آن مبالغ شرکت ها خون تازه ای برای حرکت به جلو بدست می آورند.

انکوباتورها، incubators مراکز رشد هستند. انکوبارتور پولی به استارتاپ ها نمی‌دهند و بلکه اصولا مبالغی هم دریافت میکنند. نقش انکوبارتور ها آماده سازی استارتاپ ها برای شروع کار است. انکوبارتور ها اطلاعات در خصوص نحوه شروع و رشد کسب و کار می‌دهند و همچنین راه‌های افزایش سرمایه را نیز آموزش می‌دهند. نقش دیگر انکوبارتورها نظارت یا همان mentorship است و روند رشد ابتدایی شرکت ها را مورد بررسی قرار میدهند.

هزینه اخذ ویزای استارت آپ کاندا

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های متقاضیان، هزینه‌های مربوط به گرفتن ویزای استارت آپ کاناداست. از آنجایی که در این نوع از مهاجرت، برخلاف ویزای خرید بیزینس کانادا، شما برای شروع کسب و کارتان نیاز به پول ندارید و هزینه‌ی مربوطه توسط سازمان مورد نظر پرداخت می‌شود؛ مهاجرت از طریق ویزای استارت‌آپ یکی از آسان‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به کاناداست.

تنها هزینه‌ای که به عهده خود متقاضی است؛ هزینه‌های مربوط به زندگی خانواده و خود متقاضی است. شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که توانایی تامین هزینه‌های زندگی در این کشور را تا زمانی که کسب و کارتان به درآمدزایی برسد، دارید.

توجه داشته باشید که تمامی هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای استارت آپ، اقامت، هزینه‌ی بیومتریک، انگشت‌نگاری، گرفتن مدارک زبان، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه و ارسال مدارک به عهده متقاضی است.

میزان بودجه و تمکن مالی برای اقامت در کانادا چقدر است؟

همان‌طور که قبلا گفتیم، شما باید شرایط لازم برای پوشش هزینه‌های زندگی در کانادا را برای مدت زمان معلومی داشته باشید تا از جانب دولت این کشور اجازه ورود به شما داده شود. اما اینکه هزینه زندگی برای شش ماه یا یک سال زندگی در این کشور چقدر است، بستگی به تعداد نفرات خانوداده و همراهان متقاضی دارد.

با توجه به اینکه نرخ دلار دائما در حال نوسان است، نمی‌توان بودجه‌ی مشخصی برای جزئیات زندگی هر فرد در کانادا مشخص کرد. مقدار بودجه لازم برای تعداد نفرات خانواه‌ها، متغیر است و هر ساله از طرف دولت این کشور به روزرسانی می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌های لازم برای زندگی در کانادا و نحوه اخذ ویزای استارت آپ کانادا، با همکاران ما در گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی تماس گرفته و یا به سایت اینترنتی ویزاچی مراجعه کنید.

چرا گروه مهاجرتی و توریستی ویزاچی ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ویزای کاری کانادا استارت آپ هزینه مدارک ویزا استارتاپ اقامت دائم ورک پرمیت مجوز کار کانادا

ویزای استارتاپ کانادا برای کارافرینانی است که قصد دارند ایده های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند. این کارافرینان پس از دریافت نامه حمایتی از سازمان های مجاز، برای خود و همه اعضای خانواده شان درخواست مهاجرت به کانادا را میدهند. این افراد نوآور با بخش خصوصی کانادا ترکیب شده و کسب و کارهایی در مقیاس جهانی شکل میدهند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت اپ چطور است؟

با ویزای استارتاپ کانادا (Start-up) این کشور به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآور را داشته و می‌توانند ایجاد شغل نمایند. ویزای استارتاپ کانادا با هدف رقابتی تر بودن کانادا در حوزه جذب استارتاپ ها راه اندازی شده است و نگاه کانادا به آینده این ویزا بسیار روشن است.
چشم انداز ویزای استارتاپ کانادا این است که بستری مانند سیلیکان ولی امریکا ساخته شود که بهترین های دنیا راهی کانادا شوند. 

ایده نوآورانه، شرط لازم ولی نه کافی

ایده عالی و خلاقانه دارید؟‌ ایده شما توانایی رشد در مدت زمان کوتاه را دارد؟‌  خب حالا وقت آن است که از یکی از سازمان های مورد تایید دولت کانادا تاییدیه بگیرید و آنها را راضی به سرمایه گذاری در ایده خود کنید. موفق شدید نامه ساپورت بگیرید؟‌ حالا باید اداره مهاجرت کانادا هم قانع شود که قصد راه اندازی استارتاپ را دارید. در پایان اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ به شما و خانواده شما تعلق خواهد.
ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

شرایط متقاضی ویزای استارت آپ کانادا

با ویزای استارتاپ نباید قصد مستقر شدن در کبک را داشته باشید. حالا نگاهی بیندازیم به پیش نیازهای این مروارید درخشان، بله منظورمان همان ویزای استارتاپ کاناداست.

شرط اول:‌ آیلتس ۵ بگیرید.

شرط دوم:‌ نامه ساپورت بگیرید.

شرط سوم:‌ حداقل یک سال تحصیل دانشگاهی داشته باشید.

شرط چهارم: ‌سوء پیشینه و مشکل پزشکی که منجر به منع ورود به کانادا شود را نداشته باشید.

شرط پنجم: توان ساپورت مالی خود و خانواده تان را به مدت ۶ ماه دارید.

تا ۵ نفر از این طریق به عنوان صاحبان یک کسب و کار می‌توانند اقدام کنند.

ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

مراحل ویزای استارت آپ کانادا

مرحله اول:‌ ایده یا بیزنس خود را آماده کنید. اما نه هر پروژه ای، ارائه یک ایده نو، بر پایه تکنولوژی و در مقیاس جهانی الزامیست. بیزینس پلن بنویسید و سازمان مناسب برای حمایت را پیدا کنید.

مرحله دوم:‌ بیایید خوش بین باشیم. پرزنت شما به خوبی پیش رفت و مرحله اول که البته خود به تنهایی هفت خانی هست را گذراندید. حالا پس از توافق با سازمان حامی نامه ساپورت را میگیرید. سازمان حامی همزمان با ارسال نامه ساپورت برای شما، نامه تعهد را نیز برای اداره مهاجرت کانادا ارسال میکند.

مرحله سوم:‌ حالا شما نامه ساپورت دارید. پس وقت کار با اداره مهاجرت کاناداست. مدارک را آماده کنید و درخواست ویزای اقامت و ویزا کار (برای افراد ضروری)‌ را ارسال کنید.

مرحله چهارم:‌ معمولا جواب درخواست ویزای کار زود به دست شما می رسد. سوال میکنید چند ماه؟‌ بین سه تا شش ماه پاسخ شماست. فراموش نکنید همزمان پروژه اقامت دایم شما در جریان است. پس هنوز تحت نظارت اداره مهاجرت هستید.

مرحله پنجم و ششم:‌ در صورتی که اداره مهاجرت تصمیم به چک کردن پروژه شما داشته باشد اینجا سر و کله سازمان های دیگری پیدا میشود که پایین تر در همین مقاله در مورد آن ها صحبت کرده ام. در مرحله peer review یکی از این سازمان ها شروع به جمع آوری اطلاعات میکند. اطلاعات از سازمان حامی و اداره مهاجرت گرفته میشود و نتیجه بررسی به اداره مهاجرت داده میشود. 

مرحله هفتم:‌ تبریک، حالا وقت آن است که اقامت دائم خود را بگیرید. از این جا به بعد مسئولیتی در قبال پروژه ندارید.

ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

شرایط سازمان های حامی: ونچر کاپیتال، انجل اینوستر و انکاباتور چیست؟‌

ونچر کپیتال ها، venture capitals خوش اشتها هستند. معمولا آنها به دنبال ایده های بزرگتر می‌گردند که مراحل رشد اولیه را سپری کرده باشند. پس اگر سراغ آنها میروید با ارسال ایمیل ایده ای که چند سال در ذهن خودتان بوده را مطرح نکنید. ونچرها معمولا در همان ابتدا رکورد فروش شما را سوال می‌کنند. تجربه ما نشان می‌دهد venture capital به دنبال ایده‌ای میگردد که توانایی تولید چند میلیون دلار را داشته باشد و در حال حاضر هم چند صد هزار دلاری فروش دارد.

انجل اینوستورها،angel investors سرمایه گذاران شخصی یا شرکت های متوسطی هستند که نسبتا راحت تر از ونچرها پروژه میپذیرند. معمولا انجل ها در قبال دریافت درصدی از سهام شرکت ها به آنها مبالغی را پیشنهاد میکنند که با آن مبالغ شرکت ها خون تازه ای برای حرکت به جلو بدست می آورند.

انکوباتورها، incubators مراکز رشد هستند. انکوبارتور پولی به استارتاپ ها نمی‌دهند و بلکه اصولا مبالغی هم دریافت میکنند. نقش انکوبارتور ها آماده سازی استارتاپ ها برای شروع کار است. انکوبارتور ها اطلاعات در خصوص نحوه شروع و رشد کسب و کار می‌دهند و همچنین راه‌های افزایش سرمایه را نیز آموزش می‌دهند. نقش دیگر انکوبارتورها نظارت یا همان mentorship است و روند رشد ابتدایی شرکت ها را مورد بررسی قرار میدهند.

هزینه ویزای استارت آپ کانادا

اولین سوالی که بیشتر متقاضیان میپرسند مقدار پول لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کاناداست. در این بخش مقاله این موضوع را کامل پوشش داده ایم. 

هزینه های شرکت های سرمایه گذار 

انجل اینوستورها و ونچرها معمولا روی ایده های بزرگ تر که پا گرفته اند سرمایه گذاری میکنند و مبلغی هم برای سرمایه گذاری در این ایده ها تزریق میکنند. پس متقاضی که با این گروه ها کار میکند الزامی به پرداخت مبلغی به این شرکت ها ندارد. 

اما انکوباتور ها که همان مراکز رشد هستند برای برگزاری دوره های آموزش کسب و کار و منتورشیپ مبلغی را دریافت میکنند که مرکز به مرکز این مبالغ متفاوت هستند. این مبالغ معمولا بین پنجاه تا صد هزار دلار برای هر گروه خواهد بود. 

ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

هزینه های رسیدگی به پرونده در اداره مهاجرت کانادا

مبلغ درخواست ویزای کار در برنامه استارتاپ به ازای هر متقاضی اصلی
جاب آفر ۲۳۰ دلار
ورک پرمیت ۲۵۵ دلار
ورک پرمیت همسر ۲۵۵ دلار
ویزای بازدید فرزندان ۱۰۰ دلار
مبلغ درخواست اقامت دایم در برنامه استارتاپ به ازای هر متقاضی اصلی 
اقامت دائم ۲,۰۷۵ دلار
اقامت دائم همسر ۱,۳۲۵ دلار
اقامت هر کدام از فرزندان ۲۲۵ دلار

روش های مهاجرت به کانادا و ویزای کاری کانادا استارت آپ با کارشناسان ویزاچی

مبلغ تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به اداره مهاجرت

شما باید سرمایه کافی برای یکسال اول زندگی در کانادا را برای تامین هزینه های اولیه خود و خانواده‌تان داشته باشید. دقت کنید که این هزینه ارتباطی با سرمایه گذاری در کشور کانادا ندارد و در این نوع ویزا شما شخصا نیازی به سرمایه گذاری ندارید.
معمولا آفیسر ها توقع دارند که شما ۵۰٪ هزینه زندگی خود و خانواده تان را داشته باشید. این مبلغ بر اساس جدول LICO مشخص میشود. این جدول سالیانه توسط اداره مهاجرت کانادا اعلان میشود.  در این جا خلاصه مورد نیاز شما را آورده ایم.
دقت کنید که ما مبالغ را بر اساس ۶ ماه یا همان ۵۰٪ جدول LICO در سال ۲۰۲۱ محاسبه کرده ایم و عدد نهایی را برای شما نوشته ایم.
مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از برنامه استارتاپ برای افراد مجرد حدودا ۷ هزار دلار کانادا
مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از برنامه استارتاپ برای افراد متاهل بدون فرزند حدودا ۹ هزار دلار کانادا
مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از برنامه استارتاپ برای افراد متاهل با یک فرزند حدودا ۱۱ هزار دلار کانادا
مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از برنامه استارتاپ برای افراد متاهل با دو فرزند حدودا ۱۴ هزار دلار کانادا
ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

تعاریف مهم در برنامه مهاجرتی استارتاپ

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ Letter of Support

اولین قدم در برنامه استارت اپ کانادا اقدام برای دریافت نامه حمایت از سرمایه گذاران مورد تایید است. در این نامه یکی از سازمان های مورد تائید کانادا حمایت خود را از شما و علاقه شان برای ساپورت ایده یا طرح شما را بیان میکنند. نامه ساپرت مستقیم برای شما به عنوان مجری طرح ارسال خواهد شد.
همزمان نامه ای از سوی این سازمان های حمایت کننده برای اداره مهاجرت کانادا نیز صادر میشود. در ادامه با این نامه آشنا می‌شوید.
نامه ساپورت باید در پرونده درخواست ویزای کار و اقامت دائم به اداره مهاجرت ارایه شود.

روش های مهاجرت به کانادا و ویزای کاری کانادا استارت آپ با کارشناسان ویزاچی

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا Commitment certificate

شرکتی که نامه ساپورت را به شما داده همزمان نامه ای را برای اداره مهاجرت ارسال میکند و در آن اعضای گروه و طرح مورد نظر را اطلاع میدهند. پس گواهینامه شامل اطلاعاتی در خصوص توافق بین متقاضی و سازمان سرمایه گذار است.
ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در استارت اپ به چه معنی است؟

اعضای کلیدی یا همان Essential Applicant به اعضایی میگونید که عضو جدا نشدنی از پروژه استارت آپ هستند. مثلا تصور کنید ایده شما در خصوص اپلیکیشن موبایل باشد، خب در این طرح فردی که توسعه گر نرم افزار یا همان توسعه دهنده ایده است قطعا جز افراد ضروی گروه خواهد بود و توسعه ایده بدون او غیر ممکن خواهد شد. اگر به هر دلیلی پرونده اعضای کلیدی رد شود، پرونده سایر افرادی که در تعهدنامه ذکر شده‌اند نیز مردود می‌شود.
اعضای غیر کلیدی یا همان Non-essential افرادی هستند که بدون وجود آنها پروژه باز قابل اجرا خواهد بود. در مثال قبلی که آوردیم، تصور کنید مدیر بازاریابی همان طرح به احتمال فراوان یکی از اعضای غیر ضروری گروه می باشد. اگر او در گروه نباشد شاید لطمه خیلی جدی به توسعه ایده وارد نشود.
اگر یکی از اعضای کلیدی گروه به هر دلیلی مرود شود، تمام اعضا مردود خواهند شد و پرونده مختومه میشود. حتی اگر یکی از افراد وابسته به اعضای کلیدی مردود شوند، مثلا فرزند یا همسر یکی از اعضای ضروری، باز هم پرونده کل گروه مرود خواهد شد. بگذارید برای درک بهتر این موضوع یک مثال بزنیم:

روش های مهاجرت به کانادا و ویزای کاری کانادا استارت آپ با کارشناسان ویزاچی

رضا به همراه ۴ تن از همکارانش طرح استارتاپی توسعه نرم افزار را ارایه کرده و از یکی از انجل اینوستور ها نامه ساپورت را دریافت کرده‌اند. در این گروه رضا و علی و ترانه اعضای اصلی گروه هستند. ترانه و علی متاهل هستند و همسر ترانه، بابک همزمان با ترانه اقدام به ویزای کار و اقامت دایم خود میکند.پس از انجام آزمایشات پزشکی مشخص میشود که بابک (همسر ترانه) بیماری ام اس دارد. آفیسر درخواست اقامت دایم کل اعضای گروه را مردود میکند. کل اعضای گروه حالا inadmissible هستند و امکان ادامه پروژه مهاجرت برایشان در این پرونده وجود نخواهد داشت.

ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

مجوز کار ویزای کاری کانادا استارت آپ

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا (Start-up Visa) این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به عنوان یک کارآفرین در توسعه کسب و کار خود مشغول به کار شوید. این مجوز تنها به مدت یک سال دارای اعتبار خواهد بود و به شما امکان کار کردن در کانادا، مادامی که درخواست اقامت دائم شما در حال بررسی است را می‌دهد. اکثر درخواست‌های اقامت دائم در این یک سال رسیدگی می‌شوند. در غیر این صورت امکان تمدید این مجوز نیز وجود خواهد داشت.
در این نوشتار به نحوه درخواست این مجوز کار کوتاه مدت و شرایط آن می‌پردازیم. این مجوز کار کوتاه مدت تنها برای افرادی است که از سازمان‌های معرفی شده، تعهدنامه و نامه حمایت دریافت کرده باشند. اگر واجد شرایط این مجوز باشید، باید قبل از درخواست اقامت دائم، برای دریافت آن اقدام کنید.

روش های مهاجرت به کانادا و ویزای کاری کانادا استارت آپ با کارشناسان ویزاچی

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

برای واجد شرایط شدن این مجوز کار، باید:
 • قصد زندگی در استان یا قلمرویی از کانادا، به جز استان کبک را داشته باشید
 • هزینه توافق کارفرما را پرداخت کنید (۲۳۰ دلار)
 • تعهدنامه و نامه حمایت را از سازمان‌های معرفی شده دریافت کرده باشید
 • سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را به مدت ۵۲ هفته داشته باشید
آیا همسر و فرزندان هم میتوانند ویزای همراه بگیرند؟
اگر برای مجوز کار یا همان Work Permit اقدام می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان وابسته خود را تحت شرایطی با خود در مهاجرت به کانادا همراه کنید.
همسر
اگر همسر شما قصد کار در کانادا را دارد، می‌تواند به عنوان همسر نیروی کار ماهر اقدام به اخذ مجوز کار Open Work Permit و تکمیل فرم‌های مربوطه نماید.
فرزندان
اگر فرزندان وابسته شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارند، باید نسبت به اخذ مجوز تحصیل (استادی پرمیت) و کار و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام نمایند.

روش های مهاجرت به کانادا و ویزای کاری کانادا استارت آپ با کارشناسان ویزاچی

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ چیست؟

 • کسب و کار مورد نظر باید در کانادا تاسیس و عملیاتی شود.
 • متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای در شرکت را داشته باشد.
 • هیچ شخص دیگری نمی‌تواند ۵۰ درصد یا بیشتر از حق رای در این شرکت را داشته باشد.
ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

اما کانادا چطور رویه کاری سازمان های حمایتی را بررسی میکند؟

سوال خوبی است که باید همه متقاضیان پاسخ آن را بدانند. از طریق Peer Review 

Peer Review چیست؟‌ کنترل کیفیت کار سازمان های سرمایه گذار توسط پلیس مخفی 

پلیس مخفی کیست؟ سازمان NACO که مسولیت کنترل کار گروه های انجل را دارد و سازمان CVCA که مسولیت کنترل فعالیت های ونچر کپیتال ها را به عهده دارد پلیس های مخفی استارتاپ هستند.

تمام تلاش اداره مهاجرت کانادا جلوگیری از تقلب است. نقش Peer Review دقیقا این است که مطمین شوند معامله انجام شده بین سرمایه گذار و ایده گذار قانونی بوده است.

Peer Review پیر ریویو گاهی میتواند به دلیل شک کردن آفیسرها به رابطه بین سرمایه گذار و کارافرین باشد یا اینکه گاهی صرفا به صورت رندوم و تصادفی انجام میشوند. 

آفیسرهای نامه تعهد را در اختیار سازمان های مسول انجام Peer Review میگذارند تا آنها از توافق بین طرفین آگاه شوند. سازمان های سرمایه گذار هم باید پکیجی که طبق آن با ایده گذار توافق کردند را در اختیار قرار دهند تا این انجمن ها بتوانند کار کنترل کیفی خود را انجام دهند.

هدف از تمام این فعالیت ها این است که مطمین شوند که بررسی های کافی در زمان صدور نامه ساپورت انجام شده. اما منظور ما از برسی هایی که باید ونچر ها و انجل ها و انکوباتور ها، قبل از صدور نامه ساپورت، انجام دهند چیست؟‌

 • مقدار بررسی انجام شده توسط سازمان های صادر کننده نامه ساپورت چقدر بوده است؟
 • تعهدات انجام شده بین متقاضی و سازمان صادر کننده نامه ساپورت چه بوده؟
 • اطمینان از اینکه استارتاپ در کانادا ثبت شده است.
 • اطمینان از این که ساختار سهام رعایت شده است.
 • اطمینان از این که تمرکز استارتاپ روی ایده های با پتانسیل رشد سریع است.
 • اطمینان از این که استارتاپ در برنامه های انکوبار شرکت کرده است (در خصوص نامه ساپورت انکوبارتورها).
 • اطمینان از اینکه تیم مدیریت استارتاپ از مالکیت معنوی کسب و کار محافظت کرده است.

وضعیت مهاجرت اعضای خانواده متقاضی ویزای کاری کانادا استارت آپ

همه اعضای خانواده متقاضی امکان درخواست ویزای همراه را دارند. این قانون شامل همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال میشود. 

ویزای همراه در زمان ورک پرمیت

اگر متقاضی در لیست اعضای کلیدی بیزینس قرار داشته باشد، برای متقاضی امکان درخواست ویزای کار وجود دارد. به صورت همزمان همسر او امکان درخواست ویزای کار باز را خواهد داشت. این ویزا به همسر متقاضی استارتاپ کانادا اجازه میدهد تا بدون محدودیت در کانادا کار کند.

فرزندان متقاضی استارتاپ کانادا هم میتوانند از مزیت تحصیل با هزینه کانادایی بهره مند شوند.

ویزای همراهان برای اقامت دائم کانادا

طبیعتا در زمان درخواست اقامت دائم کانادا نیز همسر و فرزندان او همراهی خواهند کرد. برای تمامی اعضای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال امکان درخواست اقامت دائم کانادا به طور همزمان وجود دارد.

ویزای کاری کانادا استارت آپ مهاجرت هزینه مدارک پیکاپ ویزا ثبت شرکت در برنامه استارتاپ اقامت دائم ویزای همراه در زمان ورک پرمیت مجوز کار کانادا

8 دیدگاه

 1. میترا گفت:

  با عرض سلام. من و دوستانم در حوزه ورزش درمانی و فعالیت های وابسته به حوزه سلامت فعالیت می کنیم. میتونیم برای اقامت کانادا از طریق استارت آپ اقدام کنیم؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام دوست عزیز؛ بله امکان این موضوع وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.

 2. سهیل کاظمی گفت:

  با عرض سلام و احترام
  آیا طرح هایی که بدون انرژی کار میکنند مثل برق، سوخت،دستگاههای مکانیکی، قابلیت این رو دارند که از این طریق برای ویزای استارت آپ اقدام کنیم؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام دوست عزیز؛ ایده شما باید نوآورانه باشد و مشکلی را حل کند یا راهکار جدیدی برای حل کردن مشکلات قبلی ارائه کند. اگر ایده شما این ویژگی‌ها را دارد، می‌توانید برای اخذ ویزای استارت آپ و ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

 3. سامان گفت:

  من در حوزه پیمانکاری و ساخت پروژه‌های ویلایی کار می‌کنم. اگر همچین ایده‌ای رو برای پیاده‌سازی در کانادا به صورت خویش‌فرما داشته باشم، با دارا بودن شرایط تحصیلی، نمره زبان و تمکن مالی لازم، آیا می‌تونم از طریق روش استارتاپ در این زمینه برای کانادا اقدام کنم؟

  • ویزاچی گفت:

   سلام دوست عزیز، مادامی که طرح شما نوآورانه باشد می‌توانید اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم در این خصوص با کارشناسان ما در ویزاچی تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دیافت کنید.

 4. ماهان گفت:

  سلام وقت بخیر. می شه بفرمایید بعد از اخذ letter of support و سابمیت ویزای کار، مدت زمان تا جواب نهایی ویزای کار چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس ۰۹۱۲۴۸۸۰۵۲۰